Журнал in progress


Продовжую викроювати якусь хвилинку-другу для розробки собі електронного журналу. Наразі зайнявся прикручуванням до проекту бази даних (юзаєм hibernate) і вже вийшов невеличкий завтик із концептуальними речами.

Поки що точно відомо, що в базі мають бути таблиці, що міститимуть список студентів та список академічних груп. Групи зв’язані зі студентами як One-to-Many і тут ніяких проблем нема (нюанс із тим, що бувають повні тезки легко вирішується додаванням до таблиці поля з номерами залікових).

А от зі списком предметів, які вивчатиме студент певної групи зараз трохи тяжко. Табличка предметів є, звідти самі дисципліни взяти не проблема. Можна при потребі буде їх відфільтрувати за курсами, семестрами, спеціальностями…

Але специфіка ВНЗ така, що список предметів постійно оновлюється: їх перейменовують, переносять з одного семестру на інший, заміняють лабораторні заняття на практичні і т.п. Навіть у межах однієї кафедри це вже велика морока і я ніяк не придумаю якогось прийнятного способу тримати всю цю штуку вкупі.

Чи не варто прости причепити предмети до груп?

Чи не варто прости причепити предмети до груп?

Поки я думаю, що оптимально буде зв’язати групи з предметами через Many-to-Many і просто у адмінці для кожної групи вибирати щосеместра галочками потрібні предмети, бо якийсь електронний аналог РНП робити виходить дуже складно.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *