Знижки на все 9


Знижки на все

Знижки на все

В умовах нашої дикої, недоринкової економіки особливу вагу при залученні клієнтів мають різноманітні акції та знижки. Часто-густо такі акції насправді жодного ефекту не дають, бо є просто хитрим маркетинговим ходом (я навіть на базарі бачив як бабульки продають буряки та моркву і на прилавку у них табличка “акція”), або ж націнка на товар вже наперед включає у себе знижку. Найчастіше ж знижка призначається для того, аби вдруге Ви прийшли за покупками саме у цей магазин, в такому випадку покупцям видають спеціальні дисконтні картки, які часто мають накопичувальну систему і знижка від них тим більша, чим більше грошей ви тратите.

Незалежно від того, захоплюєтеся ви шоппінгом чи ні, дисконтні картки – досить зручна штука, що часом може стати в нагоді (отак недавно я купив у “Ельдорадо” рації Motorola зі знижкою у 175 гривень, що фактично склало 22%). А ще їх можна колекціонувати, що я теж роблю 🙂 Зараз у мене є картки на знижки у магазинах, яких уже немає у Івано-Франківську: Unitrade, CITY.com, користі від них практично немає; знижки на продукти харчування особливо актуальні у весняно-літній період, коли всім хочеться погрітися на сонечку, пожарити шашличок, попити пива… Знижки на побутову техніку актуальні перед святами, особливо перед Різдвом та Новим роком (саме так я і отримав на бонусну карту “Ельдорадо” значну суму – в період акції на картку повертали 10% від вартості покупки, а не 3% як завжди).

Проте крім користі знижки та акції часто можуть завдавати значної шкоди. Є категорія людей, які просто хворіють залежністю від покупок і для них різні акції працюють як своєрідний наркотик, підштовхуючи купувати всілякий непотріб. А ще дисконтні картки – це досить часто нав’язливий спам у вигляді SMS із пропозиціями щось купити на Ваш мобільний. Іноді буває цікаво дізнатися про чергову акцію, бо можна дійсно вигідно придбати хорошу річ, але п’ятнадцята пропозиція купити рідкокристалічний телевізор може вивести з себе навіть людину зі сталевими нервами, тому радив би завести для таких випадків окрему SIM-карту, або ж встановити на телефон SMS-файрволл.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 thoughts on “Знижки на все

 • Taras

  Дякую за статтю.
  Я, наприклад, намагаюсь купувати речі не в сезон. Тоді вони, як мінімум, вдвічі дешевше. Наприклад, минулого тижня купив фірмову зимову куртку LOTTO за 40% вартості (продавали залишки)…
  А тим людям, які купують зимові чоботи на третій день з першого снігу можна тільки поспівчувати… Нерозумні вони… 🙁

  • Akceptor Від автора

   Не даремно навіть прислів’я таке є: готуй сани влітку, а воза – взимку. Наші предки теж були не ликом шиті 🙂
   Але при таких закупках є нюанс, кий варто враховувати: більшість наших людей купує одяг і взуття на базарах і у різних торгових точках, де купувати речі наперед просто ризиковано, бо їх якість часто досить сумнівна. Наприклад зимове взуття, яке на базарі продають як тепле і ще й з лейблом Columbila насправді може виявитися не таким уже й теплим, незручним і т.п. Якщо купив і кілька разів взув – ще можна поміняти, а от через півроку – шукай вітру в полі.
   На жаль, навіть люди, у яких у фінансовому плані ніби все гаразд, часто шукають де би купити дешевше і просто не заходять у брендові магазини. А в тій же “Коламбії” частенько є знижки на взуття та одяг у форматі “купи одну річ – інша безкоштовно”. Можна елементарно купити ту ж куртку і отримати чоботи задарма.

   • Taras

    Я, наприклад, вже давно забув, що таке базар (крім, хіба що, Південного). Чомусь побутує думка, що на базарі дешевше, але це не завжди так… Не говорячи вже про якість.

    • Akceptor Від автора

     Більш того, на базарі дуже часто навіть дорожче, бо великий магазин має можливість зробити знижку, продавати деякі речі навіть за ціною, меншою за собівартість. А на базарі головне продати якомога дорожче.

     • Taras

      Базар – це взагалі пережиток минулого… Пам”ятаю, колись їх навіть називали “барахолками” =) Алу, думаю, у нас вони будуть процвітати ще довго! 🙂

      • Akceptor Від автора

       Насправді, цивілізований базар – досить хороша штука (ну, наприклад, я із задоволенням купив би домашні продукти на базарі, а не хз що в магазині). Просто у нас всюди процвітає обман і базари не є винятком.

 • Поликарбонат

  “(я навіть на базарі бачив як бабульки продають буряки та моркву і на прилавку у них табличка “акція”),” – Класна ситуація, жадь не бачив ніколи, напевно катався б зі сміху під прилавком))))