Ціна незалежності 3


 

Ціна незалежності

Ціна незалежності

Сьогодні нашій незалежності двадцять років. Видатне досягнення, чи не так? Сьогодні нас вітатимуть по телебаченню і радіо, а ще з білбордів усміхатиметься Президент, а ще будуть концерти і паради, на вулицях уже повивішували синьо-жовті стяги (які багато хто чомусь хоче називати жовто-блакитними). Двадцять років як Україна стала незалежною і самостійною державою. Ура!І чхати, що на нашій землі ще двадцять п’ять років знаходитиметься іноземна військова база, адже ми – незалежні! І пофіг, що з кожним роком все менше стає українців:  хтось емігрує за кордон, аби не вмерти з голоду, а хтось таки помирає. І плювати, що у нас 90% населення живе як не за межею бідності, то на її межі; що ми змушені купувати за кордоном не лише нафту і газ, але й пшеницю і гречку.

Ми – незалежні, тож нам байдуже, що зараз суверенна і унітарна по-ідеї держава розділена навпіл, розбита на два ворожі табори, які ненавидять один одного настільки, що готові і самі вічно страждати, аби лише сусідові було так само зле. Наші предки заплатили страшну ціну за цю незалежність, ціну життя і ціну свободи, ціну крові у братовбивчих війнах, ціну зради і болю. А ми перетворили ідею, за яку вони поклали на вівтар все, на фарс. І абсолютно байдуже ким виростуть наші діти та чи будуть у нас внуки.

Незалежно від того, в якому регіоні ми живемо, віримо – нами керують злочинці і бандити; та все ж знову і знову йдемо на вибори, аби голосувати за тих бандитів і звинувачувати у всіх бідах тих, хто голосує проти всіх. Ми пам’ятаємо лиш те, що нас розділює і викинули з голови те, що робить нас єдиним народом. Тому й слово “незалежність” асоціюється із тим, що у країні, де джерелом влади мав би бути народ, від народу цього вже нічого не залежить…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Ціна незалежності

 • петро

  Кажуть, що нам все дали там і ми комусь винні. А що насправді сталось? Була захоплена територія на якій винищені українці і потім вона стала незалежною. На якій живуть недобиті українці під контролем чужинців, залишки українського народу

 • mr.psiho

  Та ладно, все не так страшно, насправді. Імхо, звісно. Ось з іншого боку: у нас немає війни. І не було за ці 20 років. Незалежність (хай навіть не зовсім таку, як хотілось би) вибороли без крові. І міжетнічних конфліктів немає на території, хоча могли б бути якщо згадати про Крим.
  Присутність іноземної військової бази не відміняє незалежності. Аби платили справно і багато та не лізли у наші справи. Хоча цього немає, але ж, якби там була база НАТО то претензій не було б, вірно? Тобто суть не у наявності бази, а у її власнику!
  Українці емігрують – ну то тенденція така. Вони всерівно так чи інакше “працюють” на батьківщину. Не наш єдиний народ має таке явище.
  Так, голосуємо за придурків і негідників. Та такий еволюційний процес становлення демократії. Як можна вкласти у голови людей цей принцип, що 70 років жили у СРСР? Без насильства окрім як еволюційно – ніяк! Головне не помилки, а їх розуміння і бажання виправити. Треба бути чесним у своїх помилках.