Велике остринське розчарування 9


Остриня. Панорама з гори

Остриня. Панорама з гори

Практично весь вчорашній день ми провели в селі Остриня, намагаючись зняти з повітря тризуб із каменю, який виклав тут вже майже 15 років тому ветеран УПА Анастасій Козак. Репортаж про самого дідуся, який на своїх 89 років тримається у напрочуд хорошій формі, знімав Руслан Коцаба, якого багато франківців знають за сайтом “Народне око” (ролик буде показано на каналі “ЗІК”, не пропустіть).

Ідея провести таку відеозйомку здавалася безпрограшною: на вихідні обіцяли повний штиль і сонячну погоду, насправді ж саме погода спутала всі карти…Для початку зауважу, що Остриня розташована у низині, а місце, ще пан Анастасій виклав свій тризуб, взагалі знаходиться на схилі горба. Тож навіть пообідні тут стояв туман, малопомітний знизу.

На камері, підсвічений полуденішним сонцем, він створював ефект “молока”, який ще більше підсилювався тим, що передавач на моделі не здатний транслювати HD-відео і передача ведеться у аналоговому форматі з роздільною здатністю VGA. На моніторі картинка виходила настільки поганою, що зорієнтуватися по ній було б нереально. Тобто варіант летіти по камері відпадав зразу.

Спроби пілотувати планер традиційним способом теж нічого доброго не дали: відлетіти на значну відстань було важко, бо білий літак губився на фоні неба, сонце сліпило, а неможливість побачити тризуб з місця, де ми розташувалися, довершувала картину. Одним словом, за перший проліт вдалося зовсім випадково відзняти тільки частину тризуба, та й то на 1-2 секунди.

Друга спроба і… заряджена напередодні “під зав’язку” батарея на камері раптово виявляється порожньою (певно, від перепаду температур), а запаски у нас нема 🙁

Спускаємося з горба і пробуємо зняти тризуб, нашвидку приліпивши камкордер до трикоптера на скотч. Як і можна було здогадатися, без амортизатора і розрахунку кута зору камери нічого нормально зняти не вдалося, хоча й політали на славу. Тризуб знов-таки лише випадково потрапив у кадр на кілька секунд. Розрядилася і друга камера.

Одним словом, вийшов натуральний “пшик”, хоча все ніби мало б бути супер. На щастя, Русланові поталанило більше і матеріал для свого репортажу він зібрав, правда без ексклюзивного відео з літака.

Ті ж моменти, які нам вдалося відзняти, можна переглянути нижче:


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 thoughts on “Велике остринське розчарування

  • Akceptor

   Техніка дозволяє 🙂
   Там суть така, що через монітор видно все так, ніби пілотуєш літак – “вид із кабіни”, як у літалках на комп’ютері. Проблемно лише злетіти і приземлитися, бо висоту свою не контролюєш.

  • Akceptor Від автора

   До Острині від нас є добрий шмат дороги, а ціни на бензин сам знаєш які 🙁
   Повторний політ буде 100%, але точної дати не назву, та й погода зараз ну дуже негарна. Думаю, за зиму зосередимося на покращенні матеріальної бази: треба нормальну камеру, передавач на 5,8 ГГц, підвіску на коптері доробити. Постійні польоти певно вже з весни.

  • Akceptor Від автора

   Ніяких парапланів, тільки моделі 🙁
   В принципі, ми часто буваємо як не в Острині, то в Ісакові – там так само парапланеристи збираються (думаю, ти в курсі), тому не виключено, що десь побачимось. Познімати параплани з літака теж непоганий варіант 🙂