Я – електропроводчик??? 20


 

Проводка в хаті

Електропроводка - непроста штука

Вчора увесь день провів за роботою: прокладав проводи у стінах квартири. Взагалі то електрику мають робити електрики, імхо, але самі знаєте які зараз ціни на послуги спеціалістів, що працюють на будівництві… Отож ми вирішили робити проводку самостійно, для чого озброїлися відповідним інструментом і за два дні перфоратором та болгаркою (майже “вогнем і мечем” 🙂 ) поробили у стінах та стелі прорізи і отвори.

 

Вчора мені залишилося лише прокласти власне дроти (поки роботу цю не закінчив, бо треба ще витої пари купити, а я якось забув…) і закріпити їх за допомогою гіпсу, який чомусь дуже погано тримається до монолітної стелі. Очевидно, що одному це зробити не під силу, краще запастися помічниками.

А ще виникла проблема із вмикачами. Хтось може нагадати яким чином зробити так, аби обидва вмикачі, розміщені у різних кінцях коридору, могли включати одну і ту ж лампочку? Я колись таку схему знав, але забув. Та й то була схема для лампочки і батарейки, а тут 220 вольт, три проводи – хтозна як його правильно скомпонувати.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 thoughts on “Я – електропроводчик???

 • ELECTRIC

  Це не відповідний інструмент, а підручний. І не електропроводчик, а електромонтажник:).

  На фото прокладені кабелі,а не дроти.

  Виту пару кладуть ІТшники:) Але в теперішній час вайфай крутіше.

  Кріпити кабельки можна з допомогою спец. цвяхів, дюбелів, хомутів і т.д., гіпс то срань повна, заляпаєшся весь поки приліпиш один кабель:)) Хіба штроби потім ним залатай, а так то цвяшки з гарними капелюшками тобі в допомогу.

  Щоб клацати з двох (3,4 і т.д.) кінців одну лампу терба спец вимикач (прохідний або сходовий ого ще називають), або переробити двоклавішний на одно, щоб дві клавіші включались одночасно. Схема включення проста: http://www.e-h.com.ua/PICTURES/forum/proh-shema.JPG або http://ecogrand.ru/i/pics/tovar/legrand/legrand_valena_scheme_upravlenie_iz_2-h_mest_774326_774426.jpg або http://radiomaster.com.ua/uploads/posts/2010-02/1265747141_10_0.jpg і ще можна http://www.e-h.com.ua/PICTURES/forum/perekr-shema.JPG (то на майбутнє).

 • Юрко Блогер

  Та і від ІТ – якщо таки плануєш прокладання витої пари поряд з електрикою то раджу брати кабель 6-ї категорії де кожна жили екранована для забезпечення довготривалої і надійної роботи:) І це краще від WIFI так як завжди матимеш змогу подати цим кабелем, інтернет, телефон, відеопотік і т.д., список досить потужний. І ще раджу класти все в короб а не ляпати гіпсом, тоді після того як заробиш стіни ти матимеш змогу замінити любий кабель (електро, витупару, ТВ) без руйнування стін, просто відкривши комутаційну коробку і діставши кабель. Так це при інсталяції, збільшує ціну, але робиш так розумію для себе, якісно і на довго.

  • Akceptor

   Я роблю для себе, але технологія така, що всі комунікації під підлогою, тому короби – не варіант

   • Akceptor

    Мені просто порадили класти всю проводку не в стінах, а заливати у підлогу. В стінах тільки підйоми до розеток і вимикачів.
    А інтернет я планую все таки через “вайку” робити, хоча у кілька точок виту пару прокладатиму на всякий

    • ELECTRIC

     та добре порадили бо так простіше і менше роботи. але треба гарно все собі замалювати, зафоткати, зазначити, а то почнеш потім класти теплу підлогу, прокладати труби і гаплик проводам.

     • Akceptor Від автора

      В мене вже є план і схема всієї проводки, так що тут я без експромту роблю. Одне що з цими вимикачами затупив трохи спеціальними, бо на схемі вони є, а деталей я не знав.

 • dmav

  Щоб гіпс добре тримався до монолітної стелі потрібно було б в ідеалі поґрунтувати порехню і змести пиль якщо вона була, або хоча б трішки намочити водою.

  • Akceptor Від автора

   Та мочив трохи, просто горизонтально аби приліпилося треба деякий час тримати, тобто однієї людини мало.