Як відновити доступ до Linux після переустановки Windows 4


Я користуюся на своєму комп’ютері двома операційними системами (і всяким друзям-знайомим переважно теж встановлюю хоча б Ubuntu для доступу в Інтернет). Скільки б усього доброго не говорили про Windows 7, об’єктивно проблеми із ним виникають частіше, аніж з лінуксом (можливо, причина криється у тому, що люди переважно бояться лізти у якісь налаштування лінукса, а з віндою поводяться більш розкуто – у кожного ж є “друг-комп’ютерщик”).

Одним словом, коли доходить до перевстановлення ОС, то проблем виникає вагон, бо навіть найсучасніші версії Windows вперто не хочуть розуміти, що окрім продукції Майкрософту на ПК люди можуть встановити і щось інше. Звичайно, самі розділи Linux переважно виживають, але завантажувач GRUB зникає на перший погляд безслідно.

Найбільш радикальний метод боротьби з проблемою – тотальна переустановка всього, але займає така операція купу часу і сил, та й фактично це не вирішення проблеми, а визнання власної безсилості. Альтернативи?

Для того аби запустити Ubuntu після переустановки Windows я використовую Super Grub2 Disk (www.supergrubdisk.org) – цю софтину треба записати на якусь флешку або CD\DVD-диск і тоді запустити систему з вказаного носія. Фактично, Super Grub2 Disk – то така LiveCD версія Grub2, яка може знайти на комп’ютері залишки встановленого Grub 2, виявити які операційні системи на ньому інстальовано і запустити потрібну.

А для відновлення Grub2 з операційної системи Ubuntu Linux я користуюся утилітою Boot-Repair (її ж можна використати і для простого налаштування послідовності завантаження різних ОС у Grub 2). Програма безкоштовна і настільки проста, що навіть не потребує якихось інструкцій з експлуатації. 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Як відновити доступ до Linux після переустановки Windows