Вчені створили фотоапарат на основі живого ока 4


Вчені корейського інституту наномеханіки та біоніки розробили унікальну фотокамеру, в якості об’єктива у якій використовується живе око. На думку експертів, такі біомеханічні системи у майбутньому набудуть широкого використання в силу стрімкого розвитку генетики і клонування.

Подивіться на людське око, – каже професор Арим Хванпхо, – воно являє собою майже досконалу оптичну систему, здатну плавно змінювати фокусну відстань у широкому діапазоні і давати якісне зображення. Жоден об’єктив, створений людиною, наразі на це не здатен“.

У фотокамері, розробленій під керівництвом професора Хванпхо, використовується справжнє коров’яче око, поміщене у спеціальний живильний розчин. Сітківку ока замінено на 14,1-мегапіксельну матрицю, зображення із якої передається на комп’ютер. Фокусування оптичної системи ока здійснюється за допомогою вживлених у нього електродів, на які подаються слабкі електричні імпульси.

“Термін придатності” такої живої лінзи наразі може сягати кількох днів, що є найбільшою проблемою на шляху створення нових біонічних камер – органічні тканини ока занадто швидко псуються і все доводиться починати з початку.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Вчені створили фотоапарат на основі живого ока