Як скинути root пароль у MySQL 3


Взагалі MySQL може працювати без пароля і це місцями навіть не погано. В принципі, на локалхості цілком вистачає пари логін-пароль типу root – root (якщо чомусь пароль конче має бути, але використовуватися буде суто для тестів). Інша річ, якщо комп’ютер, на якому ви використовуєте сервер MySQL, не лише ваш і хтось уже додумався встановити пароль MySQL. Або ж якщо пароль поставили ви, а потім його забули.

Тоді виникає потреба скинути пароль MySQL, або ж просто змінити його на якесь наперед задане і відоме значення. Як це зробити?

Я розкажу про те, як скинути root пароль MySQL server у Windows, бо ж більшість початківців використовують цю ОС на десктопі. Для початку треба зупинити службу MySQL server (це можна зробити із утиліти для керування службами, або просто повбивати процеси із диспетчера задач), для чого краще увійти під обліковим записом користувача-адміністратора (але ж ми і так всі працюємо під “адмінами”, хіба ні?).

Далі створюємо текстовий файлик десь на комп’ютері (наприклад нехай це буде файл С:\reset.txt) і вписуємо туди два наступні рядки:

UPDATE mysql.user SET Password=PASSWORD('root') WHERE User='root';
FLUSH PRIVILEGES;

Тепер запускаємо консоль (cmd.exe), переходимо у папку, де у вас встановлено MySQL і виконуємо наступну команду:

mysqld --init-file=C:\\reset.txt

Далі перезапускаємо службу MySQL сервера і можемо видаляти текстовий файл (або залиште його, аби потім знову не забути пароль).


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Як скинути root пароль у MySQL

  • Yuriy Bezgachnyuk

    Тепер запускаємо консоль (cmd.exe), переходимо у папку, де у вас встановлено MySQL і виконуємо наступну команду:

    P.S. Згадуєтси мені, що акцептор “дуже любить” консольщикіфф 🙂

    • Akceptor Від автора

      Просто у GUI все робиться елементарно, а нещасні консольщики мусять отакими ізвратами робити, мануали гуглити непонятні, тощо