Вибираємо цифровий телевізор DVB-T2 11


Під шумок Євро-2012 у нашій країні багато чого робилося і одним із таких проектів було впровадження цифрового телебачення, причому ходять чутки, що після 2015 року звичайне аналогове телебачення в Україні зникне як клас. Я, звісно, прихильник різного роду технічних нововведень та не зовсім розумію сенсу всієї цієї метушні (з точки зору якраз користувача ТБ, хоч телевізор і не дивлюся, а не з точки зору відкатів).

Тим не менш, цифрове телебачення в Україні буде (фактично вже є) і цифрове телебачення це стандарту DVB-T2, тобто далеко не кожен сучасний телевізор із цифровим тюнером його підтримуватиме. А раз так, то доцільно було б придивитися до того асортименту, що пропонують нам відповідні магазини. Отож, уявімо собі що я хосу купити телевізор стандарту DVB-T2.Насамперед визначимося із ціновим діапазоном. Ясна річ, що при наявності нормальної суми грошей багато проблем зникають у принципі. Також ясно, що за гривень 600-700 можна елементарно придбати цифровий тюнер стандарту DVB-T2 і підключити його хоч до старого “Електрона” (де-факто тут потрібні будуть додаткові “танці з бубном”, але нічого нереального у такій задумці нема). Тож вибиратимемо щось бюджетне.

Бюджетне означає невелику діагональ екрану, відсутність “наворотів” типу 3D і досить часто навіть LED-підсвітки. Ну що ж, нехай так – навряд чи пенсіонерка або домогосподарка звертатимуть на такі речі багато уваги, особливо у світлі невеселого фінансового становища.

Отож найдешевший телевізор DVB-T2, який я зміг знайти – це модель LG 22LS350T зі скромною діагоналлю 22″ і матрицею типу TN (якщо дивитися під кутом, то кольори помітно втрачають якість), зате із LED-підсвіткою екрану і вміє читати файли із USB-флешок. Як варіант телевізора на кухню – саме те, але на роль домашнього телевізора не годиться, як на мене. Зате лояльна ціна порядку 2600 гривень не може не тішити.

Наступними за ціною йдуть телевізори LG 32CS460T і LG 32LS340T – фактично брати-близнюки із діагоналями 32″, які відрізняються ціною (3300 і 3500 гривень) та наявністю у дорожчій моделі LED-підсвітки. Так само нема ніяких проблем дивитися відео з флешки, також, як і в попереднього кандидата, є і вбудований аналоговий тюнер.

Мінуси всіх трьох моделей (а також інших цифрових телевізорів стандарту DVB-T2 у ціновій категорії до 4500 гривень, наприклад LG 32LS350T, LG 32LM340T або LG 32LS359T) – мала роздільна здатність екрану: всього 1366 на 768 точок, що для перегляду якісного відео зовсім мало.

Найдешевшим ж телевізором із вбудованим приймачем DVB-T2 і підтримкою роздільної здатності FullHD (тобто з дисплеєм 1920×1080) є телевізор LG 32LS560T. Ясна річ, що і LED-підсвітка і можливість перегляду відео з USB-флешки чи вінчестера тут також є. При діагоналі 32″ і ціні порядку 4600 гривень це дуже вдалий вибір.

Стосовно ж телевізорів інших виробників, то із відомих брендів відносно недорого можна купити тільки Sony KDL-22EX553 (3700 гривень), у якого діагональ екрану складає всього 22 дюйми, зате є підтримка Wi-Fi і доступ до розважальної мережі Sony.Також можна пошукати і китайські DVB-T2 телевізори або продукцію невеликих компаній, та я поки таким не займався.

Наостанок зауважу, що провайдер цифрового телебачення в Україні, компанія “Зеонбуд” наразі кодує свій сигнал за допомогою системи Irdeto (типу з метою захисту ринку від неякісних китайських тюнерів) і для того, аби новенький телевізор із підтримкою DVB-T2, куплений у магазині, зміг приймати національне цифрове телебачення для нього необхідно буде ще докупити відповідний САМ-модуль. Де його можна придбати і скільки коштує таке щастя я наразі не знаю 🙁


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 thoughts on “Вибираємо цифровий телевізор DVB-T2