Як зняти шкуру із кроля 8


Знаю, що такий пост не надто вписується у тематику мого блогу, але ніколи не знаєш яка інформація може стати у нагоді. Сьогодні мені довелося знімати шкуру з кроля (на вухатих найшла якась епідемія і за кілька останніх днів померло їх у мене вже з десяток, тож всіх інших доводиться вбивати самому), бо поруч нікого більш компетентного не було.

В принципі, знімати шкуру з кролика неважко, потрібен фактично лише гострий ніж ну і трохи теоретичних знань (в ідеалі класно якщо Ви хоч би раз бачили як білують кроля на власні очі). Відеоурок зробити не можу: боюсь, YouTube такі речі розмістити не дозволить, хоча в наших реаліях подібні навички будуть корисними. Тож зараз дітей, вагітних жінок та особливо вразливих громадян попрошу пропустити цей пост.

По-перше, кролика потрібно позбавити життя і зробити це якомога швидше і гуманніше. Найпростіший спосіб – сильним ударом чогось важкого по голові. Далі підвішуємо кролика за задні лапи і можна приступати до оббілування тушки (тут в нагоді стане наступна схема).

Як зняти шкуру із кролика

Як зняти шкуру із кролика

Спочатку робимо кругові надрізи на задніх лапах (позиція 1), далі робимо розріз від цього надрізу до осьової лінії живота (я її позначив зеленим) і знімаємо шкуру з задніх лап, намагаючись не пошкодити плівку на м’ясі. Для цього слід просто здійснювати рухи ножем по лінії розділу між шкурою та тушкою, відділяючи одне від іншого. Відтягуємо хвіст назад і відрізуємо його.

 Наступним пунктом (позиція 3) шкуру слід просто стягнути з тушки, як рукавичку. На перших порах краще допомагати собі ножем, щоб не розірвати тонкий шар м’язів, що відділяє черевну порожнину. Насамкінець слід відрізати передні лапки (позиція 4), для чого спочатку стягуємо з них шкуру, потім розрізуємо сухожилля, а далі просто ламаємо кістку.

Найскладніша (і найнеприємніша для непідготованої людини) процедура – відрізання голови (позиція 5). Оптимально буде спробувати знайти місце зчеплення двох сусідніх шийних хребців і просто скористатися ножем, тримаючи однією рукою голову. Буде багато крові, так що обережно.

Далі можна переходити до видалення нутрощів. Для цього слід спочатку розрізати ножем кістки тазу, а потім – відкрити черевну порожнину. Витягнути шлунок та кишківник – задача нескладна і детального роз’яснення ця процедура не потребує.

Наступний крок – жовчна залоза (або просто жовч). Вона розташована на печінці і її необхідно акуратно відділити, в жодному разі не пошкодивши – інакше зіпсуєте всю роботу. Відірвати жовч руками досить важко, тому краще скористатися ножем (я просто притискаю залозу пальцем до леза і відриваю її).

Останній штрих – розрізати діафрагму і дістатися легень та серця. У серці може зібратися багато крові, тому його потрібно розрізати і промити. Як варіант можна розрізати і ребра з боку грудини, аби вимити кров, що потрапила всередину.

Далі кролика можна зготувати за якимось вишуканим рецептом. Смачного!


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 thoughts on “Як зняти шкуру із кроля

 • Andriy

  “сильним ударом чогось важкого по голові” це так моя бабуся робила 🙂 а в батька була якийсь пристрій спеціальний, вже й не пам’ятаю який (тримали кроликів як я ще малим був).

  • Akceptor Від автора

   А хто їх вбиває тоді? Чи ти суто як домашніх улюбленців тримаєш, а не на їжу?
   Я так само не думав, що буду вбивати чи шкури знімати – мені їх дуже шкода, але якщо стоїть питання або йому здохнути від хвороби і просто пропаде вся праця, або вбити самому – тут дискусій бути не може