Як вивчити іноземну мову 5


На написання цього допису мене надихнула публікація “Як вивчити іноземну мову” в одному з блогів, які я постійно читаю. Надихнула не в хорошому розумінні, бо, відверто кажучи, про власне вивчення мови у тій публікації сказано не так багато, як би хотілося. Але залишимо це на совісті автора, а тим часом я розповім своє бачення цієї проблеми 🙂

Почнемо з того, що я далеко не поліглот (окрім української та російської більш-менш володію лише англійською), зате точно знаю, що для вивчення будь чого теоретичних знань явно не досить. І мова тут винятком не є, навіть якраз навпаки – це яскраве підтвердження правила.

У школі всіх вчили якоїсь іноземної мови, не задаючись питанням яку мову вивчати, бо це було треба переважно для “галочки” – доступність поїздки за кордон для пересічного громадянина стала реальністю відносно недавно. Саме тому рівень знань пересічного українця у сфері іноземних мов знаходиться трохи вище, аніж “не володію взагалі”.

Як на мене, то всі ці курси іноземних мов, репетитори, мультимедійні та ігрові засоби годяться або для найменших, або ж для того, щоб підняти рівень до вміння сказати щось типу “My name is Vova. I live in Ivano-Frankivsk”, не більше. Людину можна навчити абетці, організувати їй сякий-такий словниковий запас, пояснити чим Present Indefinite відрізняється від Present Continuous, але для того, аби оволодіти мовою на належному рівні, слід навчитися думати на цій мові, а не перекладати в голові туди-сюди.

Тому найкращий спосіб вивчення іноземної мови – спілкування з іноземцями (в інтеренті таку послугу надає цілий ряд ресурсів, наприклад livemocha). Якщо вже обирати курси іноземних мов, то такі, де пропонуються розмови із носіями мови; якщо репетитор, то не студент-теоретик, а людина, яка певний час жила за кордоном і вільно володіє відповідною мовою.

Як варіант для тих, хто не хоче тратитися на репетитора можу запропонувати спосіб, яким сам вивчав колись англійську мову (зараз із розумінням текстів проблем нема). Купуєте яку-небудь рольову іграшку, в якій багато діалогів (ну наприклад той самий Skyrim), встановлюєтеанглійську версію і пробуєте грати не за термінатора, який всіх вбиває. Як варіант – реєстрація на англомовному (чи іншомовному) сервері якоїсь онлайн-стратегії (травіан, війна племен, тощо).


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Як вивчити іноземну мову

 • Олександр

  Я буду ще писати 🙂

  спілкування з іноземцями – це розмовна мова.
  Власне англійська в мене розмовна хороша,

  але якшо я хочу кудись іти по міжнародній програмі, треба саме мовний тест (граматика)

  • Akceptor

   Тести здаються досить просто: є спеціальні курси, які готують власне до тесту на рівень володіння мовою (наприклад на сертифікат TOEIC).
   Я дивлюся з позиції не здавання тесту, а якраз володіння на практиці. Бо у мене 100% студентів мають позитивні оцінки з іноземної і 99% із них практично не розуміють чогось складнішого, аніж на рівні “This is a table”. Мова не йде навіть про спілкування в усній чи письмовій формі, більшість не може прочитати текст і зрозуміти про що він.
   Міжнародні програми це, звісно, супер. Але без володіння розмовною мовою, навіть якщо здаси тест, вище рівня некваліфікованої роб. сили не підіймешся.

 • Владислав

  Мені допомагає, якщо я дивлюсь фільми в оригіналі та вслуховуюсь у тексти пісень англійською. Якщо чесно, то тепер при складанні тестів з англійської відсотків 15 я знаю саме завдяки фільмам та музиці. Як на мене, це непоганий показник.

  • Akceptor

   Згоден, це ще один хороший варіант. Але, як на мене, на слух мову сприймати дещо важче, тому для початку радив би фільми із субтитрами 🙂 Сам так роблю деколи.
   Між іншим, непоганий варіант для початківця – вивчати англійську за серіалами типу “Друзі” і подібними – там прості слова використовуються переважно.