Три причини чому тюнер не знаходить усі канали 3


Після публікації огляду тюнера TRIMAX TR-2012HD я отримав кілька листів від щасливих власників із питаннями на рахунок того, чому цифровий тюнер не знаходить усі канали. Скажу чесно, у мене теж не всі канали тюнер приймає, тому питаннячко актуальне.

Загалом є три причини поганого прийому цифровим тюнером сигналу українського Т2. Найбанальніша причина – погана антена. Зараз у магазинах продаються навіть спеціальні антени для цифрового ТБ, хоча сумніваюся аби вони були чимось кращі. У мене стоїть елементарна метрово-дециметрова антена із підсилювачем (кімнатна), куплена за 200 гривень у “Ельдорадо”. Якщо б сигнал був поганим, то спостерігались би артефакти на зображенні (ривки, “кубики” на картинці, розсинхронізація звуку і зображення).

Якщо всього цього немає, то антена, швидше за все, нормальна і причина не в ній. Але спробувати покрутити антену і поносити її по хаті все ж можна. Неправильне встановлення антени – друга причина поганого прийому сигналу. Бувають місця із кращим чи гіршим прийомом сигналу, але навряд чи може статися так, що більшість каналів приймаються чудово, а деякі просто ніяк. Зате із напрямленою антеною можна запросто дати маху: вона “далекобійніша”, зате потребує точного наведення на “ціль”. В ідеалі взагалі добре було б мати пряму видимість на передавач. А ще негативно на якість прийому сигналу можуть впливати і погодні умови, насамперед дощ, сніг, туман.

Третій варіант здається банальним, але досвід показує, що він далеко не для всіх очевидний. Може бути і таке, що трансляція якогось каналу просто не ведеться. Найчастіше така проблема стосується регіональних каналів (наприклад, якщо налаштували приймач у одному регіоні, а експлуатують у іншому), або ж каналів, які транслюються не неперервно, а тільки у певні періоди часу (вранці, вночі).

Найпростіший варіант перевірити свій цифровий тюнер у тому випадку, коли він не приймає деякі канали, це тимчасово помінятися тюнерами із сусідом (якщо у того все гаразд). Таким чином можна буде локалізувати проблему і з’ясувати, чи варто міняти тюнер, чи все ж таки “чарувати” над антеною.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Три причини чому тюнер не знаходить усі канали