Український форум про LabVIEW 1


Сучасні студенти проводять так багато часу у соціальних мережах, що дехто вже практично забув про існування “великого інтернету”. В соціальних мережах спілкуються, слухають музику, дивляться відео, грають в ігри, заробляють гроші, здійснюють покупки і обмінюються інформацією, що має стосунок до навчання. Попри всі переваги соціальних мереж, там рідко можна отримати дійсно якісну допомогу фахівця у певній вузькоспеціалізований галузі, та й така купа потенційних розваг просто відволікає від навчання.

Якщо говорити про спеціальність програміста, то так уже заведено, що представники даної професії (та й просто ентузіасти) традиційно обмінюються досвідом на спеціалізованих форумах. Відверто кажучи, форуми були прообразом соціальних мереж, спрямованим власне на обмін досвідом та знаннями і особисто мені дуже шкода, що зараз акценти змістилися у бік розваг і тупого вбивання часу. Все більше людей навіть стверджує, що форуми померли.

Звичайно ж, це зовсім не так, скоріше навпаки. Просто зараз форуми перетворилися здебільшого на вузькотематичні ресурси, де спілкуються люди “в темі” і куди новачкам дорогу закрито через саме небажання новачків спілкуватися у такому форматі (а часто і через те, що сучасна молодь просто не в курсі існування тематичних форумів). Особисто я, коли починав вивчати LabVIEW, то не завжди розумів як реалізувати ту чи іншу задачу. Тому якраз і вирішив шукати відповіді на форумах. Таким чином надибав я і найкращий російськомовний ресурс у цій галузі – labviewportal.eu (власне, форум цього ресурсу).

Фактично цей форум мультинаціональний і багатомовний, але найбільше інформації викладено російською, якою особисто я володію значно краще, аніж, скажімо, англійською. Тому форум став непоганою допомогою на шляху до оволодіння основами LabVIEW (переважно на форумах я більше читаю, ніж пишу), його я також радив і раджу відвідувати своїм студентам.

В останніх зараз є ще й мовна проблема, бо багато хто не володіє російською на достатньому для грамотного спілкування рівні (відверто кажучи, низький рівень володіння навіть рідною мовою – глобальна проблема не лише української, але й російської молоді, через яку мені дуже сумно). Тому, коли адміністарція labviewportal.eu запропонувала мені опублікувати в українському розідлі форуму свої уроки LabVIEW, я думав недовго. Може хоч так вдасться навчити молоде покоління інженерів здобувати знання перевіреним способом і підвищити доступність інформації про LabVIEW для україномовних користувачів.

Між іншим, на форумі labviewportal.eu передбачено також розділи для фахівців із інших мов програмування (наприклад, код на C++ чи MathLab досить просто можна інтегрувати у LabVIEW) та “електронщиків” (із саморобними девайсами теж можна працювати, причому іноді не треба писати чи шукати драйвери, а можна обійтися і роботою із портами вводу-виводу напряму). Тому пропоную і раджу всім небайдужим украхномовним представникам технічних спеціальностей звернути увагу на український форум з LabVIEW у рамках labviewportal.eu. Поки що тут практично пусто, а, отже, це шанс бути першим і залишатися кращим 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думка на тему “Український форум про LabVIEW