Як заробити на власному сайті 6


Я розумію, що зараз писатиму про очевидні для більшості речі, але дуже багато моїх знайомих все частіше задають питання “як заробити на сайті?”, хоча жодного досвіду не мають ані в створенні web-сторінок, ані у заробутку в інтернеті у принципі (багато хто навіть не здогадується про існування Webmoney). Це не дивно, якщо зважити на ситуацію у державі загалом: всюди повна розруха і роботу знайти дуже важко, а про космічні заробітки в мережі Інтернет ходить багато чуток. Якраз такі новачки і є цільовою аудиторією даної статті.

Отож, в першу чергу слід зрозуміти, що найчастіше сайт не є власне джерелом прибутку, а використовується як інструмент для просування певних товарів чи послуг: інтернет-магазини, салони краси, MLM-компанії, туристичні фірми і т.п. не заробляють на сайтах, а лише використовують їх як інтернет-вітрину. Якщо ж говорити про отримання прибутку власне із сайту, то можна виділити два напрямки заробітку (або, як ще кажуть, монетизації): посилання і трафік. Причому у обидвох випадках грошей із повітря не буде.

Заробіток на продажу посилань особисто мені не подобається. Суть його ґрунтується на тому, що пошукові системи будують результати відповіді на запит користувача за певним алгоритмом, згідно якого вгорі відоражатимуться найбільш довірені та популярні ресурси. А мірилом довіри є сумарна кількість посилань на кожен конкретний ресурс. Звичайно, вводяться різні вагові коефіцієнти, враховуються інші фактори, та загалом картина якраз така. Саме тому власникам багатьох ресурсів вигідно тупо купити посилання з Вашого сайту на свій.

На практиці ж все далеко не так просто, бо платити гроші за неякісний товар не бажає ніхто, тому для успішної торгівлі посиланнями потрібно спочатку наростити авторитет власного ресурсу. Цей авторитет найчастіше характеризують двома параметрами (пузомірками): тІЦ і PR, які показують статус сайту в очах двох найбільших пошукових систем: Яндекс та Google відповідно. А отримати заповітні циферки найпростіше шляхом покупки посилань на власні сайти 🙂

Тобто виходить така-собі піраміда: Ви купуєте посилання аби підняти власні пузомірки, а тоді починаєте продавати посилання з свого сайту і таким чином заробляєте гроші. Нічого складного ніби й нема, але доведеться вкладати кошти, яких так часто бракує, або ж намагатися отримати бодай мінімальні показники безкоштовно – для цього слід намагатися залишити посилання на свій сайт на інших ресурсах, наприклад у коментарях до блогів, у підписах на форумах, у профілях на різних сайтах, у соціальних мережах, тощо.

Чому я не люблю цей спосіб? Бо такий заробіток вимагає дуже багато затрат часу/грошей/зусиль і в результаті як правило приходимо до того, що вигідлно мати 100500 сайтів поганої якості, аніж 1-2 дійсно по-людськи зроблених ресурсів. Крім того пошукові системи постійно намагаються боротися із продажними посиланнями і ніхто не може гарантувати, що одного “прекрасного” дня всі Ваші сайти не опиняться у бані.

На відміну від заробітку на продажі посилань, робота з трафіком є більш перспективною. Для тих, хто в танку. Трафік – це відвідувачі, що заходять на Ваш сайт із пошуку, за посиланнями з інших ресурсів, із закладок у браузері, тощо. Заробіток на трафіку це переважно заробіток на рекламі (для новачків) або на комісійних відрахуваннях із покупок – заробіток на партнерських програмах (тут треба трохи більше досвіду).

Якщо коротко, то суть наступна: на своєму сайті Ви розміщуєте якісь статті, фото, або інші матеріали, цікаві людям. Люди приходять на Ваш сайт і окрім цих матеріалів бачать там ще й рекламу. Деяка частина відвідувачів може зацікавитися рекламою і перейти на ресурси рекламодавців, а Ви за це отримаєте гроші. Проблема у тому, що треба якось змусити людей заходити на Ваш сайт, причому не аби кого, а саме цільову аудиторію, яка може зацікавитися відповідною рекламою. Найпростіше цього добитися якщо пошукові системи видаватимуть Ваш сайт у числі перших за яким-небудь запитом (і тут ми повертаємося до першого способу, але вже не як продавець посилань, а їх покупець). Прикол у тому, що при достатньо великій кількості грамотних статей і вдалій розстановці посилань всередині свого сайту можна добитися суттєвої відвідуваності, не витративши на це жодних грошей.

Звичайно, добитися нормальної відвідуваності сайту не так просто (а якщо відвідувачів щодня до Вас заходить менше сотні, то розраховувати на якісь прибутки марно), зате і прибутки в даному випадку можуть бути значно більшими і є непогані шанси перевести заробіток у пасивне русло – коли робити вже нічого не треба, а гроші “капають”.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 thoughts on “Як заробити на власному сайті