Як уберегтися від застуди? 2


На вулиці сьогодні помітно похолоднішало (якщо вірити друзям з вКонтакту і невеличкому бліц-опитуванню, то в окремих місцинах дотягувало до -27 за Цельсієм). Ходять чутки, що десь навіть закривають школи, та більшості із нас таки доведеться покинути теплу хатинку чи квартирку і вирушати завтра на роботу (а кому й на навчання).

В таких умовах природньою реакцією є зацікавленість у тому, аби не застудитися, тому розкажу в двох словах про свої методи боротьби з холодом. Тим паче, що вони досить прості, зате ефективні. Орієнтуватимуся на власний досвід, тому ніяких рекомендацій як закалятися і роздумів про користь моржування чи обливання холодною водою тут не буде.

В першу чергу варто згадати про загальну підготовленість організму до екстремальних умов зими. Тобто різного роду вітаміни бажано не забувати (але враховуйте, що і гіпервітаміноз може бути шкідливим); особисто я радив би не зловживати аптеками і віддати перевагу натуральним джерелам цих речовин. Я маю трохи чорної редьки у пивниці – у суміші з цибулькою і морквою виходить непоганий салатик. Традиційні цитрусові, часник (у якому вітаміну С теж вистачає плюс повно корисних фітонцидів) і чай з малини, калини, смородини.

Як на мене, значною мірою захист від застуди залежить від того, як одягається людина. Почнемо згори, себто з голови. Ви, мабуть, в курсі, що сухий мороз людина переносить значно простіше, аніж сукупність низької температури та підвищеної вологості. Тому я не розумію тих, хто замотує обличчя різного роду шаликами: у такому “прикиді” Ви дихаєте через тканину, на якій конденсується волога і результат може бути абсолютно протилежним тому, на що розраховуєте. Краще ходити з неприкритим обличчям (як варіант використовуйте гігієнічну помаду чи подібний захист), при цьому намагайтеся вдихати повітря носом – це допоможе трохи зігріти його. У вітряну погоду особисто мені дуже допомагає капюшон – іноді навіть можна обійтися без шапки…

Стосовно одягу, то загалом я дотримуюся думки, що краще трохи змерзнути, аніж потіти. Думаю, не для кого не секрет, що взимку варто остерігатися переохолодження. Але люди, що ведуть активний спосіб життя взимку, чудово знають, що одягатися треба так, аби холодно не було під-час руху. Якщо переборщити з теплим одягом, то навіть невеличка прогулянка стане причиною виділення поту, а це може стати причиною переохолодження. Як варіант, можна одягнути кілька “шарів” одягу і знімати їх коли стає гаряче. Між іншим, ситуація з занадто теплим одягом особисто мені нагадує і температурний режим у наших переповнених маршрутках. У громадському транспорті часто буває занадто гаряче, та й балансування на одній нозі впевненості не додає. Тому я взимку частіше ходжу пішки, а в крайньому випадку користуюся тролейбусами: у них не так спекотно.

Наступний пункт – взуття. Якщо Ви не плануєте довго стояти на морозі, то потреби у шерстяних шкарпетках і валянках немає. Особисто я ношу практично всесезонні черевики із товстими підошвами, які забезпечують надійну теплоізоляцію. Використання у взутті (та й одязі) мембран з односторонньою проникністю для вологи (наприклад GoreTex), як на мене, є додатковим плюсом. Та не варто сподіватися на диво – промоклі наскрізь черевики не врятує ніякий Гор-Текс.

Наостанок хочу попередити про те, що, хоч використання алкоголю для захисту від холоду і виглядає спокусливим, насправді зловживання спиртним може лише притупити відчуття, а не дійсно зігріти. Тому, хоча від порції глінтвейну (чи просто гарячого червоного вина) відмовлятися не варто, але й сподіватися на алкоголь, як на надійний засіб не варто.

А як Ви захищаєтеся від застуди? Поділіться перевіреними методами, бо завтра ранок знову обіцяє бути морозним.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Як уберегтися від застуди?