Тюнер DVB-T2: чому нема звуку при перегляді відео з флешки 8


Багато покупців цифрових тюнерів стандарту DVB-T2 несказанно раділи тому факту, що ці пристрої оснащені USB-портом і дають можливість відтворювати музику, фото та відео з флешки. Фактично, якщо ви надумаєте купити DVB-T2 тюнер, то отримаєте ще й медіаплеєр!

Як завжди, у бочці меду (не такого вже й солодкого, між іншим) опинилася і чимала ложка дьогтю. Новоявлені власники тюнерів DVB-T2 помічають, що у багатьох випадках відео вони програють без звуку. Оскільки часи німого кіно вже минули, то у людей такий стан справ викликає певне нерозуміння.

Чому ж нема звуку при відтворенні Т2 тюнером відео з USB?

Насправді проблеми зі звуком (точніше з його відсутністю) пояснюються дуже просто: наші з вами цифрові тюнери стандарту DVB-T2 підтримують кодування звукової доріжки у форматі МР3, в той час як багато фільмів містять звук, закодований у AC3. Проблема криється саме у цьому і наразі може бути вирішена кількома шляхами.

Перший спосіб – вивід звуку через роз’єм S/PDIF із застосуванням окремого пристрою для відтворення звуку або апаратного конвертора.

Тюнер DVB-T2: чому нема звуку при перегляді відео з флешки

Тюнер DVB-T2: чому нема звуку при перегляді відео з флешки

Якщо уважно подивитися на задню сторону тюнера STRONG SRT 8500 (та інших), то можна побачити, що крім звичних “тюльпанів” (червоне, біле, жовте гнізда) там є ще й специфічний вихід S/PDIF (Sony/Panasonic Digital interface), призначений для виводу цифрового звуку. Фішка у тому, що сам тюнер не здатен декодувати звук у форматі, який не підтримується, але може передати його далі на пристрій, що це діло подужає.

Ясне діло, що такий декодер коштує певну суму, та ще й треба знати де його шукати. Найпростіше купити декодер S/PDIF на eBay.com у наших китайських друзів. Ціна питання співрозмірна з ціною DVB-T2 тюнера 🙂

Якщо ваш тюнер не має виходу S/PDIF, як, наприклад Trimax TR-2012HD, то можна спробувати підключити його до телевізора через HDMI. Тут гарантій так само ніяких, але є шанс, що у нових прошивках DVB-T2 це діло якось пофіксять.

Варіант номер два потребує наявності комп’ютера і програми типу VirtualDub (або будь-якої іншої програми для перекодування відео). Також знадобляться певні навички роботи з ПК, або друг, у якого такі навички є 😉

Суть цього методу проста, як двері: беремо неслухняний файл і перекодовуємо його звукову доріжку у формат mp3. У цілях економії часу (перекодування може тривати дуже довго, особливо на ПК з не топовою конфігурацією) можна в налаштуваннях VirtualDub виставити перекодування тільки звуку і пряме копіювання відеопотоку. Але це вже тема іншої статті 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 thoughts on “Тюнер DVB-T2: чому нема звуку при перегляді відео з флешки

  • Akceptor

   Не всі мають ноутбук. Хоча дійсно заморочок купа і простіше купити нормальний медіаплеєр щоб дивитися фільми з флешки.
   Але от у мене, наприклад, комп’ютер і в другій кімнаті телевізор, так що перекодувати мені недовго. Хоча не бачу сенсу – можна ж на ПК дивитися 🙂

   • Олександр

    Я купив монітор 23″ – і дивлюсь все нормально.
    Пробував IPTV – все чудово працює, дивитись нормально (при підключенні інтернету на місцяь давали безкоштовно IPTV). Але чогось цінного по телевізору не бачу.

  • Миколай

   Ха-ха! Так ясне діло, йдеться про випадок, коли телевізор має тільки “тюльпановий” вхід (наприклад на дачі, трохи “відстойний” 🙂 ). І комп до нього не підключиш :(. От і гемморой… Доведеться конвертувати (ще нне пробував).

  • Akceptor Від автора

   Не факт що це можливо. Та й у продажу є вже нові моделі тюнерів, тому сапортити старі китайці навряд чи будуть