Як підключити цифровий тюнер до старого телевізора 1


Раніше я вже писав про те, як підключити цифровий телевізійний тюнер до старого телевізора, але з тих пір все одно чув багато запитань стосовно даної проблеми. Тому що минулого разу я зробив акцент на перехідниках A/V to SCART, а насправді у нашій країні більш популярними є старі телевізори взагалі без якихсь інших входів окрім традиційного антенного. Відповідно, варто тему перехідників із AV на антенний вхід розвинути.

Отож, модулятор із AV на антенний вхід телевізора носить назву “високочастотний конвертор” або “високочастотний модулятор” або ж “RF Converter”, якщо гуглитимете десь на закордонних сайтах. Продається в інтернеті багато де. Особисто я б радив почати з e-bay, бо там і асортимент хороший і мануалів як купувати на e-bay вистачає. Та й посередники у кожному місті, думаю, є.

Насправді із того, що я знайшов на цьому ресурсі, можна зробити висновок – за кордоном питання передавання сигналу з A/V на антенний коаксіал актуальне, хоча навряд чи вони ставлять собі за мету підключення DVB-T2 тюнера до телевізора “Електрон”. Тому такі пристрої досить дорогі. От наприклад RF Modulator converts A/V to coaxial може коштувати і 30 умовних одиниць. Зате там не просто китайська фігня, а справжній бренд. Наприклад, Філіпс (ходова модель X11 Philips SWS2103W/17).

X11 Philips SWS2103W/17

Модулятор X11 Philips SWS2103W/17

Також досить поширеними є і модулятори виробництва Radio Shack. Я не в курсі, що це за контора, але їхньої продукції багато. Виглядає девайс десь отак:

RadioShack 4-way A/V RF Modulator

RadioShack 4-way A/V RF Modulator

Ціна теж не надто солодка. Хоча фактично купити модулятор можна за баксів 5-7, але доставка його в Україну вартуватиме під 30 у.о. Отакі невеселі справи. Може варто пошукати щось менш функціональне, але дешеве і ближче до нас? Росіяни за 60 своїх рублів (порядку 20 гривень) продають отаку штуку: Высокочастотный модулятор (RF Converter) Sega Mega Drive:

RF Converter Sega Mega Drive

RF Converter Sega Mega Drive

У кого була приставка Sega, той мав би впізнати цей гаджет. Відправляють з сайту newgame.ru лиш по Росії, але ми вже знаємо що то таке і скільки воно має вартувати. Тут, щоправда, є нюанс: багато приставок мають власний вихід під такий модулятор, тому доведеться або паяти, або шукати модулятор для приставки зі звичайним A/V. А якщо паяти, то можна взагалі все зробити власноруч, просто нагугливши схему RF модулятора. Схему було опубліковано у журналі “Радіо” (“Радио” №4 1998р. ст. 31, “Радио” №7, 2002р.). Сама схема модулятора нижче:

FR Модулятор SEGA, схема

FR Модулятор SEGA, схема

Ну і наостанок ще отакий модулятор YY-302, яких в Україні у продажу багато і ціни джуе лояльні, порядку 50-70 гривень. Можете попитати у магазинах для радіолюбителів. Дешевий і без можливості регулювання частоти вихідного сигналу.

Модулятор YY-302

Модулятор YY-302

Як погода трохи покращиться, то прогуляюся по радіолюбительських магазинах в Івано-Франківську і подивлюся чи можна десь таке купити просто в місті за готівку.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думка на тему “Як підключити цифровий тюнер до старого телевізора

 • Ігор

  Ці девайси- технологічний БДСМ. Все набагато простіше для тих хто вміє тримати паяльник.
  І так, погнали:
  1.Вскриваєм телевізор, знаходим відеовхід блока кольорів (він 2провідним штекером ввімкнутий в СМРК, це там де стоять екрановані радіомодулі від гнізд ефірної антени) і паяєм на нього гніздо під тюльпан. Основне не протупити з полярністю-корпус на зовнішній контакт тюльпана (інакше 8==о, а не зображенння буде ).
  2. знаходим вхід аудіо (він тупо на регуляторі гучності, два крайні контакти) на нього також паяєм гніздо під тюльпан згідно полярності, як правило видно котрий контакт зєднаний на корпус.
  3. знімаєм модулі СК-М (СК-Д, якщо є).
  4. монтуєм наші входи на задній стінці “динозавра” і збираємо його воєдино.
  5. підключаємо тюнер Т2 до наших входів і до антени і вмикаємо всю конструцію.
  Вуаля, наш “Динозавр” типу Електрон, Фотон,Taurus проапгрейджений і показує цифрове ТВ:))