Як встановити LeJOS на Mindstorms EV3


Погрався новим Mindstorms EV3 десь тиждень і зрозумів, що серйозний проект на конструкторі “з коробки” зробити нереально. Хоча купити Lego зараз не проблема, Mindstorms EV3 підтримує сенсори від сторонніх виробників, а можливостей середовища розробки з головою вистачає для програмування досить складної логіки, розраховано Mindstorms на дітей. Так, кубики красиві і кольорові, так, можна створювали власні підпрограми і зберігати їх як окремі модулі, але результат все одно виходить громіздким. Ще б пак, адже навіть елементарний лічильник на Mindstorms зробити – морока. Інша річ – використовувати “дорослу” мову прорамування, скажімо Java.

На щастя, для Mindstorms EV3 існує проект альтернативної операційної системи leJOS: це базована на ядрі Linux операційка з підтримкою Java, яка до того ж вміє запускатися з карти пам’яті. Тобто прошивати кубик EV3 не потрібно, достатньо лише створити спеціальну microSD. Про те, як це зробити зараз детальніше 🙂

Сама процедура дуже проста і не вимагає практично ніяких знань. Все що потрібно: інтернет, комп’ютер із встановиелним JDK (у мене операційна система Windows 7, якщо у вас Linux, то розберетеся самі :)) та карта пам’яті. Стосовно останньої, то не варто гнатися за об’ємами чи швидкостями: цілком вистачить карти на 2Гб 4 класу (SDHC працюватиме, але SDXC не підтримується, тобто карту беріть максимум на 32 Гб) сформатовану у FAT32.

Першим ділом качаємо інсталятор LeJOS (наразі актуальна версія 0.9.0-beta) і встановлюємо кудись на комп’ютер. У процесі слід вказати місце, де у вас встановлено JDK (рекомендується Java 7):

LeJOS JDK selection

Після установки не знімаємо “пташку” з пункту, який запустить утиліту для створення карти пам’яті. Готову сформатовану карту на цьому етпі вже треба мати, а також варто зареєструватися на сайті Oracle щоб могти скачати Java Embedded.

LeJOS start SD util

У вікні утиліти обираємо шлях до скачаного пакету з Java Embedded, скачану за наступним посиланням: http://www.oracle.com/technetwork/java/embedded/embedded-se/downloads/index.html#javase7update (слід обрати версію для ARM5 наприклад ARMv5 Linux – Headless EABI, SoftFP ABI, Little Endian).

LeJOS SD creator

Вибираємо правильний логічний диск і тиснемо “Create”. Після закінчення установки від’єднуємо карту пам’яті від ПК і вставляємо її у кубик Mindstorms. Тепер кубик треба увімкнути і набратися терпіння, бо вперше ця процедура займає деякий час. Linux завантажується і переформатовує карту пам’яті, створюючи собі логічний диск, на якому житиме. Настіпні увімкнення проходитимуть швидше 🙂

Після установки підключаємо кубик Mindstorms до ПК через USB кабель і дозволяємо Windows пошукати драйвери в інтернеті: у результаті отримаємо віртуальну мережеву карту і тепер до кубика можна підключитися через SSH, використовуючи наприклад putty.

У будь-який момент можна повернутися до роботи з оригінаьним Mindstorms просто увімнкувши кубик без карти пам’яті. Більш того, можна мати кілька карт пам’яті для різних версій LeJOS чи навіть ще якихось операційних систем 🙂

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *