Обережно: Поливаний понеділок! 4


Є в нашого народу цікава традиція: перший понеділок після Великодня називають Поливаним понеділком і в цей день прийнято поливати одне одного водою. Є версія, що вода в даному випадку символізує очищення і що звичай цей походить ще з давніх, дохристиянський часів (як, зрештою, і велика кількість традиційних великодніх речей, як ото писанки, гаївки). Як би там не було, Поливаний понеділок відзначають у багатьох регіонах України, переважно західних.

Сьогодні погода видалася суттєво іншою, аніж учора. Якщо Великдень був досить прохолодним, то сьогодні сонце пекло і на вулиці було як у духовці, тож я вирішив прогулятися містом і подивитися як же святкують Поливаний понеділок у нас. В центрі біля фонтану величезний натовп людей: ватаги хлопчаків, озброєних відрами та пляшками від мінералки, просто тероризують поодиноких дівчат, багато з яких мокрі до нитки. В принципі, звичай обливати водою людей (насамперед дівчат) видається досить веселим і безпечним, проте у нас чомусь його знову ж довели практично до абсурду. Бо, якщо дівчата виходять погуляти в місто у цей день, то переважно роблять це свідомо, заради розваги та адреналіну (таким чином вони хоч і ризикують застудитися, та відповідальність тут цілком на батьках та самих учасниках “водяного побоїща”).В той же час, я був свідком того як дівчата, втікаючи від погоні, падають (і добре, якщо все обійдеться подертими колінами, а не дійде до перелому чи черепно-мозкової травми), бачив як у пилу погоні обливали абсолютно випадкових перехожих, навіть спостерігав як ватага хлопців полила двох дівчат на “мініку”, що просто зупинилися на світлофорі. І тут уже зовсім не до жартів, бо у людей, що випадково стають жертвами “обливістів”, в кишенях може бути, скажімо, дорогий телефон; їхати на скутері із мокрою головою та одягом – це вже екстрім, що межує із божевіллям.

Я не закликаю забороняти проведення таких акцій, але довести до відома учасників, що не всім така поведінка може подобатися, варто. Та й міліціянтам варто би в такі дні трохи показуватися на вулицях, а не сидіти десь по закутках. Хоча, може вони теж бояться бути облитими?

 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Обережно: Поливаний понеділок!

  • Владислав

    ага, тоже мені новатори: тепер роздобула якась пацанвота машину та й їздять по Франіку і обливають перехожих 🙂 Добре, що мене лишень трохи зачепило, а бачив людей, які з ніг до голови мокрі. і чого то в нас так народ біситься? по тсн практично кожного року роблять сюжети про поливаний понеділок на прикарпатті, пригадую, як того року журналістку просто в кадрі облили 🙂

    • Akceptor Від автора

      З автівкою я не бачив сьогодні, бачив як з мотоцикла пацани з відром обливали – так само весело. А про журналістку я чогось думаю, що то навмисне зроблено було, типу піар такий.