Я і бухло 24


Навіяно заміткою про те, який алкоголь шкідливий і суперечкою про смак напоїв, що містять спирт, у коментарях до тієї статті (самі коментарі зараз частково кудись зникли). Сперечатися із людиною, переконаною в чомусь – то марна справа, тому я не планую ні з ким особливо сперечатися, наводити аргументи, апелювати до наукових фактів. Я просто висловлю своє ставлення до спиртного і, відповідно, напоїв, що його містять.

І це не буде якась ода алкоголю, а просто точка зору людини, що не хоче вдаватися у крайнощі. Отож, чи шкідливий алкоголь? Безумовно шкідливий! Я не радив би вживати міцні спиртні напої практично нікому, а особливо у тих дозах, в яких прийнято в наших краях споживати, скажімо, горілку.

Якщо людина напивається до того стану, який можна охарактеризувати фразою “прощавай, розум” – то дискутувати тут немає про що. І не має значення, чи випила вона відро горілки, чи лише стакан. Але вживання 50 грамів коньяку  в неділю до кави особисто я не вважаю чимось таким, що страшенно шкодить. Те ж саме можна сказати і про кухоль пива чи стакан вина.

Звісно, алкоголь шкідливий, але чи у будь-яких дозах і чи означає це, що ми повинні уникати його за всяку ціну? Алкоголь має бактерицидну дію, на його основі виготовляють велику кількість лікарських засобів. Коли у мене болить горло, я вживаю спиртовий настій прополісу – просто феноменальна дієвість у тому числі досягається і за рахунок алкоголю. Так, можна накупити 100500 різних таблеток – не факт, що вони допоможуть; не факт, що вони не мають побічних ефектів – зате без етилового спирту. Але для мене прополіс на спирту у формі спрею (“Пропосол”) і домашня настоянка прополісу – панацея від проблем з горлом.

Тепер про те, чи смачний алкоголь. У зниклих безвісти коментарях я вже писав про те, що спирт не обов’язково є основною смаку алкогольних напоїв. Звичайно, у випадку горілки (в ідеалі – розведений водою спирт) воно так і є, зате у багатьох випадках дози алкоголю просто нікчемно малі. В інших напоях хоч об’ємна частка спирту і є суттєвою, та смак забезпечується зовсім не цим спиртом. Інакше як пояснити, що у горілки і коньяку (я наголошую, що йдеться про справжній коньяк, а не про зафарбовану чаєм горілку, яка продається у наших магазинах) абсолютно різний смак? Більш того, різні коньяки суттєво відрізняється між собою за смаком, як і всякого роду віскі і т.п.

Я вже наводив якось приклад морської води: вона солона на смак, хоча самої солі там надзвичайно мало (частка солі у морській воді складає кілька проміле), в той час, як H20 – практично 100%. Смак доброго пива – це смак саме пива, а не спирту. Просто варити нормальне безалкогольне пиво людство поки не навчилося. Як і безалкогольний коньяк 😉

Вживання алкоголю, як ритуал дійсно має місце і це дійсно ідіотизм. У всіляких диких племенах існує ціла купа дурнуватих ритуалів (часто пов’язаних із завданням шкоди своєму тілу), та ми не поспішаємо запроваджувати таке у себе. Але я не бачу нічого поганого у тому, щоб випити по келиху пива з друзями у барі, якщо це не перетікає у щось інше. Звичайно, можна пити не пиво, а, скажімо, каву чи чай. Але в обох зазначених напоях є кофеїн, який теж може викликати звикання.

Я сам не дуже люблю алкогольні застілля, бо там традиційно дотримуються певного “ритму”, який гарантує, що у кульмінаційний момент всі вже будуть “такі, як треба”, а бути нетверезим мені не подобається. Та це, знову ж таки, питання дозування, а кожна доросла людина повинна розуміти, скільки їй варто випити, аби перетворитися із доктора Джекіла на містера Хайда.

Алкоголь шкідливий у будь-яких дозах. Оце вже точно міф, скоріше навіть безпідставна “страшилка” для затятих абстинентів. Одна молекула C2H5OH – це вже алкоголь, отже просто необхідно відмовитися від вживання кисломолочних продуктів, та всього, що готується на їх основі; не їсти хліб, не їсти фрукти та овочі, не пити натуральний сік; про ліки я вже казав. Також не варто дихати, бо у повітрі може випадково опинитися молекула алкоголю, яку видихнув хтось, хто не дотримується вашої точки зору.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 thoughts on “Я і бухло

 • sod100

  Пляшка горілки або дві + класна комедія + великий екран + 3 моїх найкращих друга = Весело прожитий і незабутній день:-)

 • igor

  Не розумію як можна смакувати горілку. Її ж не для того пють, щоб смакувати, а для того, щоб спяніти. Вона несмачна і спробуйте полити хліб горілкою і зїсти. Ідеальний варіант це залити зі стакана прямо у горло. Таке саме призначення у пива і вина, вони несмачні і гіркуваті, використовують їх для спяніння і для того щоб похмелитися. Єдине що смачне так це самогон, він не пече у роті, як і грузинська горілка

  • Akceptor Від автора

   Аби сп’яніти, то пива треба літри три випити. Я стільки і води не факт, що вдам 🙂 Похмелитися хз що то таке; не вживаю у таких дозах, аби якесь похмілля було.
   Про смакування горілки, наче, і не йшлося тут.

 • Василь

  не вживаю алкоголю і через це маю купу неприємних спогадів у голові. завжди в голос озвучую свою позицію до алкоголю і різко засуджую його вживання. через таку мою поведінку люди спочатку підтакують мені, кивають головою, а на слідуючий день починають дивитися з коса як на ненормального.

 • Василь

  Ще хочу сказати що не можу всім радити не вживати алкоголь. Справа в тому що люди не будуть вас сприймати нормально, у кращому випадку будуть вважати що ви просто випендрюєтеся тим що не хочете пити. Так що якщо вже вирішили не пити то приховуйте це, не треба про це казати нікому, не робіть із себе об’єкт для насмішок і підколів.

 • Василь

  Мені чесно один раз сказали: “а для чого ти живеш якщо ти не п’єш?”. Якщо хочеш мати друзів – бухай, не роби нічого що буде тебе відрізняти від твоєї компанії, це все просто випендрювання, не випендрюйся, будь таким як твої друзі, не варто випендрюватися, не відмовляйся від корпоративів, днюх з ящиками пива, не варто святкувати жодне свято без алкоголю бо потім не буди чим похвалитися про проведене свято і стане соромно за тверезо проведений час! Бути тверезим – соромно і нецікаво, розбав свої будні пляшкою пива. А якщо не хочеш бухати то приготуйся до сірого нецікавого життя.

  • Akceptor

   Певною мірою ти маєш рацію – зараз алкоголь дійсно сприймається як спосіб зробити життя яскравішим. По-суті алкоголь – наркотик, так що нічого дивного у цьому нема.
   Але я не розумію також і тих людей, які не вживають алкоголь взагалі, аргументуючи його шкідливістю, і повчають інших. Навряд чи кухоль пива дійсно настільки шкідливий, що не можна собі дозволити випити його при бажанні.
   Є різниця, як на мене, між тим, хто випиває келих вина за обідом і тим, хто бухає щодня “палену” горілку, закусуючи кислим яблуком. Алкоголь і там і там, але різне дозування і різні причини, бо у першому випадку навряд чи стоїть завдання допитися до “білочки”, а от у другому…

 • molinski

  Соціозалежні люди будуть пити, бо думка загальна зазвичай сформована не соціумом. А щоби не було підколів і т.д. потрібно бути вищим моорально за тих, хто їх робить.
  Моя думка нейтральна поки що. Якщо хоче людина бути дурнем – нехай буде. Але будь яке дзявкання “не я таке – життя таке” пізніше варто затикати, як затикають пляшки при коркуванні на фабриках.

  • Akceptor Від автора

   Мене дивує сприйняття алкоголю як суто якоїсь соціальної проблеми. Людина любить пиво – вона дурень! Насправді вона не любить пиво, просто їй нав”язали таку точку зору.
   А тепер запитаймо себе, чи категоричне заперечення алкоголю не є такою ж залежністю, як залежність від нього? Запитаймо, чому до непитущих таке негативне ставлення часто: чи не тому, що серед них так багато “моралістів”?

   • molinski

    “Певною мірою ти маєш рацію – зараз алкоголь дійсно сприймається як спосіб зробити життя яскравішим.” – ці слова можуть послуговати відповіддю і слова “зараз” – ніколи не міняється, колись воно теж було зараз.
    В мене інше запитання, чому у більшості питущих “життя не склалося” і середній рівень свідомості – нижчий за середній? Свідомість – мається на увазі самосвідомість. На скільки помітив у питущих стадний інстинкт більш розвинений, воно й не дивно судячи з поведінки і уявлень.
    І знову ж таки чому не питущих більше серед “еліти” а не маси і чому такі контрасти в якості життя.
    Все це не може не примусити робити висновок, що справді добре і а що погане, що нав.язане, а що – спосіб руйнації цього навязаного. Бо як відомо, а одне на одного впливає, особливо коли набувахи характеру стихії.
    І треба підкреслити тут, що алкоголь – це не верх проблем і не верх кривизни цінностей і аж ніяк не причина всіх проблем, як хтось може в словах вище вичитати. Ні – він лише засіб.
    Ну і як писав у першому коментарі – у кожного свій мозок, кожному вирішувати чим його спалювати.

    • Akceptor Від автора

     > Чому у більшості питущих “життя не склалося”
     А ти часом не плутаєш причину і наслідок? Дуже часто люди просто намагаються “втопити” проблеми.
     > Непитущих більше серед “еліти”
     Не знаю, про яку “еліту” ти говориш і чого тут лапки… Якщо еліта = мажори (лапки доречні), то твоє твердження якраз нонсенс – вони бухають ще й як. Якщо еліта = self-made men, то у таких людей часто просто немає часу на такі речі.
     Термін “маса” у твоїй інтерпретації звучить взагалі як негатив, але ж більшість людей – і є та “маса”. На неї якраз спирається влада у цивілізованих країнах. Це у нашому варварському суспільстві народ прирівняно до лайна, а хтось себе вважає елітами.
     ПС
     Найбільше мене дивує інша штука. Коли людина непитуща – тут все ясно, вона не вживає алкоголю. Але людей, які його вживають, ти якось показуєш на прикладі алкоголіків, що пропили останню сорочку. Вдаєшся у крайнощі.
     Хто випив келих вина ще не стає опущеним бидлом і зовсім не починає нарощувати темпи. Коли ти розказуєш про непитущу еліту, то складається враження, що всі відомі бізнесмени НІКОЛИ не випили і кухля пива, а інакше Стів Джоббс, скажімо, став би двірником, а Білл Гейтс – розносив газети до самої смерті. Це ж дурниця.

     • molinski

      На крайнощах краще уявляється і пояснюється справжнє лице. В лапки взяв еліту, бо зараз це поняття розмите тими ж мажорами. Тобто в Україні елітою вважаються баблисті люди, що не зовсім є істиною.
      Причин і наслідків не спутав, хоча тут не є великою проблемою, бо лице алкоголю не міняється від того чи його почали вживати до чи після.
      Ну а щодо останньої тези, то я повторю, що кожен має право вирішувати як спалювати свій мозок. Хтось келихом вина, хтось дошкою формул. Мені здається, що активісти антиалкогольного руху відрізняються від моєї точки зору лише тим, що в них є діти і вони думають про майбутнє вже їхнє. Будь яка чарка випита ким небудь на очах дитини може стати кулею в її свідомість. То чому б з такою можливістю не боротися? Це своєрідна профілактика.

     • molinski

      Напишу ще чому не спутив причинно-наслідкове. Та все просто, я бачив як на рівному місці спиваються. Людина живе ніби не погано. Має дівчину, роботу. Але цього мало для неї – вона шукає спілкування. А спілкування без алкоголю в реалі зараз важко знайти (я зараз про приклад пишу а не про ситуцію загаплом), все тому що як писалося вище:
      “а для чого ти живеш якщо ти не п’єш?”. Якщо хочеш мати друзів – бухай, не роби нічого що буде тебе відрізняти від твоєї компанії” іт.д.
      І тут починається розвилка. Соціозалежні (про які я в першому коментарі писав), йдуть за тим гачком алкоголю, на який підсаджені йомуподібні. Спочатку все нормально (ну пограється і забуде), але це не іграшка і починаються сварки, розходиться з дівчиною. Нервозність і нестабільність приводить до звільнення з роботи. а далі ще більше утоплення в алкоголі.
      Таких прикладів дуже багато.
      І факт частина є що й навпаки – через проблеми п’ють. Але навіть так,. навіть крайнощі – говорять самі за себе, що таке алкоголь в дійсності. Він зовсім не те, що нам рекламують. І над цим варто задуматися.

      І на закінцчння дурний, але все таки приклад. Концентрований оцет має дію подібну до спирту – обпікає все в середині. Чому тоді ми не п.ємо по 100 грам розчину оцету щоби поговорити чи повеселитися. Ци марганцовка – концентрований розчин обпікає чому ж тоді ми не п.ємо її як вино, теж червона і має смак.

 • Олександр

  Почну із слів Степана Бандери:

  “Кожна викурена цигарка і випита чарка горілки в кнайпі це ваша лепта в скарбницю ворогів України”

  Тут багато говорилось про те, що алкоголь “в міру” не шкідливий і навіть, навпаки, потрібний захід, що в компанії усі будуть підколювати Вас і т.д..

  Дуже довго описувати питання смаку та дію алкоголю на організм і т.д, крім того не хочу починати черговий холівар, а просто приведу приклад із свого життя:

  Коли я повністю відмовився від алкоголю у мене зникли головні болі, я краще став долати депресію, забув відчуття коли тебе нудить і т.д і т.п. Також життя покращилось і на моральному рівні, до мене краще почала відноситись дівчина, наші стосунки стали міцніші, мені більше не було соромно перед батьками, коли я приходив пізно ввечері, бо від мене не було чути перегару..

  Можна подумати, що це історія алкоголіка, який не просихав і кинув, але я не вживав більше за моє оточення. Зараз дуже багато людей так п’ють і вважають це нормою.

  Звісно, знайомі підколювали мене коли я кинув і навіть відверто ображали. Але з часом самі почали проводити зі мною “тверезі зустрічі” на яких алкоголю не було зовсім..

 • Василь

  “А тепер запитаймо себе, чи категоричне заперечення алкоголю не є такою ж залежністю, як залежність від нього? Запитаймо, чому до непитущих таке негативне ставлення часто: чи не тому, що серед них так багато “моралістів”?”
  По-перше, це хороша спроба заспокоїти себе і виправдати свою питущість. Але ця спроба нелогічна тому що, бо логічно залежність може бути від якоїсь дії, тобто ти вживаєш ти дієш таким чином і ти залежний від того щоб повторювати цю дія. Як можна залежати від того чого не робиш?
  По-друге, ця видумана виправдаловка зводиться до думки що усі одинаково залежні! Тобто вона націлена на заспокоєння себе, тобто є потреба заспокоюватися.
  Алкоголь в першу чергу шкодить не фізично, алкоголь це діра в твоїй філософії. Якщо ти бухаєш – ти не можеш нарікати на своє життя і проблеми з точки зору філософії, бо ти вживаєш замінник щастя, тобто горілку.

  • Akceptor Від автора

   Знову те ж саме “якщо ти бухаєш”.
   Ця фраза – типове ставлення абстинентів до будь кого не з їхньої секти. Випиваєш шампанського на Новий рік – бухаєш. Випив пива з друзями раз на місяць – ти алкоголік. Оце якраз і є психологічна залежність: “я не п”ю алкоголь ВЗАГАЛІ, я розумніший за вас, а ви – просто алкоголіки, нездари і потенційні наркомани”, “алкоголь шкідливий у будь-яких дозах”. Та сама штука і з різними веганами: мені байдуже до того, що їсть людина. Рівно до того моменту, коли вона починає розказувати мені як жити і що м”ясо шкідливе, вбивати тварин не можна. І роблять це із таким відчуттям вищості та з повчальною інтонацією.
   Я чудово знаю до чого може призвести зловживання алкоголем. Бачу щодня вдома, якщо хочеш знати. Але це ще не привід вважати алкоголіком будь-кого, хто випив пива. Те те ж саме, що вважати потенційними наркоманами всіх, хто вживає знеболювальні препарати (наприклад у стоматолога).

   • Олександр

    Так, це не правильно комусь щось нав’язувати, навіть якщо ти впевнений на 100% у своїй правоті.

    Чесно кажучи я сам деколи розумію, що перегинаю палку, коли починаю комусь щось доводити і потім шкодую про це.

    Справа в тому, що кожна людина, коли відстоює свою думку, вмикає у мозку захисну реакцію, подібну до тої, яка активується при небезпеці. За таку поведінку відповідає більш примітивна частина мозку, яка ніби “виключає інтелект”…

    Тому деколи варто пробачити таких людей.

    Аналогічно у мене буває з питущими, які свято вірять, що я хочу їх образити тим, що не п’ю. Їм не вкладається в голові, що я нічим себе не обмежую і що це мій свідомий вибір. Такі речі відверто дратують і викликають аналогічну реакцію з моєї сторони..

    • molinski

     Перехиляючи чарку, чи то шампанського чи пива чи горівки чи коньЯку – людина може не свідомо нав’язувати “питво”. Буде це дитина, чи менша людина за “класом” – стати об’єктом наслідування може і дуже легко. Тому тут проблема не втирання про непотрібність алкоголю питущим, а викриття проблеми “культу алкоголю”. І саме це є головним ворогом, а не сам алкоголь, як вважають це “алкоприхильники”. Алкоголь – це об’єкт, а проблема зовсім не він.

   • Олександр

    Але інформувати народ варто. В кожній сім’ї є проблема пов’язана з алкоголем, а “пиття в міру” це міф, який підкріплюється алкогольними імперіями аби не втратити позиції на ринку..

    “Те те ж саме, що вважати потенційними наркоманами всіх, хто вживає знеболювальні препарати (наприклад у стоматолога).”

    Ні, не те саме. Не існує такої проблеми як: “боротьба проти масового вживання знеболювального..”, а проблема алкоголізму актуальна…

 • Василь

  “Оце якраз і є психологічна залежність: “я не п”ю алкоголь ВЗАГАЛІ, я розумніший за вас, а ви – просто алкоголіки, нездари і потенційні наркомани”, “алкоголь шкідливий у будь-яких дозах”. ”
  Давай копнемо глибше і подумаємо здвіки в людини така позиція. Якщо в мене дід помер від вживання горілки в 50 років, мій рідний дядько через горілку в 40 років немає ні сім’ї, ні роботи, ні здоров’я то яка в біса позиція до алкого в мене має бути??? Для мене алкоголь не просто річ яка робить когось тупішим, стоп, алкого не тупить він вбиває! Вбиває на філософському рівні в першу чергу, людині стає все нецікавим, сенс життя вже знайшовся і він у плящці. Кожна позиція має своє підгрунтя, і якщо ти відносишся до алкоголіків ліберально або просто не звертаєш уваги то це дуже ризикована і небезпечна позиція, бо ти пасивно погоджуєшся з цим зло. Алкоголь не тупить, це просто чисте зло в рідкому стані.