Яку іноземну мову вивчати? 23


Робота у приймальній комісії університету відкрила мені очі на багато речей. От наприклад чи знали ви, що в українських школах в якості іноземної мови замість традиційної англійської та значно менш поширених німецької і французької подекуди вивчають навіть іспанську?

Я от про таке навіть не здогадувався, тому у мене зразу виникло питання до людей “у темі”. Скажіть будь-ласка, хто обирає яку іноземну мову вивчатимуть діти у конкретній школі і якими при цьому керується міркуваннями? Бо, як на мене, сучасному фахівцю практично у будь-якій галузі (а особливо “технарям”) без англійської практично нікуди – документація, програмне забезпечення, фахові форуми переважно англомовні.

Можна з натяжкою погодитися і про потребу знати німецьку мову: вона досить поширена в цілому ряді країн, навіть у близьких до нас географічно. Та, як на мене, треба говорити про необхідність вивчати німецьку мову не замість англійської, а в доповнення до неї. Бо досвід показує “німці” на парах зі, скажімо, програмування, частенько просто не розуміють, про що йде мова. Якщо для того, хто вивчав англійську, оператори типу if-then-else, select, та й банальний begin-end мають певне значення, то всі інші змушені просто завчати незрозумілі слова на пам’ять. Я вже мовчу про англомовну довідку у тому ж Turbo Pascal, з якого багато хто починає освоювати ази програмування.

Сенс навчати дітей французької та іспанської, як на мене, просто відсутній. Це радше спосіб дати роботу вчителям, які спеціалізуються на цих мовах, бо реально навіть під час Євро-2011 ці мови мало кому з пересічних громадян знадобляться.

Ще один нюанс, який не дає мені спокою, стосується статусу російської мови, та про це якось іншим разом.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 thoughts on “Яку іноземну мову вивчати?

 • mr.psiho

  Я б хотів щоб мої діти вчили все ж англійську. І тільки на додачу до англ., за бажанням, ще якусь німецьку чи французьку чи іспанську.

  • Akceptor Від автора

   Дві мови іноземні це класно. Забігаючи вперед, запитати хочу як на рахунок того, щоб діти вивчали російську як іноземну?

   • mr.psiho

    Російська і є іноземна. Так, її вивчити теж дуже бажано, я так думаю. Це здається, що вона легка і зрозуміла для нас. Ага! А попробуй граматично правильно напиши хоча б невеличкий диктант – такі перли будуть))

    • Akceptor Від автора

     Я в курсі, що російська – іноземна 🙂
     Питання про те, чи треба її вивчати, чи вона не потрібна нам. Я от в третьому класі коли вчився (чи в п’ятому? не пригадаю вже), то ми вивчали російську. Правда потім СРСР розвалився і далі алфавіту якось не пішло. А от теперішні діти російської не вивчають, хіба що з кіно (бо і книжок зараз переважно ніхто не читає) на рівні “казьол іді в задніццу”.
     Причому, як я помітив, навіть ті, хто розмовляє російською (а їх в Україні дедалі більше), не завжди відрізняються грамотністю.

 • Владислав

  ну я англійську вивчав з 5 років. Справді – без неї зараз нікуди. Навіть у тому ж блогінгу знання мови дуже сильно допомагають в ковирянні в коді джумли. Також інколи дивлюсь фільми в оригіналі, проте це не дуже приносить задоволення, бо цілий фільм треба таки шарудіти мізками 🙂

  • Akceptor Від автора

   То ти, певно, вільно володієш англійською, якщо вивчав з 5 років. Дивно, що не робиш англомовні сайти – від них, кажуть, фінансова віддача набагато вища.
   Я англійську досить непогано розумію письмову (фільм із субтитрами можу дивитися), а на слух значно гірше – нема практики 🙁 Ну і з граматикою проблеми, бо якось не використовував на практиці оці всі Present Perfect і йому подібні. Читаю переважно технічні тексти, де граматика не надто потрібна.

 • Юрко Блогер

  Мені здається, що вивчати варто різні іноземні мови, так я по перше існуючим фахівцям потрібна практика, а нові вахівці потрібні країні.Тож мають існувати шкільні заклади з певними мовними напрямками, а вже діти та батьки мають вирішувати, та і швидше діти мають для себе вирішити. Так як для вивчення мови досконало потрібне бажання і власний стимул. Людина яка знає декілька мов, має такуж саму кількість ключів до різних дверей. Згоден з тим що англійська мова найпоширеніша та з іспанцем простіше розмовляти іспанською особливо якщо це стосується серйозних речей.

  • Akceptor

   Всі мови вивчити неможливо, тому треба правильно розставити пріоритети. Наприклад, якщо плануєш вивчати дві іноземні мови, то почати з англійської, а не іспанської чи французької логічно. Починати треба з того, що ймовірніше знадобиться.

 • black0wolf

  Найкраще знати і вивчати англійську мову. Вона є найпоширенішою і використовується в програмуванні.
  Думаю, вивчивши англійську буде легше вивчити й інші.

 • Владислав

  російська теж потрібна, як не крути. звичайно, в нас всі капец грамотні, але коли доходить до діла, то сотні помилок. я в школі російську не вчу, основні знання – радіо, телебачення. Тут хоч як себе не відмежовуй, все одно знатимеш розмовну російську. Та останній рік я активно спілкуюся з росіянами, тому виявив, що у письмі в мене вже дуже рідко проскакують помилки. Основні помилки українців в російській мові – це и, ы, е, э. Тут вже головне завчити, де що вживається.
  А російська потрібна в тому ж бізнесі. Проїхати пару кілометрів на схід, та й бізнес партнери вже не будуть тебе розуміти.

   • Владислав

    та книги теж були джерелом, колись читав і російською книги, проте тепер читання книг звелось до читання підручників. На художню літературу, та ще й російську, часу не вистачає

    • Akceptor

     Не російську, а російськомовну. Багато гарних творів українською просто не перекладено 🙁
     А що до нема часу, то не віриться мені, що годинки вільної не знайдеться (свого часу ми читали на нудних парах, замість того, аби спати ;))

 • Сергій

  Добре знаю англійську, вивчав у спецшколі та ще й пов’язаний із компьютерами вже років 35. Два роки тому почав самостійно вивчати турецьку: результат – відсотків на 10-20 став розуміти TV та оригінальні тексти. Півроки тому взявся самостійно за італійську: результат – відсотків на 30-40 розумію італійське TV, на 50-60 орігінальні тексти, на 70-80 італійські пісні (я тепер розумію про що співаю усі ці Паваротті, Плачідо, Ероси та Чілінтани!). Да забув, що ще в молодим 3 роки на заочних курсах вивчав німецьку, вже тоде легко читав дитячі книжки. Ще один цікавий результат вивчання додаткових до англійської іномов: англійську у фільмах та піснях тепер зрозуміти набагато легше – ніби у внутрішньому компьютері у 2-3 рази підвищили тактову частоту. Сам займаюсь програмуванням, версткою, дизайном, сисадмін у газеті.