Як створити PDF з зображень


Хоч я і звільнився з центру дистанційного навчання ІФНТУНГ (ага, брак фінансування), та продовжую займатися дистанційною освітою для слухачів ІПО (друга вища освіта) на нашій кафедрі. Така робота часто вимагає вирішувати деякі суто технічні питання, про які я б інакше навіть не задумувався. От наприклад сьогодні виникла потреба переконвертувати відскановану у пачку файлів *.tiff книжку в формат PDF.

Як виявилося, перетворити зображення у PDF – досить непроста справа, якщо не використовувати піратські зламані програми (бо той самий Акробат це робить запросто). В принципі, є багато різних PDF-принтерів, в тому числі можна знайти і безкоштовні, або тріал-версії (хоча такі версії як правило ставлять свій “водяний знак” на зображення, або мають якісь інші обмеження), але далеко не кожен такий принтер може зібрати 100 зображень в єдиний файл.Я для перетворення TIFF в PDF використовую безкоштовну програму ScanKromsator, яка дозволяє здійснити пакетне перетворення багатьох зображень у один файл, згрупувати по два зображення на аркуш, або навіть сформувати буклет.

Інтерфейс  програми ScanKromsator

Інтерфейс програми ScanKromsator

Сама програма англомовна (хоча російськомовна інструкція в архіві з програмою натякає на походження автора) і архів з дистрибутивом “важить” всього  півтора мегабайта, працює без інсталяції. Одним словом обов’язкова програма для тих, хто любить сканувати книжки і читати їх потім на букрідері, або просто для студентів (наприклад пофотографував книжку у бібліотеці і “зібрав” її вдома в один файл).

 

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *