Як підключити DVB-T2 тюнер до старого телевізора 12


Впевнена хода новітнього цифрового телебачення в Україні суттєво гальмується об суворі вітчизняні реалії, як не сумно це визнавати. По-перше, сучасні телевізори із DVB-T2 все ще не можуть приймати навіть безкоштовні канали, бо їх закодовано, а компанія “Зеонбуд” якось не поспішає забезпечити всіх бажаючих відповідними CAM-модулями.

Друга проблема більш глобальна, бо власників старих телевізорів в Україні значно більше, аніж тих, хто собі може дозволити дорогу цяцьку з DVB-T2. Якщо до сучасного телевізора підключити тюнер DVB-T2 не є проблемою (у рекламі це робить навіть бабуся), то власники, наприклад, “Електронів” просто не мають куди приткнути оті “тюльпани”.

У огляді DVB-T2 тюнера Trimax TR-2012HD я розповідав, що його обладнано виходами HDMI та “тюльпанами” відео-аудіо. Є ще й антенний вихід, але він служить для того, щоб можна було використовувати одну антену на кілька телевізорів, тобто по-суті працює як спліттер і сигнал із тюнера туди не подається. Ситуація сумна.

У деяких старих телевізорах входів для A/V немає, зате присутній роз’єм SCART, на деякі з контактів якого можна подати якраз оці компонентні сигнали. Тобто цілком реально знайти схему перехідника “тюльпани” на SCART і спаяти самому. Обійдеться все гривень у 20 максимум.

Також можна купити перехідник із аудіо-відео на SCART (AV SCART adapter, RCA to SCART), їх я бачив у профільних магазинах аж 2 види: перехідний кабель і просто перехідник, до якого підключати слід штатний RCA-кабель від тюнера.

Як підключити DVB-T2 тюнер до старого телевізора

Як підключити DVB-T2 тюнер до старого телевізора

Тут головне не забути, що нам потрібен саме адаптер RCA to SCART, а не SCART to RCA, але можна і переробити самостійно – схеми розпіновки SCART в мережі купа, а там всього лиш парочку пінів поміняти місцями.

Набагато гірші справи у тих, хто розмірковує як підключити DVB-T2 тюнер через антенний вхід (наприклад коли треба підключити тюнер до старого телевізора “Електрон”). Проблема у тому, що більшість старих радянських телевізорів не оснащено жодними входами у принципі, тому мусимо працювати з антенним гніздом, куди, як відомо, подається високочастотний модульований сигнал. Тобто доведеться шукати модулятор з входами RCA.

Де купити ТВ модулятор (іншими словами FR модулятор)? Можна просто загуглити популярну модель модулятора на кшталт MT 27P Terra або GC-AV02 і купити його в одному з вітчизняних інтернет магазинів, можна спробувати пошукати FR RCA модулятори в китайських магазинах типу BuyInCoins чи TinyDeal, а найшвидше буде сходити у місцевий магазин радіотоварів і запитати у продавця. Як варіант, можна попитати у точках, що торгують обладнанням для відеонагляду.

Знаючі люди стверджують, що такі модулятори продавалися разом зі старими 8-бітними ігровими приставками Dendy, або навіть були вмонтовані всередину приставок. Купити приставку Dendy можна зараз буквально за 100 гривень, але треба мати хоч “зелене” уявлення про те, як її використати у своїх цілях.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 thoughts on “Як підключити DVB-T2 тюнер до старого телевізора