Ціна щастя 14


Щастя не в грошах, як то кажуть, а у їх кількості 🙂 Насправді, якщо задуматися, то скільки грошей потрібно людині для щастя? Мільярди? Чи вистачить і кількох тисяч? Таким питанням задався редактор блогу Wildo.ru і оголосив конкурс “Ціна щастя”, у якому я вирішив взяти участь. Тим паче, що на рахунок того, куди потратити мільйон я вже писав якось для іншого конкурсу.

Отож, навіть мільйон можна промахати за 24 години, особливо не напружуючись, та чи буде від цього людина щасливою? Для початку варто би визначитися із тим, що ж таке щастя. Всезнайка вікіпедія стверджує, що щастя – то те, що викликає відчуття найвищого задоволення життям.

Середньостатистична людина працює на якогось “дядька” чи державу увесь час, просто не маючи вільної хвилинки для самої себе. Для багатьох щастям було би просто вирватися із цього замкненого кола. Тобто фактично для комфортного життя мало б вистачити місячного пасивного доходу, рівного поточній зарплатні. Тоді можна кинути роботу і відпочивати.

Проблема виникає тільки тоді, коли поточний рівень життя (а у більшості наших співвітчизників то не життя, а постійна за нього боротьба) не влаштовує людину. Хочеться їй кращих умов, хочеться квартиру-машину, хочеться подорожувати і відпочивати… Багато всього хочеться. Оцінити ці потреби в грошовому еквіваленті не просто, бо людина – таке створіння, якому все буде мало і мало. Після покупки якогось “Опеля” захочеться придбати ще і “Лексус”, а потім “Ламбо”. Двоповерховий особняк уже не влаштовуватиме і потрібно буде грошенят на віллу, власний гелікоптер, вертольотні майданчики по всій Україні… Ой, щось мене на нашого Президента знову потягнуло 🙁

Одним словом, людина щасливою не буде ніколи, тому й кажуть, що щастя за гроші не купиш. Видатки зростатимуть експоненційно, а щастя додаватиметься аби що трішки-трішки. Але і твердження про те, ніби тільки втративши все можна бути щасливим, – нісенітниця. У людини завжди можна щось забрати, якщо не її життя, то власну гідність. Але це я знов чомусь про політику Президента 🙁

Скажу суто про себе і про те, скільки грошей треба для щастя особисто мені. Для мене щастя – то можливість робити ту справу, яка подобається, а не те, за що більше платять. Донедавна я десь так і працював 🙂 От тільки не думав про випадки форс-мажорні, які, якраз і псують усю ідилію.

Скільки б ви не заробляли, здоров’я купити не вийде. Зате можна купити гарну їжу, житло у екологічно чистому регіоні, своєчасну і компетентну медичну допомогу. Виходить, щасливим я не зможу бути ніколи, бо деякі з цих речей і справді обійдуться у мільйони, а інші у нашій країні просто не доступні. Як усе складно! >_<

А якщо підійти до проблеми щастя з іншого боку? Та ж вікіпедія каже, що за стан щастя відповідає активність кори лівої передлобної частки головного мозку, а ще “гормони щастя” – ендорфіни. Тому найпростішим, мабуть, способом досягти щастя буде операція на мозку із метою вживлення туди якогось технічного засобу, що просто “замикатиме потрібні контакти”. Мабуть такі експерименти десь  навіть проводиться…

Точної ціни, на жаль, не знаю, та є і інші варіанти. Ендорфіни – то ж за суттю своєю наркотик із опіатів, тобто для щасливого життя досить тієї суми, яка дозволить “напхати” себе морфіном і забути про реальність. Бюджетний варіант попереднього рішення, та ще й не потребує оперативного втручання.

Щоправда, наркомани довго не живуть, та і життя їхнє не можна назвати повноцінним. Та хіба про це була мова? Вважатимемо це якраз отією ціною щастя, яку потрібно заплатити додатково, окрім грошей.

Далі йде банер спонсора конкурсу (а це партнерка WapSyst.biz, що спеціалізується на мобільному трафіку).

Наостанок прошу всіх поділитися своїм баченням щастя та його ціни у коментарях до допису. І будьте щасливими 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 thoughts on “Ціна щастя

 • Сергей

  Золоті слова, що здоров’я за гроші не купиш! Мені це доболі знайоме цього року.
  Також друзів, любов за гроші не купити.
  Ці папірці це лиш спосіб нормального життя в суспільстві.

  • Akceptor Від автора

   Не купиш напряму. Але, якщо дивитися глобально, то багатому простіше вести здоровий спосіб життя і простіше вилікуватися. Коли в тебе є гроші, то можеш вибирати кращі клініки і кращих фахівців, а не довіряти себе аматорам без техніки та інструментів. Це вирішує дуже багато.
   Так само і з друзями та любов’ю. Ти не можеш їх купити, але багата людина має можливість покращити життя близьких і навіть не близьких. Це також не остання річ у цьому світі.

 • Павел Южный

  Ця мелодична українська мова. Сподобалась стаття на конкурс. А читати на рiднiй мовi, додало ще бiльше позитивних вражень.
  Згоден з твоєю думкою.
  Що до мене, я був би щасливим якщо у мене була би власна шоколадна фабрика 🙂 Ось якраз на цю тему буду писати статтю на конкурс 🙂
  Бажаю успіху в конкурсі))

 • molinski

  Як сказав одного разу Шварцнегер “Гроші не зроблять вас щасливішими. У мене зараз 50 мільйонів, і я так само щасливий, як і тоді, коли у мене було 48 мільйонів.”
  🙂

  Великі гроші – великі психічні розлади. Поважаю в плані стабільності Мавроді і Цукерберга, їх гроші не міняють, як були “мерзотниками” так і є 😀

  • Akceptor Від автора

   Ну так. Тобто ти можеш бути щасливим і живучи на мінімальну зарплату у “хрущовці”, а два мільйони у.о. для тебе просто зайві?
   Гроші – це інструмент. Забивати цвяхи без молотка можливо, але краще забивати їх молотком. Уловив до чого я веду?

 • XA-XAKER

  Сподобався твій хід думок, але я хвилююся за те, що у ВебСісті сидять не українці))) Краще переклади свій пост.

  А от свое ставлення до Щастя скажу десь через 4 тижні)

  • Akceptor Від автора

   Гугл транслейт на блозі є, тому розберуться при бажанні 🙂
   Відтягувати роботу до самого фінішу майже – гарна ідея (можна ознайомитися із конкурентами ;)), але мені ліньки було б потім аж писати, а на самому старті конкурсу ще не ліньки.

 • Candy

  Мені для щастя потрібно лише кохана людина, біля 20 тис. грн. на місяць, здоровя батьків і близьких, та трохи часу для власної душі. А ще робота, яка б у мене принаймні добре виходила. Думаю, хоча з цього списку не все від мене залежить, але виглядяє досить реалістично=)