Ubuntu 12.04: перші враження 4


Як і обіцяв трохи раніше, вирішив сьогодні зайнятися установкою Ubuntu 12.04 на кафедральні комп’ютери і трохи поділитися враженнями. Насправді я не стежу за новими релізами і не вникаю у те, що ж саме змінили розробники. Вдома у мене стара 9.04 і вона мене в принципі влаштовує (зараз сиджу під віндою переважно, бо граюся в одну цікаву іграшку, про яку розповім якось іншим разом), тому не розповідатиму про нововведення Ubuntu 12.04, а просто поділюся враженнями.

І почну відразу з поганого: здається, Убунта тормозить. Мабуть, виною тому графічний інтерфейс Unity, який я просто не розумію. Так, на нетбуках він виглядає доречним; так, мені подобається відсутність іконок на робочому столі, але ці лаги перекреслюють всі плюси. Крім того, стандартні панельки, як на мене, значно зручніші, а сайдбар Юніті я навіть не додумався як перенести у праву сторону робочого столу. Мабуть, його краще просто вимкнути і поставити Gnome. Або звикну 🙂

Із приємного – можливість розгорнути вікно на весь екран, просто підтягнувши до верхньої його межі (також можна розтягнути вікно на ліву чи праву половину екрану, підтягнувши його до відповідної сторони) – як у Windows 7. Ну і меню у верхньому рядку по типу як у Mac OS – зручно, якщо трохи звикнути.

Open Office в Убунту замінили на Libre Office вже досить давно і мені, чесно кажучи, другий подобається більше. Візуально він навіть запускається і працює швидше. Із продукції Libre варто відзначити ще не встановлений за умовчуванням LibreCAD – безкоштовний варіант програми для виконання креслень (хто там жалівся на відсутність Компаса?). Є українська мова – це класно.

Ще порадувала швидкість і простота встановлення, щоправда на одному із комп’ютерів інсталятор чомусь не зміг виявити Windows XP, яка там вже була. Швидше за все причиною є той факт, що раніше поруч із “експішкою” там трохи жила і пробна версія Windows 8, та все одно неприємно.

Ну і, мабуть, найбільший аргумент “ЗА” для мене: нарешті спромігся встановити на Убунту лінукс-версію LabVIEW і, за винятком невеличкої проблеми зі шрифтами, все працює. Про те, як встановити LabVIEW під Ubuntu теж розкажу трохи згодом.

 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Ubuntu 12.04: перші враження

  • Akceptor

   Що з чим порівняти?
   Найкращим варіантом буде просто спробувати самому – лінукс вміє працювати і без установки на жорсткий диск: з флешки чи CD\DVD. Вміє жити поруч із windows, можна на крайній випадок у віртуалбокс встановити, але готуйся до тормозів тоді.
   Якщо є питання конкретно стосовно чогось – задавай. Все одно переходимо на лінукси, то чому б і цікавість твою не задовольнити.