Звіти у LabVIEW: швидко і зручно


При виконанні лабораторних робіт студенти часто стикаються із тим, що їм доводиться оформлювати відповідні звіти. Якщо це лабораторні роботи з програмування, то у такі звіти включають лістинги програм, а у випадку з програмуванням на LabVIEW – зображення лицьової панелі розробленого приладу та його блок-діаграми.

В принципі, зробити такі зображення можна за допомогою клавіші PrintScreen на програми mspaint, але середовище LabVIEW пропонує для цього скористатися більш потужним інструментом: функціями для генерування звітів. Фактично, можна створити підпрограму, яка автоматично виконуватиме всі необхідні дії і формуватиме готову html-сторінку (у нових версіях LabVIEW навіть документ MS Office), яку залишиться просто вивести на друк.Знаходяться всі потрібні інструменти у палітрі “All Functions” -> “Report Generation” і умовно можуть бути розділені на 4 категорії: загальні, для роботи із документацією та складовими програми, для роботи з html, та для керування виглядом звіту.

Генерація звітів у LabVIEW

Генерація звітів у LabVIEW

Загалом, усе просто: спочатку створюємо звіт за допомогою інструменту “New Report”, далі виконуємо всі необхідні дії, зберігаємо звіт, або відкриваємо його у вікні веб-переглядача, закриваємо звіт інструментом “Dispose Report”, щоб вивільнити ресурси, які він займав.

Всі інструменти для генерування звітів слід сполучити між собою у такий-собі ланцюжок, для чого послідовно з’єднуємо вихід “report out” кожного попереднього інструмента із входом “report in” кожного наступного.

А для формування звіту нам знадобиться базове знання html-розмітки (хоча фактично можна використовувати той самий MS Word, або якийсь і з WYSIWYG-редакторів). При генеруванні звіту в першу чергу його треба створити (про це я вже згадав вище) – тож використовуємо піктограму “New Report”, але відразу ж варто створити константу і під’єднати її до входу “report type”. Для HTML-звіту ця константа повинна бути рівною “1”. Далі я радив би створити титулку звіту, для цього у підпалітрі “HTML” шукаємо інструмент “Append User Formatted HTML to Report” і до його вхідного терміналу “HTML Text” під’єднуємо текстову константу, всередині якої описуємо нашу титулку із html-тегами. Додатково можна дозволити користувачу ввести тему, мету, номер роботи у окремі константи, текстові поля на лицьовій панелі, або за допомогою діалогових вікон. Про діалогові вікна якось пізніше, а працювати з текстовими величинами ми вже вміємо.

Для того, аби побачити, що в нас вийшло, скористаємося інструментом “Open HTML Report in Browser” – він запустить програму, встановлену на комп’ютері у якості  веб-переглядача за замовчуванням і відкриє у ній наш звіт. І, насамкінець, використаємо “Dispose Report”.

Простенький HTML-звіт у LabVIEW

Простенький HTML-звіт у LabVIEW

Наступна сторінка звіту буде містити зображення блок-діаграми та лицьової панелі нашої програми, тож заглянемо у підпалітру “VI Documentation” і занйдемо там інструменти “Append Front Panel Image to Report” та “Append VI Block Diagram to Report” – для чого вони застосовуються зрозуміло з назви. А для того, аби при друці зображення виводилися таки на окремій від титулки сторінці, використаємо інструмент “New Report Page” з палітри “Report Layout”. На картинці я ці інструменти розмістив дещо нижче.

 

Додаємо зображення до звіту

Додаємо зображення до звіту

Для найкращого результату можна додати підписи до зображень (це робиться за допомогою того ж “Append User Formatted HTML to Report”), а також інформацію про розроблений прилад, яка береться із поля “VI Desription” (натискаємо Ctrl+I і у вікні, що з’явиться, переходимо до розділу “Documentation”.

Зрештою, в результаті можна створити окрему підпрограму і отримати зручний інструмент для створення звітів та документації до будь-якої зі своїх програм на LabVIEW…

 

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *