У що я вірю: християнство у стилі IT 27


Я вважаю себе християнином у певному сенсі. Тобто я вірю, що наш Всесвіт створив Бог (не дядько із довгою сивою бородою і не за 7 днів, бо до існування світу точно не було чим ці дні відміряти). Вірю, що створив із “нічого” десь так, як письменник пише книжку: поки вона не написана, то де знаходяться її персонажі? Де був Шерлок Холмс до того, як сер Артур взявся за перо? Фактично, кожен письменник – маленький бог, який творить власні світи і просто дає нам можливість підглянути за розвитком подій у них.

Я не думаю, що Бог сидить зараз і вислуховує молитви людей, а потім каратиме винних і винагороджуватиме праведників. Фактично, світ може бути складним алгоритмом, що працюватиме за певними правилами і без втручання Творця. Як у мене на комп’ютері працює Ubuntu абсолютно без допомоги Лінуса Торвальдса. Та це не виключає можливості Божественної присутності та Божественного втручання. Навіть найстабільніший сервер вимагає обслуговування і профілактики.
Бог не мусить реагувати на наші молитви і забезпечувати мир у всьому світі хоч би тому, що Його час і наш час мають різні масштаби. Це якби якийсь explorer.exe обурювався, що MS Word вже 15 мілісекунд як завис, користувач чомусь не знімає завдання аварійно. Користувач цього навіть не помітив поки. Тим не менш, молитва може бути якимось аналогом переривання чи запитом на отримання додаткового процесорного часу (або інших ресурсів), тобто не факт, що від неї нема користі. Але повертаємося до періодичного адміністрування 😉

Я вірю, що Ісус Христос – реальна історична особа, яка точно, як мінімум, краще за інших розуміла, як влаштовано цей світ. Маю на увазі не атоми і “темну” матерію, а якраз його алгоритмічну складову. Як не крути, але дотримання однієї простої заповіді “Люби ближнього свого” усіми людьми автоматично перетворить нашу планету на Рай. Без втручання “адміністратора” це навряд чи можливо, тому міф про Страшний Суд має певну логіку: за час існування нашого виду меншість людей зрозуміла цю просту істину, більшість – ні, то чому б не зібрати цю меншість (“відтворити з бекапів”, логи ж ведуться), готову грати за вигідними для всіх правилами? На рахунок пекла для грішників, то у це я не вірю. Занадто багато мороки і все для чого? Грішникам досить того, що вони померли і більше ніколи не житимуть; праведники отримають світ, у якому всім буде комфортно. Як на мене, це логічно.

Залишаються церкви (як організації) і храми (як місця культу). Про своє ставлення до церков я вже трохи писав у публікації “Віра, Релігія, Церква“, тож не повторюватимуся. Читайте і коментуйте там, кому цікаво. Стосовно ж храму, як споруди, де люди “спілкуються” з Богом, то нічого поганого у цьому не бачу. Взагалі, я вважаю, що храми мали б бути звукоізольованими від зовнішнього світу і там не мали б працювати мобільні телефони. Такий-собі острівець спокою, де можна подумати про своє, проаналізувати ситуацію, попросити підтримки і поради. Священник має наглядати за храмом бути і паралельно “консультантом”, бо ж не всіх влаштовує лише молитва, іноді потрібно просто з кимось поділитися переживаннями і проблемами.

Бог не потребує наших молитов і не хоче, аби Йому поклонялися. Питання якоїсь влади Бога над людьми так само абсурдне, бо це те саме, що ви хотіли б влади над кожною молекулою спеченого вами тортика, або над кожною цеглиною свого будинку, або над кожним бітом ОС на своєму комп’ютері, раз я вже проводжу такі паралелі. Тортик треба їсти, у будинку жити, а програмою користуватися. Ці речі мають сенс у цілому, а не на елементарному рівні. Чого Бог має переживати про те, чи молиться якийсь умовний Петрик? Бог сказав “не вбий, не вкради …” і сказав це для всіх. Якщо Петрик проти, то це всього лише тимчасовий маленький глюк, який зникне сам по собі і на роботу програми у цілому не впилине, як і тисяча таких Петриків.

Отака моя точка зору на питання релігії. А у що вірите Ви? Пропоную естафету своїм читачам: напишіть свою точку зору на релігію у своєму блозі і залишайте посилання (ну або коментуйтепросто отут).


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

27 thoughts on “У що я вірю: християнство у стилі IT

  • Akceptor Від автора

   Саме так. Рай – це не якась абстрактна фігня з ангелами і квіточками. Просто це такий устрій суспільства, коли ніхто не краде, не вбиває, не заздрить і т.п. (про 10 заповідей і 7 смертних гріхів ти в курсі маєш бути). Тобто з усіх людей, що коли-небуть жили, вибираємо лише “праведних”, тобто тих, хто хоче і може жити у такому суспільстві. Фактично, всі проблеми світу виникають через нас самих. А пекло – нонсенс з точки зору логіки: поганих людей на порядки більше, аніж хороших (фактично таких праведників за увесь час існування людства мільярд не набереться), який сенс їх воскрешати і потім мучити у спеціальному місці (такому великому). Для мене Бог – прагматик, тобто Істота, яка знає, чого хоче, і йде до мети. Так що можна вважати, що в даному аспекті пекло – просто відсутність раю.

   • figl

    Може пекло – це реінкарнація, а рай – це перехід на новий духовний рівень? 🙂
    Якщо дивитися на езотерику, то є 3 основних рівні (це всього лише теорії), людина як кокон – одночасно у трьох живе, для подальшого розвитку.
    Я погоджуюся з всесвітньою програмою життя. І ці атоми, молекули і дрібніші частинки – це наш код. ще думаю, що наш Петро сам по собі не живе. Бо одна цифра, що дає збі – це нічого, але коли їх вже тисячі і мільйони, то програма добре підвисає. Щоби цього не сталося існують “природні лікарі”. Цю функцію може і Земля виконує. Чи Сонце. А може і “вищі” цивілізації. Не дуже важливо – головне те, що Петро не сам, за ним слідкують.

    • Akceptor

     Занадто багато мороки. Людина погана – їй дають другий шанс (реінкарнація). Якось нелогічно. Крім того, я вже на самому початку вказав, що християнин, тобто реінкарнація тут не рулить абсолютно.
     Слідкувати за кожним так само не надто розумно: на 6 млрд. людей треба 6 млрд. наглядачів. Навіть 12 млрд., бо ж не 24/7 їм працювати. А хто наглядає за наглядачами?

     Втім, це не для суперечок запис, я просто висловив свою точку зору. Пропоную взяти участь у естафеті і написати схожий пост у себе: у що віриш ти. Давай лінк у коментарі, буде цікаво почитати 🙂

     • Oleg-Casper

      моє бачення світу досить обширне і складне, але я не маю блога свого щоб написати, та й ніде не зустрічав роботи викладеної, зі схожою ідеологією!

      • Akceptor Від автора

       Можеш мені на пошту надіслати статтю і я її опублікую з посиланням на твій профіль у ФБ. Це якщо є бажання поділитися і проблема лише у відсутності блогу 😉

 • Oleg-Casper

  Теперішня модель всіх релігій дуже застаріла, але просто взяти і переписати якусь релігійне вчення – християн, мусульман, буддистів, мало наважується, а як роблять то, випливає, ніби та хвороба рак, різні секти і релігійні напрями…
  Ми просто повинні залишити традиції, і їх вивчати і старатись дотримуватись, це не означає нести щонеділі до церкви свої яйця з грошима, а глибоко дослідити навіть давні релігії, які були до всякого там християнства… І нарешті зрозуміти, що Бог це і є Всесвіт, природа, іщо можливо ми просто не єдині живі істоти в Всесвіті, що ці традиції народу мають все таки, якесь розумне заключення. 10 заповідей, доцільну, систематичну,розумну норму поведінки…

  • Akceptor Від автора

   “Переписувати” релігії – невдячна справа, вже простіше створити власну “from the scratch”. Проблема у тому, що сучасні релігії занадто обросли догматами і міфами, уже не стоїть у них питання пізнання себе і волі Бога (у будь-якій іпостасі), а просто набір безглуздих часто ритуалів. Світові релігії тим спочатку і відрізнялися від всіляких дикунських вірувань, що мали чітку модель того, що робити можна, а що не можна, але без купи ритуалів впусту. А зараз навпаки – самі священнослужителі зводять їх якраз до варварського культу.
   Традиції якраз не мають стосуватися релігії. Сумніваюся, що Всевишній потребує аби йому молилися в принципі, але вже точно не має для Нього значення у що ти при цьому одягнений, де знаходишся і т.п. А сучасні церкви настільки заплутали елементарну молитву у павутинні ритуалів, що просто старшно.

   • Oleg-Casper

    Я з цим цілком згідний, що вище написане, але все таки, треба вірити в щось, а саме досконале зараз це природа, а ті хто кажуть, що вони не вірять, але це ж не так, бо вони вірять в якусь систему, наукове вчення, цінності, закон врешті-решт, без цього не можна, а якщо не вірять, вони мають моральне право, робити погані речі, ось тому ми зараз котимся до повної дупи!
    Я не вважаю, що це у нас прогрес людства, зараз дуже плачевна ситуація, ми або на порозі змін, або ми скоро самі себе знешкодимо(
    Сподіваюсь, що це буде перше, а не останнє!

    • Akceptor Від автора

     Повністю згоден. Ситуація складається так, що, відкидаючи релігію, багато людей відкидає і всі моральні перешкоди, які з цією релігією асоціюються. Сказано у Біблії “не вбий”, то як я атеїст – можу вбивати (красти, чинити перелюб, тощо), остерігаючись тільки покарання з боку закону. А хто ці закони пише сам – може не боятися нічого