Якою має бути пенсійна реформа? 2


Якою має бути пенсійна реформа?

Якою має бути пенсійна реформа?

Наш любий президент оголосив чергову акцію, в рамках якої простий люд має можливість висловити своє бачення того чи іншого питання за телефоном гарячої лінії і цього разу йдеться про те, якою повинна бути пенсійна реформа. На жаль, сфотографувати рекламний плакат я не зміг, тому і телефонувати президентові не буду, натомість напишу свої думки про пенсійну систему України тут.

Для початку, якою бачать пенсійну систему українські урядовці і депутати. Працююче населення країни сплачує 40% своїх прибутків до пенсійного фонду, гроші з якого  йдуть на виплату тих самих пенсій. Пенсійний вік громадян при цьому краще підняти якомога вище (хай більшість просто не доживе до пенсії), приватні підприємці, які працюють самі на себе і навряд чи можуть розраховувати на щось, окрім мінімальних 800 (чи скільки там зараз) гривень хай платять як усі, а то й більше. Насамкінець, чиновникам слід встановити високу пенсію, вони ж усе життя працювали на благо держави, а всі інші – просто нероби, їм даємо мінімум. Зрештою, не піде ж пенсіонер-депутат збирати пляшки, це попсує його імідж, а роботяги все життя гнули спину, то хай і ходять жебрають.

А щоб народ не дуже протестував, ми зробимо от що: підвищуватимемо пенсію по два рази на рік, але на гривень 20-30 (доцільно підвищувати не у абсолютних, а у відносних одиницях, наприклад на 5% щороку, таким чином з 800 гривень матимемо 40, а з 40 000 – тисячі дві). На додачу дамо пенсіонерам право безкоштовного проїзду у маршрутках, але не більш як трьом одразу і бажано з восьмої вечора по шосту ранку. Хай катаються і зривають на себе злість водіїв, яким за перевезення пільговиків доплачувати ніхто не збирається. В той же час, пенсійну реформу можна провести нормально: дозволити людям не платити купу грошей в пенсійний фонд, а інвестувати їх у приватні проекти, як це робиться у всіх цивілізованих країнах. Нехай кожен вирішує який відсоток прибутку йому відкладати на старість і з якого віку починати отримувати пенсію. Скільки часу в середньому живуть пенсіонери? Я думаю, років із 10-15. Якщо припустити, що на роботу людина піде в 20 років, а не пенсію вийде в 60, то виходить, що працюємо ми втричі довше, аніж отримуємо пенсію, тож візьміть 300 гривень, які стягують з вас в пенсійний фонд, помножте на 3 і отримаєте суму, яку може виплачувати вам держава без жодних збитків для себе. А якщо зауважити, що вкласти ці гроші під 5 відсотків річних можна елементарно, то виходить, що в ідеалі пенсіонери не повинні просити пільг і їздити у громадському транспорті безкоштовно. Пенсіонери повинні отримувати стільки, що їм вистачить і на оплату комунальних послуг і на маршрутки у повній мірі і це лише своїх грошей, з тих, що ми платимо в пенсійний фонд щомісяця.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Якою має бути пенсійна реформа?

 • Taras

  Дякую за статтю.
  Як не крути, але Пенсійну реформу в Україні проводити потрібно. І чим швидше, тим краще. Її взагалі треба було провести ще років 20 тому (як в інших країнах)… А так наразі ми тільки пожинаємо плоди популізму всіх попередніх урядів.

  • Akceptor Від автора

   Так, пенсійна реформа вже давно перезріла. Та виглядає на те, що теперішній уряд вирішив рубати з плеча: ціни підстрибнули в декілька разів, підприємців душать податками, приймаються якісь ідіотські закони, а замість нормальної пенсійної реформи для початку вирішили зробити так, аби більшість людей до пенсії просто не дожило. А результат буде той самий, пенсіонери житимуть на копійки, причому вони ще й працювати не зможуть уже. Зате тоді ними буде легко маніпулювати, наприклад купувати їх голоси на виборах за пакет гречки.
   Маю знайомих у Європі, то там пенсіонери не почувають себе забутими державою, не жебрають на вулицях і не просяться проїхати маршруткою. Людина, яка все життя працювала, як на мене, заслуговує хоч краплю поваги.