“Укрпошта” краде посилки? 49


Той факт, що наша пошта не відзначається особливою надійністю та високим рівнем сервісу відомо, мабуть усім. Особисто я досить часто купую речі за кордоном і періодично маю справу з “Укрпоштою”, тому можу судити про її роботу досить неупереджено. Зокрема і неодноразово стикався і з містичним зникненням пакунків, адресованих мені.

З іншого боку, якщо зникла посилка, надіслана без трек-номера, то й справді не факт, що її бодай відправили. Продавець, у якого на eBay 10050 позитивних відгуків цього разу вирішив “кинути” клієнта на 3-4 долари – буває і таке. Тут довести нічого не можливо, простіше вимагати від продавця повернення коштів.

Але буквально вчора халатність (або зловживання) “Укрпошти” стосовно мене особисто вийшла на новий рівень. Справа у тому, що я замовив кілька Lego-мініфігурок з Європи. Невеличкий пакунок, бандероль. Замовляв у такої-собі торгової фірми, та ще й протупив і не запросив трек-номер для посилки (вартістю у сумі 30 євро), зате додумався попросити застрахувати відправлення.

Вчора посилка прийшла. У розкритому конверті (без жодних печаток і штампів про те, що надійшла вона пошкодженою). У конверті – навіть не 10 відсотків замовлення і, що цікаво, роздруківка замовлення, яку продавець теж поклав до конверту.

Отака прийшла бандероль. Порожня

Отака прийшла бандероль. Порожня

Конверт звичайний собі, але таке враження, що зовсім не був заклеєний. Я не дуже в курсі поштових справ, та хіба не має бути якоїсь печатки про те, що бандероль запаковано? У клапані пакета є спеціальні отвори для шнурування, туди просувається мотузка, яку опечатують. Невже європейська пошта відправила незапечатану бандероль?

Отвори для шнурування у клапані

Отвори для шнурування у клапані

Чи, може, конверти такі неякісні, що просто самі відкриваються, а закордонні поштарі про це нічого не знають? Буває всяке.

Але я знаю точно, що будь-які поштові відправлення (а міжнародні – у першу чергу) повинні перевірятися. Тобто яким чином поштова служба прийняла відкриту бандероль і не зробила жодної позначки на ній? Наскільки мені відомо, має бути позначка типу “надійшло ушкодженим”.

Наразі я написав листа на адресу “служби підтримки” нашої пошти: [email protected] і ще завтра збираюся піти до поштового відділення запитати особисто у людини, яка приймала бандероль із району. Також звернувся до відправника – шанси отримати відшкодування з боку іноземної пошти мені чогось видаються вищими, аніж бодай вибачення від “Укрпошти”. Тепер хвилююся за долю інших пакунків, адресованих мені, – зникнення посилок, схоже, стає вже правилом, а не винятком.

А ви стикалися з такими проблемами? Як шукали свою посилку, до кого зверталися? Наскільки взагалі реально знайти вкрадену посилку чи, бодай, винуватців її зникнення? Поділіться досвідом.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

49 thoughts on ““Укрпошта” краде посилки?

 • Tetiana

  Порада в стилі “а треба було…”. Запрошуй у відправника не тільки трекінговий номер, а й вагу пакунка. Якщо при отриманні виникають підозри щодо цілісності пакування чи вмісту(його наявності/відсутності), відкривай посилку прямо на поштовому відділенні в присутності представника пошти з обов’язковим документальним фіксуванням вмісту – погугли, в неті є багато порад на цю тему. У випадку, коли отримувач чемно за все підписався і забрав свою посилку додому, де і виявив недостачу, довести вину Укрпошти практично нереально.

  • Akceptor Від автора

   У плані “а треба було”, то мені і трек дати не дали. Тобто фактично могла промахатися бандеролька і з кінцями. Не одна так пропала, між іншим.
   Але як пропала, то одне, а коли відкрили, вкрали\загубили, та ще й решту привезли – це вже взагалі занадто. Тепер хз як зі страховкою бути, бо фактично прибула посилка.
   Крім того, мені ж бандеролі приносять додому, якщо не реєстровані відправлення, то за їх отримання навіть розписувтися не треба (просто як лист іде). Так що таке тут не прокатить

  • Луіза

   Перший раз на укр пошту замавила кейси на 300грн пошта не затримала не розпаковувала длругий раз ко відстнження був до України посилка іде майже 70 днів 30 котається по Україні можливо 3посилки уже вкрадені!чекаю ще 10 днів і пишу скаргу !

  • Akceptor Від автора

   У продавця стоїть “Shipping: Not Available to Ukraine”
   Тобто з нашою поштою мати справу не хоче. Очевидно, лоханули таки рідні поштарі.
   На моє звернення за електронною поштою відповіли наступне:

   Повідомляю, що перевірити доставку на Вашу адресу поштового відправлення немає можливості, оскільки Ви не зазначили реквізити: вид і категорія поштового відправлення, номер, дата і місце прийняття для пересилання поштового відправлення, адреса одержувача.
   При отриманні вказаних даних, за Вашим зверненням буде проведена перевірка.
   Дякуємо за інформацію.

   Які дані в мене були – вказав, місце отримання до відправки я не знаю точно (хіба що країну можу назвати), що таке категорія поштового відправлення – взагалі без руля. Скинув їм фото посилки – може розберуться.
   А, до речі, може хтось підкаже:

 • Василь купую на ебей

  В мене на ебей вже 17 покупок в архіві і всі вони дійшли без жодних проблем. Я не знаю, або я везучий або ще щось але мене ще не розводила ні укрпошта ні продавці на ебей.
  2gorih якщо ти за моєю порадую купив “7” Android 4.0 Capacitive Screen BOXCHIP A10 1.2GHZ 512MB 4G Tablet PC Wifi 3G”, то я вибачаюся я не знав що той продавець може кинути, а ще може бути що наша пошта постаралася.

  • Akceptor Від автора

   На ebay ситуація досить проста: завжди можна створити диспут і відкликати платіж, якщо не затягувати. Я так робив уже.
   Якщо у місто доходить нормально, а до мене в район – ні, то, вочевидь, пропадає саме “на районі”. Але Укрпошта тормозить у будь-якому випадку. От мені зараз іде пакет з Німеччини, з треком. По треку видно, що більш як тиждень тому його надіслали до України, а на Укрпошті не трекається досі. Може і пропав уже.
   Якщо чесно, я офігіввю з того, як у ХХІ столітті ще може щось пропасти, причому не в лісі, а на пошті.

  • gorih

   Китаєць виявився чеснішим за наших поштарів, повернув мені всі гроші, хоча вже пройшов 45-денний термін, якби всі люди такі були

 • Lada

  Всі дані про мою посилку зникли, коли вона прилетіла в Україну.

  Посилка немов пропала в повітрі ! Розчинилася !

  І головне, ніхто із робітників Укрпочти не сказав де знаходиться моя посилка.

  Мародерство ! Розбійництво !

  Бажаю тому, хто вкрав мою посилку, щоби цій особі і її поколінню бумераг віддячив !

  • Akceptor Від автора

   Проклинати не варто. Але, якщо посилка з трек-номером, то треба звертатися у всі можливі інстанції і вимагати розслідування. Втім, я кілька своїх посилок так і не знайшов.

 • Lada

  “Скандал на “Укрпошті”: тисячі посилок безслідно зникли”

  Тисячі українців залишились без новорічних подарунків, які були відправлені поштою
  В “Укрпошті” досі тліє новорічний скандал – тисячі українців шукають свої посилки з-за кордону, які мали отримати ще під ялинку, йдеться в сюжеті ТСН.

  Пакунки просто розчинились у повітрі. Нинішню затримку вантажів керівництво пошти пояснило святковим ажіотажем. Однак журналісти ТСН з’ясували, що пропажа пакунків є буденним явищем.

  http://tsn.ua/ukrayina/tayemnici-ukrposhti-chomu-do-ukrayinciv-ne-dohodyat-zakordonni-posilki.html

 • Lada

  Akceptor, дякую Вам за відповідь і розуміння !

  Справа в тому, що поки посилка була в дорозі в Україну, інформація про неї була, завдяки трек-номеру. А як тільки посилка перетнула кордон України, всі дані про неї повністю зникли. Тобто посилка розчинилася в повітрі.

  Через телефон зверталися в різні інстанції України. Дирекція головної пошти України, майже не хотіли відповідати, немов до них просяться додому на чай.
  Локальні відділи пошти України відповідали з насмішками і навіть хамством.

  Я вірю в бумеранг, і сльози тих, хто так чекав цю посилку, безслідно не впали.

  Написали в газету ТСН про мародерство… Та чи відповідять. Головне не замовчувати це злодійство !

  • Akceptor Від автора

   Інформація про посилку не може зникнути. Треба дивитися на сайті поштової служби країни-відправника стан посилки. Якщо там написано, що перетнула кордон і знаходиться в Україні, а на сайті Укрпошти про неї інформації нема десь із місяць, то тоді треба звертатися до начальства Укрпошти. Особисто я писав у таких випадках на мило [email protected] – на ці листи відповідають. Хоча, звичайно, ніяких гарантій, що посилка знайдеться (скоріше, навпаки).
   Зі свого досвіду: якщо пропала посилка, то простіше писати відправнику – з іноземними поштовими службами владнати ситуацію простіше. А вони вже можуть і Укрпошті якусь офіційну цидулку написати.

   • Lada

    Країна відправник підтвердила, що посилка була відправлена літаком в Україну. Є офіційні дані. А ось пошта України заперечує, що посилка знаходиться в Україні. Ось така відповідь ! І ще сказали по телефоні, що поштові посилання в Україні не пропадають.

    Акт зникнення посилки є вже відправлений. Пошта країни відправника буде робити запит пошті України.
    Боюсь, що нічого вже недопоможе 🙁

    • Akceptor Від автора

     Не допоможе. Мені у таких випадках продавець, як правило, робив повернення коштів, або надсилав повторно (коли вантаж було застраховано), але вже кур’єром. Укрпошта, звісно, навіть не попросила пробачення.

     • Lada

      Чудеса трапляються ! Наша посилка знайшлася !
      Прийшла до одержувача цілою і непошкодженою 🙂

      • Akceptor Від автора

       От бачите! А ми тут на нашу чудову пошту стільки бруду вилили. Укрпошта – найкраща!
       Мої посилка, мабуть, теж прийдуть колись. Всього ж два роки лише минуло…
       Якщо чесно, то радий за Вас.

   • Наталия

    Я впевнена що крадуть на Укрпошті. Із п’ятнадцяти посилок дві пропали в Украіні. По треку відсліжуються , а в Україні посилка не зареєстрована. Хоча по треку видно що прийшла до диспетчера ще два місяці назад. НЕ пошта – А повна ЖОПА!!! Яка держава такий і сервіс.

 • DED

  9.01.2013г. прейдя на почту г. Лубны я ужаснулся. Посылка, в длину которой уложено изделие из метала и армированного пластика, стала в длину на четверть короче, – как говорил сатирик «ну вся в гармошечку». Составлять акт о повреждении посылки отказались. Говорят либо так получаешь, либо вообще никак, отправим её назад. А после того как я сказал им, что я сфотографирую посылку при получении, её вообще спрятали. После этого я два часа питался объяснить Татьяне Викторовне (зав. отд. г. Лубны) что я оплатил за содержимое этой посылки и за её пересылку, поэтому я хочу получить свою посылку в установленном порядке. И как Вы думаете, что она мне сказала? – «Посылка до того пока клиент не расписался за неё является собственностью почты Украины», – вот что она мне сказала. Так что почтовики не воруют, – они берут своё. Теперь меня не удивит, если им выдадут зарплату посылками или зав. отд. рассчитается посылками за разгрузку автомобиля, – это же собственность почты Украины, за них еще клиент не расписался.
  Я так думаю, что нужно жаловаться в Берн, – во Всемирный почтовый союз.
  Что скажете по этому поводу?

 • DED

  К вышесказанному:
  После беседы с Татьяной Викторовной (зав. отд. г. Лубны) восемь моих посылок – седьмой день висят ( якобы ) в Полтаве за 130 км. от адресата.
  Читал в России предусмотрено возмещение оплаты почтовых услуг в случае задержки посылки на строк больше 5-ти дней от установленного строка.
  В Украине, может кто слышал похожее?

 • DED

  Пол дня сегодня провел в стенах почти безрезультатно, а к 16-ти подал заявление в прокуратуру. В 19:30 затрекались мои пропавшие посылки в Лубнах задним числом.
  Ниже один и тот же трек с разницей в 8-мь часов. Обратите внимание на даты.

  Результат пошуку
  Штрихкодовий ідентифікатор: RU475067829CH
  Відправлення за номером RU475067829CH знаходиться в процесі оброблення. Востаннє воно зареєстроване 09.01.2013 в об’єкті поштового зв’язку Полтава ЦОП міднародна роб з індексом 36996.
  Дякуємо, що скористались нашими послугами!
  14.01.2013 11:43 Назад до пошукової форми

  Результат пошуку
  Штрихкодовий ідентифікатор: RU475067829CH
  Відправлення за номером RU475067829CH знаходиться в процесі оброблення. Востаннє воно зареєстроване 12.01.2013 в об’єкті поштового зв’язку Лубни ЦПЗ № 3 ДОП письмова роб з індексом 37598.
  Дякуємо, що скористались нашими послугами!
  14.01.2013 19:32 Назад до пошукової форми

  • Akceptor Від автора

   Интересно будет узнать ответ из прокуратуры. Вообще, такие вещи надор сразу снимать на камеру – весь разговор с сотрудниками почты.

 • DED

  ПОРЯДОК ПЕРЕСИЛАННЯ ПОШТОВИХ ВІДПРАВЛЕНЬ
  330. Якщо в пунктах обміну, в дорозі або в місці призначення, де немає митниці, буде виявлено, що вкладення посилки зіпсоване, то дозволяється відкрити посилку і знищити зіпсовані предмети в присутності керівника об’єкта поштового зв’язку або його заступника, що оформляється актом ф. 51-2, копія якого надсилається в ММПО, де здійснювався митний контроль посилки, і долучаються до супровідних документів.
  При зіпсутті всього вкладення посилки копія акта ф. 51-2 про його знищення разом з оглядовим розписом і супровідною адресою CP71 надсилається до ММПО, де проводився митний огляд посилки, для зняття митних платежів.

 • Tanchik

  Подскажите пожалуйста куда позвонить и спросить о результатах поиска посылки.заявление подали через месяц пропажи посылки, прошло с тех пор еще 2. Спасибо большое.

  • Akceptor Від автора

   Я б пробував звернутися до генеральної дирекції Укрпошти (адреса: Київ, вул.Хрещатик, 22, телефон (044) 323 20 99, електронна пошта: [email protected]) або у регіональну філію. Не знаю з якого ви регіону, тому не скажу точніше, але на сайті Укрпошти є перелік всіх філій і їх контактна інформація

 • Lida

  Підкажіть, будь ласка, як вислати з Європи на Україну бандероль? Я живу в Німеччині, багато чого замовляю і на ебеі і на амазоні. Як зробити, щоб доставка прийшла на Україну? І ще мене цікавлять звичайні посилки через пошту (не замовлення в Інтернет магазині)

  • Akceptor Від автора

   1. Сайт німецької пошти http://www.deutschepost.de/de.html – наскільки я знаю, можна надіслати звичайною поштою. Але німецькою я не володію, тому даю лінк на сайт просто. Вони ж можуть надіслати і через EMS, треба спитатися.
   2. Кур’єром, наприклад DHL http://www.dhl.de/de.html – знову ж таки, сайт німецького відділення.

   Якщо не надсилатимете всякі заборонені штуки, то в Україну дійде. Щоб не пропало в Україні, просіть трек-номер і\або надсилайте не звичайною поштою, а через EMS/DHL

 • Євген

  Порадьте, будь-ласка, що робити.Посилка із західноі Украіни справно дійшла до Старобільська, 16.09 виіхала до смт.Біловодська і іде до цього часу.Дякую за відповідь.

  • Akceptor Від автора

   Писати у техпідтримку Укрпошти, попередньо знайти адресу саме регіонального відділення, яке обслуговує Старобільськ\Біловодськ. На жаль, я не в курсі де це

 • Оксана

  05.10.2015 року я робила замовлення на сайті http://www.gearbest.com. Замолвення було відправлене 09.10.2015 року. На сайті http://track24.ru за трек-номером відслідковується, що товар переданий країні призначення 03.11.2015 року. Проте я досі не отримала замовлення. Була на своєму поштовому відділенні 3 рази, перевіряли – замовлення не приходило. Підкажіть будь ласка куди звернутись, щоб посилку пошукали на укрпошті. Хоча я вже втратила всі надії і відкрила суперечку на pay pal.. Але вже друга посилка повинна була б дійти (до речі на тому ж сайті замовлена..навіть товар той самий) і знву за трек-номером пише, що товар переданий країні призначення 10.12.2015 і посилки немає. Я могла б думати, що відправник не відправляє…але мій друг замовляє там дуже багато товарів і все прекрасно доходить…А моя посилка вже вдруге десь дівається.. Допоможіть розібратись з проблемою. Дякую!

 • Оксана

  Доброго дня!
  6.04.16р. відправила посилку зі Львова до Тернополя. Сьогодні 16.04.16р….Мій конверт всередині з посилкою (дитячі лосіни вартістю 200грн. ) пропав безвісті!!!! Я зверталась в 4 різні інстанції Укрпошти, і жодна з них мені не допомогла. Кожна з них футболила від одних до других. Вони мені заявили, що не несуть відповідальності за втрачені конверти!!!!!! Я шокована!!!! Як таке може бути???? А хто несе??? В чому тоді полягає їхня робота???
  Для себе я зробила певні висновки…ще один доказ в якій державі ми живемо!!! А ті уроди, які Крадуть чужі речі рано чи пізно всеодно колись відповідять за свої поступки!!!! Укрпошта – злодії !!!!

  • Alla

   Привіт,Оксано!
   Чи можна довідатися чим закінчилася ваша історія, чи шукали ви посилку і яким був результат? Минулого тижня я втрапила в таку ж халепу. Посилка успішно і швидко дійшла до Львова і застрягла на ЦОП Львів. Вже тиждень… Тьотьки-працівниці скрушно зітхають і запевняють, що шукають, при тому,з того, що вони говорять я розумію, що посилки мені не бачити.

 • Вікторія

  У мене є запитання але не знаю, чи ще відкрита ця сторіннка для дискусіі про Українську Пошту.
  Відпишіться, будь ласка.

  • Akceptor Від автора

   дискотувати можна 🙂
   але я не офіційний сапорт укрпошти і навіть не користуюся її послугами, тому навряд чи можу допомогти чимось

 • Аліна

  Скажіть будь -ласка по відстеженню пише , що посилку отримано особисто адресатом, але я ніяку посилку не отримувала???? Що робити??? Де посилка???

 • Ольга

  Доброго дня! Що робити я замовляла 2 посилку з Одеси, прийшло повідомлення на 2 посилки. Коли пішла получати то виявилось накладні на ті посилки,що замовляла ,хоча посилка 1 прийшла немоя, а з Києва. на моє імя дописана.без накладної. Звязалась з замовником вони відправили те що я замовляла так і вказано в нвкладних. то де перепутали посилки невідомо. Одне відомо,що мої 2 відправляли з Одеси,а одержала не свою і з Києва.Порадьте куди звертатись бож людина ,що замовляла ту посилку що мені попала попаде в таку ж ситуацію.

  • Akceptor Від автора

   Я би спробував сконтактувати з відправником посилки, яку отримали Ви і вийти на того, кому вона призначена. Якщо пощастить то просто обміняєтеся 🙂
   Ну і звернутися у службу підтрики перевізника (адреси\телефони для Вашої області мають бути на сайті)