Як налаштувати передачу 3G інтернету на WiFi-роутер 1


Уявіть собі ситуацію: маєте ви 3G модем, комп’ютер і кілька девайсів з андроїдом, які інтернету хочуть, але модем їм підключити нікуди, а через провід з комп’ютера аж ніяк не зручно. Звичайно, у часи швидкісного анліму така проблема стоїть перед дуже обмеженим колом людей, але так сталося, що мені “пощастило” бути одним із них. Отож, треба щось робити і найбільш очевидним варіантом видається покупка недорогого Wi-Fi роутера з тим, щоб роздавати смартфонам і планшетам інтернет через нього.

Для вирішення своєї проблеми я додумався купити роутер Tenda W316R, оскільки він був найдешевшим зі всього обладнання такого плану – всього 126 гривень. Але купити роутер – це ще не розв’язати задачу, бо зазвичай роутер служить для того, аби роздавати інтернет на комп’ютер і тоді його налаштування переважно зводиться до увімкнення у розетку 🙂 У моєму випадку провайдером має бути комп’ютер, на якому вже налаштовано доступ до мережі через 3G.

Отже подивимося як налаштувати передачу інтернету з 3G модема на WiFi-роутер. Для початку роутер треба таки підключити до комп’ютера і увійти у його налаштування. Для роутера Tenda W316R після цього слід перейти у Advanced Settings, бо за замовчуванням стартова сторінка його веб-морди якраз оптимізована для тих, хто хоче натиснути одну кнопочку.

Першим ділом нам треба змінити IP-адресу нашого роутера таким чином, щоб вона не знаходилася у підмережі 192.168.0.*, бо Windows XP при використанні у ролі DHCP-сервера хоче собі якраз адресу 192.168.0.1, а вона за замовчуванням прописана у роутері і будемо мати конфлікт. Тому заходимо у LAN Settings і змінюємо там айпішник на щось типу 192.168.10.1 – після цього у веб-інтерфейс роутера можна буде потрапити якраз за цією адресою. Тепер не виникатиме конфліктів вбудованого у роутер DHCP, та DHCP вінди.

Змінюємо LAN Settings
Змінюємо LAN Settings

Залишилося прописати у роутері налаштування підключення до нашого інтернет провайдера і налаштувати “імітацію” цього самого провайдера на ПК. Я думаю, що про те, яким чином можна розшарити доступ до інтернет-підключення розповідати нікому не треба. Після того, як ми поставимо пташку “Разрешить другим пользователям сети использовать подключение” і виберемо з’єднання, присвоєне нашому роутеру, комп’ютер автоматично змінить свою IP-адресу на 192.168.0.1 – у цьому можна переконатися, якщо подивитися властивості відповідного з’єднання. Виглядати має десь так:

Як налаштувати передачу 3G інтернету на WiFi-роутер
Як налаштувати передачу 3G інтернету на WiFi-роутер

Залишилося у роутері зайти у вкладку WAN Settings і там вказати, що до інтернету роутер підключається за допомогою статичного айпішника. IP адресу придумуємо собі самі, а у якості шлюзу (Gateway) та DNS вказуємо 192.168.0.1

Змінюємо WAN Settings
Змінюємо WAN Settings

Далі вже можна вмикати WiFi і користуватися усіма перевагами безпровідних комунікацій 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думка на тему “Як налаштувати передачу 3G інтернету на WiFi-роутер