Як я потрапив у ІТ Академію SoftServe 81


Ходив вчора на перше заняття у ІТ Академію компанії SoftServe за напрямком Java. Взагалі, не те щоб планував податися у програмісти (хоча, кажуть, вони пристойно заробляють, та й в юності мрія така була), але безплатні курси – надто вже спокуслива штука. Та й вміння програмувати навіть у моїй теперішній роботі далеко не зайве.

Для того, аби потрапити на ці курси, слід було спочатку зареєструватися на сайті і заповнити заявку типу такої: http://softserve.ua/university/it-academy/application-form, далі можна чекати поки з вами зв’яжуться і розкажуть про те, які слід здати іспити для вступу. Так, халяви немає, тож відразу доведеться трохи напружитися.

У мене у франківському офісі SoftServe працює декілька друзів і хороших знайомих, тому я вирішив форсувати події і прийти на тестування раніше – щоб у разі чого встигнути перездати 🙂 Втім, все вийшло і з першого разу.

Вступних тести всього два: англійська мова (вона є офіційною мовою у SoftServe, тому важить дуже багато) і обрана спеціальність, тобто Java у моєму випадку. Тест із англійської має часове обмеження близько години (боюся збрехати, бо не запам’ятав); тест із Java – 2 години (може і більше, теж не впевнений). У другому тесті багато запитань не тільки власне по Java, але й загальні речі (алгоритмічні задачки). Це мене і врятувало, бо, хоч досвід програмування на Java трохи маю, в теорії абсолютно не сильний. Більше пишу за допомогою Google.

Наступний етап після складання тестів – співбесіда з англійської мови. Взагалі це просто розмова англійською про себе, свої захоплення, рід діяльності, тощо. В цьому плані мій рівень визначили як середній (Intermediate). Англійською я володію незле, але у “режимі собаки” – все розумію, а говорити не вмію. Не було досвіду розмовного, максимум – переписка.

Як би там не було, але і цей етап я подолав успішно. Фактично, вчора був на першому занятті ІТ Академії – воно більше ознайомче, а не фахове. Ознайомився 🙂 Нам провели екскурсію офісом, розказали про всілякі переваги і т.п.

Курси вечірні, тому не мали б заважати працювати на роботі за звичним графіком, хоча і вдома у мене зараз вистачає проблем. Розраховані вони на 3,5 місяці (тобто десь до Нового року фактично мали б впоратися), але більшість часу займатимуть не власне курси, а самонавчання. Якщо буде важко все поєднувати, то завжди можна піти, а потім повернутися. У будь-якому випадку мова програмування Java зараз дуже широко використовується і вартує того, щоб вивчати її, тим більше задарма 🙂

Шкода, що на курси програмування на LabVIEW треба їхати далеко, та ще й платити чималу суму.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

81 thoughts on “Як я потрапив у ІТ Академію SoftServe

 • Василь

  Вітаю! Мені самому java дуже подобається і думаю що тобі також сподобається. Це добре що в україні ще існують такі курси, бо я чомусь думав що навколо одні євреї котрі здеруть з тебе гроші і нічого не навчать. Вчи java і відписуйся про результати, дуже цікаво.

  • mIke

   а з якими балами за перший тест(технічний) тобі вдалося попасти на наступну співбесіду(по англ.мові)

   • Akceptor Від автора

    Чесно кажучи, я не питався. І навіть не впевнений, що таку інформацію оприлюднюють.
    Я здав тест з англійської і технічний тест, а потмі мені сказали що зі мною зв’яжуться коли буде результат. Через деякий час зателефонували і запросили на співбесіду з англійської.
    Наскільки мені відомо, доступ на співбесіду з англійської відкриває успішна здача тестів з англійської. Стосовно технічного тесту, то зараз проводять ще додаткову співбесіду після нього (не впевнений що на всі курси).

     • Akceptor Від автора

      Це залежить від дати старту групи. Скажімо так, технічне тестування просто формує список кандидатів, а потім уже в залежності від того не коли намічено старт групи призначають співбесіди.
      Порядок величин – тиждень-два

 • Ньюб

  А скільки на тиждень є занять. І в які години вони проходять. Що конкретно вчать на курсах, теорія і приклади, чи розбирають проекти конкретні. Там само тут читав що з групи 20 чоловік залишають 2-3. Чи це дійсно так. Який рівень і знання треба мати щоб успішно пройти курси тобто щоб приняли на роботу, а також саме вступне тестування? Чи можуть після наприклад після джави запропонувати роботу на плюсах чи шарпі. Також хотілося знати яку зарплату одержують новоприйняті на роботу та люди з досвідом від пів до року?

  • Akceptor Від автора

   Заняття двічі на тиждень. На рахунок годин не скажу, бо вони вибираються з огляду на побажання учасників 🙂 Ближче до вечора, як правило, година так 17, 18, 19…
   Вчать теорію і приклади, дають практичні завдання, які треба робити вдома. В кінці ви готуєте практичний проект самостійно або командою. З привселюдним захистом.
   Чи залишають з 20 людей двох-трьох я не знаю. По-перше, 20 чоловік у групу і не наберуть ніколи мабуть (оптимально десь 10), по-друге, то залежить від купи факторів. Як правило людей із групи не виганяють, просто за 3 місяці хтось розуміє, що не його, у когось просто обставини так склалися, хтось забив…
   Чи ти про те, кого на роботу беруть?
   Це залежить від наявності вакансій на проектах (зараз трохи є, наскільки мені відомо, компанія інтенсивно росте). Залежить від того, як пройшла фінальна презентація (потенційні роботодавці там часто присутні). Когось беруть відразу майже, декому телефонують за місяць-два-три-півроку (якщо вакансій не було, наприклад, а потім з’явилися). Крім того, ти все одно мусиш пройти співбесіду при прийомі на роботу.
   За рівень знань то для потрапляння на курси треба мати якісь основи розуміння Core Java. Ну або тієї технології, по якій курси (на web UI це html/css/javascript). Мені важко оцінити свої, наприклад, знання неупереджено, але не дуже складно на курси потрапити. Закінчити – то вже залежить від тебе і від вміння команди працювати разом. Мені з групою пощастило, комусь може не пощастити. Але якщо ти сам витягнеш проект, то це помітять і оцінять.
   Про роботу на шарпі не впевнений, але навряд, хіба як ти знаєш дотнет і про це скажеш на захисті фінального проекту або в резюме напишеш. Мене кликали авто-тестером спочатку, але то або java (selenium) або якісь скриптові штуки. То краще питати у компетентних людей, хоч би у викладачів IT академії.
   Зарплата для людей з досвідом вирішується індивідуально. Знову ж таки, залежить від результатів співбесіди – на що домовитеся.
   Для людини без досвіду все простіше: є мінімальна планка, яку дають всім, а потім періодично переглядають.
   Цифру назвати не можу (тут таке не прийнято), але скажу, що вона не менша за зарплату асистента у національному технічному університеті 😉

 • Ньюб

  Якщо 2 рази на тиждень до напевно до прикладу понеділок-четвер (вівторок-пятниця)? Також цікавить час скільки триває, тобто як довго доводиться затримуватися, чи можна якось відпроситися за певних обставин? Чи можна продовжити начання,якщо його за певних причин припинити?
  Стосовно суті навчання ціквво чи ці приклади вступних завдань однакові в принципі, яи воним можуть відріщнятися суттєво від тогозразка що є на сайті. Також хотілося б знати, яку “контрольну” роботу треба виконати в випускному завданні.
  Ви написали, що рієнтуватися на зарплату асистента, то іде мова про близько 1,5К: http://zik.ua/ua/news/2011/05/16/287838 ? Бо пару днів показували по ТВ, що ульвові в цій галузі середня зарплпта сягає 10К, а вона в осовнонму думаю формується за рахунок С-Серва?

  • Akceptor Від автора

   Так, два рази на тиждень, то десь якраз понеділок-четвер (вівторок-п’ятниця), або понеділок-середа.
   Тривають заняття десь по 2-3 години. Мабуть, то залежить ще від багатьох факторів, бо іноді треба зробити роботу якусь. Наприклад періодично ми здавали тести і кожен був вільний коли закінчив.
   Відпроситися можна. Фактично, просто проінформувати викладача та й усе. Це не школа і не ВУЗ – тут ніхто “енки” не ставить і не силує на уроках сидіти.
   Якщо навчання припинити, то продовжити навряд чи можна. Тобто саме продовжити.
   Якщо пропустив тиждень-два-три і самостійно надолужив – нема проблем.
   Якщо пішов взагалі, то, скоріш за все, доведеться повторно здавати вступні тести\співбесіди (може частково). І це вже тоді, коли формуватимуть іншу групу. Тобто фактично 3 місяці чекати.
   Завдання на сайті трохи інші, але суть зрозуміла.
   Фактично завдання такі: є тест з англійської. Там 3 тести, які відкриваються по мірі проходження один одного. Тобто спочатку, скажімо, elementary English. Здав – відкривається доступ до preintermediate, а тоді – до intermediate.
   Завдання з “фаху” – то прості відносно речі на знання основ алгоритмів, вміння думати головою, основ Java (чи які там курси). Типу як задачки про отримання 2 літрів води за допомогою 5 і 3 літрової банки. Потім ще співбесіда з чуваком, який групу куруватиме. Типу технічної співбесіди.
   “Контрольна” – то насправді практично повноцінний командний проект. Тобто дається завдання написати якусь програму (типу мого електронного журналу http://akceptor.org/roblyu-elektronnyj-zhurnal-na-java/) – і ви працюєте над ним разом, поділивши обов’язки. Куратор тут виступає типу “замовником”.

   Зарплата асистента 🙂
   Я в нафті отримував 2к+
   Для довідки стосовно середніх величин зарплат у галузі: http://jobs.dou.ua/salaries/

 • Ньюб

  А хіба тест з професії там на логіку. На сайті СС там є завдання з ООП. Так там треба виконати десь 7 підзавдань: створити суперклас і 2 нащадки. Потім застосувати метод для розрахунку зарплати. Потім провести сортування по зп, ідентифікатору (так думаю по номеру працівника), та використати колекції. Це такий тест проходять всі. Чи варіанти можуть суттєьво відрізнятися? В тому числі стосовно змісту завдання? Такі завдання робляться в ІДЕ, вручну, чи чув що дехто навіть додому дає. Та й наскільки повно треба цей тест зробити щоб пройти?

  • Akceptor Від автора

   Додому не дають завдання це точно. Хіба що як ти на роботу йдеш, а не на курси, то буває що дають тестові завдання домашні, але то інша історія зовсім.
   Завдання з програмування там у вигляді тестів, але перевіряє їх людина (завдання з відкритим ключем). Так, там треба написати кілька рядків коду. У кожного свій варіант – питання вибираються рандомно з бази.
   Тому не можна сказати які будуть питання. У мене було якраз написати програмку для переливання води. Задачка про вирвані з книжки сторінки коли відома їх сума і треба знайти номери сторінок. Щось про числа Фібоначі і т.п. Скільки точно питань я не пам’ятаю. Може завтра зайду спитаюся, як матиму час і не забуду. Суть у тому, що не завжди треба написати програму робочу, деколи пройде і псевдокод – перевіряє людина і їй треба не циферки, а зрозуміти чого вартий кандидат.
   Скористатися IDE можна. Але тести лімітовані у часі, так що тут треба мати на увазі.

  • Akceptor Від автора

   Не забуваємо про співбесіду ще. Може статися, що оті всі суперкласи і нащадки, сортування та Оп спитають якраз там 😉

 • Ньюб

  Так скільки завданнь для написання коду треба зробити, і скільки завдань суто тестового характеру відповісти? Так і про вирвані сторінки незрозуміло. Якщо сума вирваних 2ох сторінок 101. То і варіантів тут може бути здається 50 і всі вони рівноцінні. Якщо вирвано три то варіантів менше..

  • Akceptor

   Навряд чи я можу точно сказати скільки завдань якого плану буде у тестах. По-перше, просто не знаю, по-друге, ніби й не маю права. Але я спитаюся людей, які цим займаються, може щось скажуть.
   Про вирвані сторінки я точно не пригадую умову задачі, просто для прикладу сказав. Малося на увазі, що це не та задача, де треба написати готовий код на java, а достатньо просто описати алгоритм. Можна псевдокодом.
   Це я веду до того, що зараз СофтСерв розширюється і потребує нових людей. Тому ніхто не ставитиме за мету “завалити” на вступі до ІТ-Академії. Просто старатимуться відсіяти халявщиків.
   Я більш як упевнений, що самі тести перешкодою нікому не стануть – там треба набрати 60% правильних відповідей всього

   • Олександр

    Цікаво наскільки на сьогоднішній день змінились умови вступу? Чи так само відсівають лише халявщиків чи все ж таки стало жорсткіше.

    • Akceptor Від автора

     Не знаю як на рахунок тестів, бо не питався, але стосовно співбесіди, то якраз цього разу я був у числі тих, хто її проводив. Тому можу сказати, що задавали в основному елементарні питання аби оцінити загальний рівень знань, ніяких підводних каменів. Тому вважаю, що, хоч ми і обирали кращих, та планка була досить невисокою.

     • Nobody

      А можете написати приклад питання? За місяць буду пробувати попасти на курси і якщо не завалю англійську, цікаво до чого готуватись. Дякую.
      P.S. в формі додавання коментарю “Ім\’я”

      • Akceptor Від автора

       Можна погуглити питання на співбесіді для Java Junior.
       Для прикладу: які є способи створити потік у Java; що спільне і відмінне між абстрактним класом та інтерфейсом; що таке override та overload (перевантаження та перевизначення); основи SQL (select, update, join).

     • Олександр

      Розкажыть ще будь ласка як проходить співбесіда з англійської. Що питають, який рівень знань вимагають etc.

     • Олександр

      Розкажіть ще будь ласка як проходить співбесіда з англійської. Що питають, який рівень знань вимагають etc.

    • Akceptor Від автора

     Співбесіда з англійської проходить усно 🙂
     Насправді все одно ви мусите спочатку здати тести з англійської що вже певвним чином показує рівень іноземної мови. Тому на співбесіді з вами просто поговорять. Я думаю це типова штука: розкажіть про себе, чим займаєтеся, де працюєте чи вчитеся, чому вирішили вивчати саме Java, а не щось інше. Оцінюють два параметри по суті: розуміння усної мови і власне як ви говорите. Не знаю що ще додати можна навіть 🙂

  • Akceptor Від автора

   Тестування з англійської проходить за допомогою тестів на комп’ютері. Тести містять тільки питання закритого типу (тобто ви вибираєте відповідь з кількох запропонованих варіантів) і тому відразу після завершення тестування бачите результат.
   Тестування проходить у кілька етапів (здається, три етапи). Спочатку складаєте elementary тест, якщо набираєте більше 60% правильних відповідей, то відкривається pre-intermediate рівень і складаєте його. Далі аналогічно: набираєте більше 60% – отримуєте доступ до наступного рівня.
   На різні курси рівень володіння англійською необхідний різний. Плюс якщо тести здано, але рівень трохи занизький, то можуть все одно запросити на курси з поправкою на те, що пообіцяєш “підтягнути” мову. Це вже залежить від результатів іншого іспиту\співбесіди.
   Крім тесту з англійської є ще співбесіда. Там просто запитають щось про те, чим займаєтеся, де працюєте, про хобі і т.п. Просто для оцінки рівня розмовної англійської, бо тести не можуть дати об’єктивний результат стосовно вміння розуміти мову на слух і говорити.
   Наче все 🙂

 • НЦ Логос

  Запрошуємо на курси програмування!
  Пробне заняття безкоштовне! _http://www.lgs.lviv.ua/
  Та спеціалізований курс java розробників!
  п.с. Кожен місяць є два набори на безкоштовний курс “Основи програмування”

 • Таня

  Доброго вечора! Маю питання – си трапляються у SS ( і на курсах, і безпосередньо на роботі) люди, що не мають освіти програміста? Я – фінансист, до прикладу… І як щодо віку? 29 – то пізно вчитись??
  Наперед вдячна за відповідь!

  • Akceptor Від автора

   Не просто трапляються, але й більшість таких є. Відверто кажучи, наші ВНЗ готують фігових спеціалістів, тому тут тільки самоосвіта.
   І в 29 зовсім не пізно вчитися. Я теж змінив професію коли вже за 30 було мені

   • Іван

    Добрий день.
    Не втримався, щоб не скористатися можливіст’ю спитатися людини, в якої я прочитав так багато інформації щодо Софтсерву і курсів.
    Скажіть будь ласка, якшо знаєте, щодо освіти. Я нещодавно зацікавився курсами Softserve у Дніпропетровську, але є один нюанс. Я свого часу кинув навчання у вузі, а зараз працюю і навчаюсь в колледжі заочно. У формі реєстрації на сайті “ВНЗ” та “факультет” є обов’язковими полями. Я так зрозумів, що не будучи студентом старшого курсу/маючи диплом про вищу освіту, моя заявка не пройде відбір у рекрутера і шлях до технічного тестування та подальших ступенів відбору мені закритий?

    • Akceptor Від автора

     Думаю що ні.
     Напишіть у поле ВНЗ назву коледжу і, відповідно, факультет, на якому навчаєтеся.
     Спробуйте сконтактувати рекрутера через електронну пошту.
     Наскільки мені відомо, студентів старших курсів у ІТ Академію беруть, отже вища освіта не є обов”язковою. Думаю її просять вказати щоб розуміти чи мають справу з людиною технічного напрямку чи з гуманітарієм.
     На жаль, у Дніпропетровську допомогти нічим особливо не можу, хіба побажати успіху.

 • Олена

  Доброго дня! Порадьте, будь ласка, чи вартує вчитись в Академії ШАГ (Львів) перед вступом в ІТ-академію SS, враховуючи, що за спеціальністю я фінансист, а не програміст? Чи все ж таки краще піти на 3-місячні курси з програмування?

  • Akceptor Від автора

   Я не можу нічого сказати за ШАГ хіба те, що на dou.ua про нього багато негативних відгуків. Особисто я радив би займатися самостійно і не платити гроші нікому за якісь курси. Насправді специфіка роботи така, що не вийде аби хтось навчив і вклав у голову знання, тут тільки самому. Причому самостійно треба вчитися і до курсів, і на курсах, і після курсів, і на роботі. Постійно вчитися.
   А що фінансист то це не перешкода абсолютно, бо, думаю, більше половини працівників SS то у минулому фінансисти, лікарі, столярі і мулярі. Без перебільшення, вчорашні випускники ВНЗ у 90% випадків мають знань у програмуванні рівно стільки скільки і фінансист – нуль 🙂

   • Олена

    Дякую за відповідь)
    Перечитала вже сотню відгуків про ШАГ, як позитивних, так і негативних. Все-таки, все залежить абсолютно від того, скільки ти сам зусиль прикладаєш для освоєння програмування.

    • Akceptor Від автора

     Так, самоосвіта відіграє ключову роль і треба розуміти, що ніхто не зможе навчити людину силоміць.
     У будь-якому випадку, що б ви не вирішили, перечитати кілька базових книжок варто самостійно, а потім вже вирішувати чи йти на курси чи ні. Думаю, не помилюся, якщо скажу що Шилдта або/і Екеля прочитати не завадить нікому

 • Дмитро

  Скажіть будь-ласка, якщо я потраплю у 3-ій етап відбору, то те, чи потрапляю я на курси вирішується саме на цій технічній співбесіді, чи сумуються результати усіх етапів? Просто тести і есе в сумі я написав десь на відсотків 62-63, через деякі вузькі питання та одне незрозуміле завдання в есе. Проте, думаю, на співбесіді можу себе краще показати.(Результати 2 етапу — intermediate). Дякую.

  • Akceptor Від автора

   Я не впевнений на 100%, але десь на 90% можу сказати що значною мірою вирішує таки співбесіда.
   Причому на співбесіді можна оцінити не тільки знання, але й суто як людина поводиться, особистісні фактори.

   Є ще такий нюанс що кількість “місць” у групі дещо лімітована, тому не варто впадати у відчай навіть якщо за результатами співбесіди на курси тебе не зарахують. Краще спробувати вдруге, а перед тим я б радив сконтактувати рекрутера і попросити надати відгуки від експерта, що проводив співбесіду. І підтягнути слабкі місця.

    • Akceptor Від автора

     Кожен експерт питає щось своє. Я можу сказати що питалися ми.
     1. Основи ООП. Інкапсуляція, поліморфізм, наслудування з прикладами. Абстрактні класи та інтерфейси, Оверрайд та оверлоад.
     2. Core Java. Колекції, потоки, обробка ексепшенів. Різниця між примітивами і обгортками для них (типу int VS Integer).
     3. SQL: елементарні селекти і джойни.
     4. Досвід. РОботи у команді і програмування. Свій проект на GitHub був би помітним аргументом за.
     5. Git/SVN/інші системи контролю версій. Знову ж таки, проект на GitHub був би помітним аргументом за.
     6. Фреймворки (якщо з ними працював). Переважно Spring\Hibernate. Я сам у цьому маю мало досвіду, але базові речі.
     7. Вільна програма 🙂 В залежності від відповідей претендента. Загалом можна погуглити питання на співбесіду Java Junior.

     • Дмитро

      оу… але це ж не співбесіда на позицію Junior-а, я думав все обійдеться Java Core. Якщо з базами даних і фреймворками не знайомий, це дуже погано?

      • Akceptor Від автора

       Фреймворки ні, але основи SQL треба знати. І якісь основи HTML/CSS/JavaScript теж не завадить.
       Якщо ти читав зміст курсів, то бачиш що їх побудовано так, аби давати уявлення про все потрохи. Але навчити всьому за тих 3 місяці нереально, більшість технологій треба вивчати самому і при цьому ще й працювати над проектом. Тому краще готуватися наперед.
       Крім того, бувають випадки що людина у Java Core наче досить впевнено орієнтується в теорії, але коли доходить до діла, то біда. Або у Java Core орієнтується, але у якийсь Spring ну ніяк в’їхати не може.
       IT сфера дуже динамічно змінюється і тут вигідно знати трішки про все і вміти швидко вчитися, щоб бути здатним перестрибнути з однієї технології на іншу.

 • Валентин

  Хтось вже отримував результат про вступ на курси по Java в Франківську, який стартує в січні???

   • Roman

    Доброго дня!
    Вирішив для себе розпочинати із тестера (manual qa), можливо, підкажете що можна такого ще підчитати (окрім літератури що вказана у тестовому завданні на сайті SS) по цьому напрямку, щоб “підтягнутись” і що взагалі по цьому напрямку питають на співбесіді?
    Дякую.

    • Akceptor Від автора

     Ну, по-перше, англійську.
     По друге, основи SQL, HTML\CSS, основи ООП, взагалі базові айтішні штуки всякі.
     Про зміст курсу свого яасу я писав отут: http://akceptor.org/softserve-kursy-mqc-zmist-kursu/ – це теж може знадобитися, варто як мінімум пробігтися по всіх пунктах.
     А читати я б радив тематичні штуки на хабрі, пошукати всякі блоги 🙂

   • Марія

    я знаю,це без питань,але легше ж буде коли хтось буде давати копняка ,коли я опущу руки і разом вирішуються проблеми набагато швидше)

    • Олег

     Доброго дня) Днями записався на курс java від нц Лoгос. Мабуть тому що хотів навчатись в колективі, самостійно вчу java вже 2 місяці. Яка ваша думка про цю компанію? Дякую.

     • Akceptor Від автора

      Не знаю, які у них курси, але знаю що вони спамери.
      Відмітилися у мене у коментарях зі своєю рекламою, на спроби комунікації не йшли.
      За відгук про враження від їх курсів був би вдячний

       • Akceptor Від автора

        У Франику деколи проводить курси Елекс, також свого часу було щось на кшталт курсів PHP у компанії bvb logic.
        У Львові найбільш актуальні курси компанії Epam Systems

 • Роман

  Привіт!
  Хотів запитатись, можливо, можете порадити ще якісь непогані курси у Львові по Manual Quality Control. На СофтСерві зараз вже немає змоги реєструватись на курси – всі групи набрано, а чекати наступних, мабуть, ще не скоро…

    • asm

     Чув що вже скоро тестування буде проводитись (чи вже відбувається) дистанційно, через інтернет. З чим це повязано? Так можна замість когось здавати?

    • asm

     Скажіть, де поділося моє останнє повідомлення про тестування через інтернет? Помилково відправив три повідомдення бо спочатку перше не відображалося. Залишіть принаймні одне??

      • неейчар

       У мене таке питання. А які зарплати в працівників служби HR в українських фірмах (не обовязково софтсерв), в % від зарплати середньо-статистичного програміста (мідла)? Аналогічне запитання і про доходи проджект-менеджерів, які також в реалізації та написанні програм не беруть участь, а лише організовують процес?

       • стюдент

        Чи можливо поступати на інший напрямок навчання, якщо пройшов вже на інший? Наприклад, пройшов на навчання, яке ще не почав, але хотів би перейти на більш перспективний напрям. Чи наприклад провчившись перших півмісяця – поступив на інший напрям. Та і взагалі на двох напрямах паралельно можливо навчатися, паралельно чи в різний час.

 • стюдент

  Це відповідь на всі три питання?
  Бо на сайті написано, що неможливо навіть реєструватися одночасно на два напрями.
  Хоча одночасно – це коли група стартує в один день, чи коли проходиш тестування, і не має можливості проходити тестування з іншого предмету?

  • Akceptor Від автора

   Ну очевидно що одночасно на 2 напрями ходити не вийде. Але я особисто знаю людей, які закінчили курси за одним напрямом, а потім за іншим.
   Не одночасно, звісно

    • Akceptor Від автора

     Працюю, не надоїло 🙂
     Насправді багато залежить від проекту і від людей. І з тим і з іншим мені дуже пощастило з самого початку і щастить надалі, тому я задоволений.
     Відверто кажучи от був у відпустці цього тижня і реально скучив за роботою, а це не штука )