Вітчизняний бидлобізне$ 26


В нашій (та ряді сусідніх) країні разом зі здобуттям незалежності виникла і власна бізнес-модель, якою користуються практично всі, починаючи від дрібних спекулянтів і закінчуючи великими компаніями зі світовим ім’ям – бидлобізнес. Суть проста: ставитися до клієнта, як до останнього лоха і лузера, сприймати його зі ідіота, якому можна навішати на вуха всякого, або просто відмахнутися. Причому чим більша компанія, тим вона чіткіше тримається обраної стратегії (от тільки для іноземних партнерів іноді доводиться робити винятки).

Та навіть ідіотам очевидно, що мало хто захоче користуватися послугами таких компаній, тож вони розробили цікаву схему, яка дозволяє завжди залишатися на пливу.

Для початку клієнта треба заманити, тому послуги надаються якісно, ціни низькі, нижчі ніж у конкурентів (від яких, власне, і переманюють людей). Рекламна кампанія проводиться з розмахом, в неї часто вкладають більше грошей, ніж у саму продукцію чи послугу. Далі настає другий етап, на якому починається забивання на клієнтів, відмазки типу «сам дурак, а то й відверте «прикручування гайок».

Типовий приклад: мобільні оператори, які раптом змінюють умови надання послуг за певним тарифним планом (причому частенько не повідомляють про це абонентів). Вчора у вас був тариф «на всі напрямки по 10 копійок», а сьогодні ми вводимо щоденну абонплату (або збільшуємо існуючу на порядок). Вчора ви підключили безкоштовну послугу, а від сьогодні вона стає платною і відключити її можна лише письмово звернувшись у головний наш офіс. Вчора ви заплатили за безлімітний інтернет, а вже сьогодні його швидкість впала настільки, що навіть веб-сторінки не відкриваються, не те щоб качати щось можна було (привіт, Інтертелеком).

Далі настає третій етап, який змушує мене повірити у глобальну змову: на ринку з’являється товар чи послуга від конкурентів, які починають переманювати до себе людей, що вже розчарувалися, аби через деякий час вчинити з ними так само.

Звичайно, зараз багато знайдеться розумників, які почнуть розказувати, що ми самі у всьому винні і не відстоюємо власні інтереси. Мовляв, вони жодного разу не потрапляли в таку ситуацію, бо готові боротися до останнього, судитися з тими, хто надає неякісні послуги, повертати у магазин невдалі покупки. У чомусь я навіть з ними згоден…

Та чогось як я купив недавно бракований китайський телефон, то рівно 24 годин (зважайте на різницю у часі) вистачило продавцям-китайцям аби відповісти на моє звернення, написане ламаною англійською. Вони попросили пробачення і готові були замінити телефон на аналогічний справний, оплативши пересилку в обидва боки своїм коштом, або ж відшкодувати частину вартості. І не знадобилося нічого доводити.

А от всю таку брендову і сертифіковану Nokia, за яку я свого часу заплатив вдесятеро більше, аніж оце за «китайця», вітчизняний сервісний центр відмовився не те що замінити, але й ремонтувати. Бо, за їх словами, зависання фінських смартфонів – це нормально і мені просто треба перезавантажувати його кілька разів на день. Звісно, можна було б писати виробникам (не нашим співвітчизникам) і все вирішити цивілізовано. Але чому ми не можемо отримати відповідне ставлення до себе у своїй країні?

Чому оператори мобільного зв’язку закривають очі на численних шахраїв, які продають різного роду обманки за SMS (а ви в курсі, що самі шахраї отримують в кращому випадку половину грошей, що їх заплатить жертва)? Чому самі іноді розсилають рекламний спам, списують гроші з рахунків невідомо за що?

Чому акційні товари зі знижкою 100500% коштують навіть дорожче, аніж у сусідньому магазині без всіляких акцій? Чому супермаркети електроніки на додачу до гарантії від виробника товару (про яку продавці-консультанти часто мовчать) «впарюють» якісь власні умови додаткового сервісу за додаткову плату?

На щастя, є і в нашій країні підприємці, які не підтримують ідеалів бидлобізнесу і намагаються робити так, щоб клієнт залишився дійсно задоволений (не обдурений, не переконаний, що у інших так само). З такими людьми приємно мати справу, такі заклади хочеться порадити друзям, за такий товар не шкода трохи переплатити, щоб бути впевненим у його якості. На завершення цього гнівного опусу таким людям я хочу подякувати 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 thoughts on “Вітчизняний бидлобізне$

 • molinski

  ну бізнес на те й бвзнес, аби бути бидлом.
  Чесні компанії ледь виживають у нас – бидлопорядок.
  А от чому так – в нас люди не хочуть щонебудь робити. І як тільки відчувають що ніс лізе вгору – коронуються. А далі і ставлення як до скота.
  І саме головне тут не те, що якийсь там коронований власник бидлобізнесу всім тут керує, а те що люди йому облизузують і підлизують “чупачупса”. Звісно – куди ж дітися. Але самоповагу втрачають, а свої злламані принципи перетворюють на життєву філософію і це додатково – заражає, принаймні коло їхнього спілкування.
  Тут комплексна проблема теж.
  По темі бидлометодів: http://hvylya.org/news/exclusive/14854-vchera-janukovich-proizvel-ochen-plohoe-vpechatlenie-na-evropejtsev-polskij-politolog.html

  • Akceptor Від автора

   Політика то політика, але списувати все на президента\уряд теж не варто. Бо ж таке ставлення до людей у бізнесменів було й до Януковича. Це просто симбіоз совка і дикого капіталізму, який від обох предків взяв найгірші риси.

   • molinski

    Погодьтесь, зараз воно посилилось. Глянути лише на їхні промови. До прикладу Тигибка, якому прямо на руки і першоджерело говорить і доказує “в нас немає виплат пенсій” а той там же ж “в мене інформація що все оплачено і добре” – що це за метод? Відповідь очевидна.(згадаєм звідки це бидло виросло – бізнес)
    Та й про комплексність проблеми писав. Але питання не в тому питання –
    Що робити?

    • Akceptor Від автора

     Ще один приклад у тому ж дусі. Вчора проходив повз телевізор, де бачив випуск новин краєм ока. Чорнобильці страйкують, бо хочуть пенсію, а Азаров каже: “Я хз чого вони страйкують, ми всі пенсії платимо, економіка росте у нас і чорнобильцям навіть більше платити почали :)”
     А що робити? Що ми можемо зробити, якщо будь-який страйк виливається у зведення чергового паркана довкола ВР?

 • Владислав

  на жаль, це вже звичне явище. Головне, підібрати точки, де нормально відносяться до покупців. От сам я купляю всю електроніку тільки в одному магазині, бо в них і ціни найнижчі по місту, і персонал прекрасний. Навіть, якщо вони з часом почнуть збільшувати ціни, то я всерівно залишусь їхнім клієнтом, бо трохи переплатити за якісне обслуговування – не гріх.

  • Akceptor

   Але часто буває так: відкривається нормальний заклад (магазин, кафе, тощо), всі задоволені, рекомендують друзям. А з часом якість сервісу починає падати, ціни ростуть, адекватні працівники звільняються, а набирають неуків.
   Я вже багато разів таке бачив 🙁

 • Василь

  На мою думку фундаментом для ведення бидлобізнесу є недосконалість нашої законодавчої системи і тотальна корумпованість усіх можливих органів влади. Тільки в таких умовах процвітають бидлофірми з бидлометодами ведення бізнесу. У цивілізованих країнах проста людина може подати в суд за неякісне обслуговування і виграти цей суд, а у нас треба мати вуйка в міліції або тьотю в прокуратурі а як не маєш то не рипайся.

  • Akceptor Від автора

   В нашій країні теж можна виграти суд, але це займе купу часу і навряд чи відшкодують моральні збитки. Крім того, адвокат захоче грошей за роботу, а грошей у народу нема.

   • molinski

    Тому певне й вказано на “вуйка, дядька”.
    Хочу додати – саме так. зараз ця система винна, але починалося воно трошки інакше.
    Потрібно підносити нову систему

 • Василь

  В Україні зміна влади не сильно впливає на ситуацію в країні і на рівень життя суспільства. Українцям не треба чекати на вибори а треба добиватися від діючої влади змін та реформ.

  • Akceptor Від автора

   Давай зразу просвіти ЯК це зробити, якщо владі на людей відверто чхати? Будь-який страйк призводить лише до появи чергового паркана, або просто до повного ігнору.

 • Юрко Блогер

  Мені здається що все добіжить до грані і досить скоро, громадяни обкладатимуть бидло бізнес, районі ради, обласні ради, верховну зраду, суди і т.д., хмизом і просто палитимуть багаття щоб позбутися паразитів. Теракти що відбуваються це лише як на мене репетиція і зауваження для тих що думають, що їх терпітимуть і далі в маслі.Відбудеться таке собі позачергове зібрання профспілки і спілки споживачів України. Прикладами слугуватимуть масові страйки і їх наслідки у інших країнах.

  • Akceptor

   Скоро, наскільки я знаю, будуть вибори до ВР. Готовий поспорити, що можу назвати переможця вже зараз. І готовий поспорити, що, якщо й будуть якісь протести проти цього переможця, то ніякого результату вони не дадуть.
   Може хтось і захоче трощити вітрини і палити машини, але це будуть просто акти відчаю, а не протесту. З такими людьми міліція і СБ швидко впораються. Пікети і голодування можна ігнорувати, а лідера, який зміг би згуртувати людей довкола себе просто нема. А навіть як є, то хто йому повірить після Ющенка?
   Виглядає так, що ситуація в країні – результат дуже детально продуманого плану і все вже передбачено наперед.

   • gorih

    Можливо виходом є зробити себе цілком автономним від неефективного керівництва, визначити всі місця дотику із ними, які нам неприємні і усунути ці місця, щоб навіть не здогадуватись про існування влади, і щоб це було масово.

    • molinski

     ідея хороша. Тоді конкуренція буде висока, і бінесовці будуть зацікавленні в якості, щоби привабити.
     Але що робити з монополістами?
     Та й в нас конкуренція вся зводиться до рекламної кампанії, що лише підносить собівартість. а від того бидлізм не пропаде, бо це лдин із чинників

    • Akceptor Від автора

     Можна зробити якесь цілком автономне господарство і всім масово перейти до дауншифтингу, але тоді просто не буде кому працювати у тих сферах, де взаємодія таки потрібна.

       • Akceptor Від автора

        На заміну ЖЕКам що зараз буде? Якісь собі асоціації домовласників (чи типу того), які за суттю своєю будуть не надто кращими. Все одно за ремонт ліфтів, прибирання, тощо треба платити, а завжди знайдуться люди, яким воно не треба, які просто не мають грошей і т.д.
        Причому ці люди не завжди скоти, іноді вони просто компетентніші. Наприклад буда колись епопея з установкою магнітних замків у під’їзди. Крім плюсів, які всі продавці нахвалюють, є і купа мінусів. Але коли хтось був проти таких замків, то виглядав як людина, яка не хоче дати гроші, коли всі дають. І прикладів море таких