Три біди української опозиції 27


Не позиціонуватиму себе як людина, яка хоч трохи петрає у вітчизняній політиці, але нещодавня акція “Україно, Вставай!”, яка стартувала нещодавно (подейкують, що відклали її початок через негоду) завадила мені нормально дістатися до хати (а моя хата якраз скраю), тому мовчати не буду.

Скажу відверто: ситуацією в Україні я не задоволений, як і більшість моїх співгромадян. Але у мітингах різного роду, організованих опозиційними силами, участі приймати не збираюся, знову ж таки, як і більшість громадян України.

Хтось зараз може розвинути срач про те, що такі от пасивні та несвідомі непатріотичні люди, як оце я, у всьому вині, що не можна так далі жити і треба щось робити, і так далі і тому подібне. Всім цим людям я раджу убитися об найближчу стінку.

З моєї точки зору ситуація з нашою “опозицією” дуже проста і досить непогано корелює із аналогічною ситуацією, що мала місце кілька років тому. Так само маємо погану владу, заклики підняти мирне повстання і навести лад в Україні. Навіть лідерів опозиції знову трійка, тільки тепер тріаду Ющенко – Тимошенко – Мороз замінила інша: Яценюк – Кличко – Тягнибок. Déjà vu…

А тепер уявімо на хвилинку, що Віктор Федорович і компанія таки вирішать припинити тотальне “покращення” нашого із вами життя і звалять своїми персональними гелікоптерами кудись на Кіпр. Що буде?

Опозиція відразу ж запланує чесні і прозорі вибори та почне чесно і прозоро ділити портфелі та стільчики. Таке ми вже бачили. Народна мудрість збрехати не дасть: два українці – три гетьмани. Причому жоден з цих гетьманів не в курсі як навести в Україні лад і зараз діють просто за принципом “повалити владу, а там домовимося”. Не домовляться.

Чи поступиться націоналістичними принципами Тягнибок, щоб не розпалювати почуття східної частини України? Чи поступиться чемпіонськими амбіціями Кличко? Чи все так само палко бажатиме звільнити Юлю Яценюк, знаючи, що розраховувати на роль лідера “Батьківщини”? А як і зійдуться між собою, то чи є гарантія, що такі домовленості влаштують хоч би половину населення України?

І ще один нюанс. Опозиція повідомляла, що у Франику зібралося на мітинг 10 000 люду. Я того на свої очі не бачив (бачив лише затори на дорогах), але щось дуже сумніваюся, що всі ті люди, наприклад, кидали сміття суто в урни; дотримувалися порядку і не порушували громадський спокій. Загалом якби 10 тисяч людей взяли у руки лопати, то могли б самотужки очистити від снігу бодай головні дороги населених пунктів, а не звалювати все на погану владу. Та ж ні, ми збираємося тільки якщо треба походити з прапорами і поскандувати гасла.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

27 thoughts on “Три біди української опозиції

 • Олександр

  Типова українофобська стаття.

  Саме через таких пасивних і несвідомих людей, як ти в нашій країні безлад! Якщо сидіти і нічого не робити – не ходити з прапором “свободи” і не кричати: “Слава Україні та її патріотичним силам” і т.д, то будемо жити і далі, як холопи під москалями..

  Ющенко був козлом, він використав патріотичні гасла щоб одурманити народ України, а Олег Тягнибок не такий, він справжнісінький патріот!!! Він не не раз цитував вірші Франка, тобто він знає нашу культуру, наш спадок, що свідчить про істинність його світлих намірів!

  Можна не вірити у Тягнибока, але десь в душі бути свідомим до того, що лише патріотичні сили здатні підняти економіку на високий рівень..

 • judoka UA

  …якби 10 тисяч людей взяли у руки лопати, то могли б самотужки очистити від снігу бодай головні дороги населених пунктів, а не звалювати все на погану владу…

  А якби 100 тисяч – голіруч асфальт перестелили б, а мільйон … -це ж страшно подумати, а в загальноукраїнському масштабі – матінко мила, ми ж такого можемо… О-го-го!
  Головне! – не звалювати все на погану владу – ніззя. Вона ж бідна, так перепрацювалася, так перестраждала, а ми до неї присікуємося. Ніззя.

  • Akceptor Від автора

   От про що я і кажу 🙂
   Ми тут з прапорами походимо – і погана влада моментально стане хорошою 🙂
   А коли я курю, то недопалок цигарки кидаю на тротуар у самому центрі міста – якщо влада хороша, то його приберуть. І лікарі\вчителі\ДАІшники\судді\чиновник_всіх_мастей хабарі беруть теж лише тому, що погана влада не може забезпечити їм гідну зарплату.
   Ніхто не каже, що влада у нас добра (я, здається, з цього і почав), але сподіватися на те, що хтось інший наведе порядок поки ми дивимося мультики…

   • molinski

    наскільки я зрозумів, то коментар – сарказм. Насправді владу треба критикувати і винити її, бо забравшись до того рівня – у спадок вони отримують відповідальніть і обов.язки. Країна – це економічний механізм. Народ – це деталі, а влада – прочесор. Якщо процесор підвисає, чи працює на 95му віндовсі – то гнати в сраку таку владу.
    І щодо організації – дійсно, 10 тисяч люду зробить діло. Тільки це діло не їхнє. Припустимо таки роблять вони це діло – хто робитиме діло їхнє в цей час? Тому запитання які тут поставлені є спекулятивними, не треба гратися з таким.

    • Akceptor Від автора

     Владу треба ГНАТИ, це факт. Вибраний опозицією метод це робити неконструктивний з двох причин: на ходіння якогось там Яценюка з прапорами владі чхати, а ще опозиція вже вкотре не має жодних ідей що робити коли влада таки опиниться у їх руках.
     Стосовно діла їхнього і не їхнього, то поки народ ходить і мітингує – їх справу теж ніхто не робить. От я, наприклад, свою справу зробив, а після роботи пиляв додому 7 км. пішки, бо затори, мітинг, маршрутка не їде вчасно. Це нормальна ситуація?
     А коментар про те, що починати треба з себе. Я купу раз стикався з простою штукою: студенти намагаються впхати хабаря, аби не робити нічого на парах. А потім самі студенти кричать, що ВНЗ потонули у корупції і т.п. Винні завжди не ми, а хтось, от чого так виходить?

     • molinski

      Як сказав один студент з Тернополя “раз в рік можна” (про затори і тп.). Це нормальна ситуація для не бурчунів.
      До тих же студентів – був цим студентом і знаю яка система освіти. Зараз вона заточена під хабар, а науки ніякої немає (про ІТ справу говорю, хоча сумніваюся що в інших краще). Сидіти на парах, які промивають з пустого в порожнє актуальне ще у 90-х роках – немає сенсу. Були випадки, коли не був ніразу на парах, а на заліку всі лабораторні зробив за пів години, водночас коли відмінники що ходили на пари – сиділи і думали звідки б то списати (ось чого вчить ВНЗ). – от і хабарі. І це не враховуючи психологічні складові.
      Ну і останнє – звіди таке переконання, що ідей немає? Якраз вони і є і є чіткі програми. Немає лише одного – реальної оцінки економічної ситуації в країні. Бо те, що подається – це світ Азарова і Януковича – тобто “трололо” суцільне. Включемо логіку, в нас є задача, є метод розв’язку, але немає вихідних данних – що виходить? Звісно – спосіб їх знайти. От цей мітинг – це тактичний хід, аби надавити на системний апарат.
      Я більш ніж впевнений, що в опозиції є стратегія, особливо в Свободи, бо її наявність ми вже не вперше бачили. На фоні стратегії – тактичні ходи не такі вже й важливі. А стратегічний підхід до управління – значно ефективніший ніж тактичний. Провал другого ми зараз бачимо, бо уряд і президент сучасний – тактики, як Наполеон. Але тактика, навіть найкраща – це недалекоглядний метод.
      І ще дуже останнє – наївно вважати, що мітинги чи революції чи обіцянки зроблять рай і солодке життя для бабці та іншому окремому громадянину прямо тут і зараз. Якщо сприймати це як головну мету “зробив мітинг і все – життя стало кращим” – це, навіть не знаю як охактеризувати… Хіба що – тирса в голові…

      • Akceptor Від автора

       Я на раптове покращення не розраховую (маємо вже раптове “пакращення”), але готовий поспорити, що опозиція до лади не прийде, а як прийде, то пересвариться між собою.
       Віру у якісь стратегічні плани опозиції (якщо вони мають на меті таки користь для народу та держави) вважаю просто видаванням бажаного (і мною також) за дійсне.

       • molinski

        Ну це не факт. Виглядає як проектування минулого на майбутнє. Хоча історія про “трьох гетьманів” – не нова і не новітня, тому в цьому плані погоджуюся.

   • judoka UA

    Якось повіз вихованців у спортивний табір (колишній табір для піонерів, що років 25 не покращували). Старі шафи в кімнатах фарбовані в декілька шарів й подряпані написами піонерів, на кшталт “Сдесь бьіл Вася. ДМБ”. Але були кімнати де стояли поліровані шафі, дверцята висять перекошені, сяк-так прикручені шурупами наскрізь… але не подряпані, без написів. Та ж історія із столами й тумбочками. Що зупиняло руку вандала у червоному галстуку?
    Може ви бачили недопалки у музеї чи налузане насіння у маркеті?
    Най-найкорупційніша республіка совдепії – Грузія фактично миттєво розучилася давати-брати хабарі.
    Після, єдиного за 30-ть років, ремонту в моєму під’їзді вже років п’ять не з’являються жодні написи, прибиральниця стала більш акуратною. А оце кілька місяців тому мешканці встановили металеві двері з домофоном. І все через якийсь простенький ремонт.
    Після якогось там розпорядження Луценка водії стали пропускати пішоходів. Луценко в тюрмі, а водії зупиняються й пропускають. Це зробив міністр, а не шоферюга, що своїм прикладом переконав інших дотримуватися правил руху.
    Висновки робіть самі.

    • molinski

     Отож, в нас немає самонавчання бо досі радянський дух смердить в головах. Тому потрібно міняти людей методом навчання. Різки чи пряника – то вже немає різниці. Самі не зміняться, скільки б лозунгів та ідейних гасел не придумували люди вже навчені.
     Ну а найефективніший спосіб навчання – це авторитетне. Зараз найбільший авторитет має влада на жаль, яка думає про кишеню свою і своїх дітей (той же сморід радянський, зрештою)

     • judoka UA

      Шановний molinski, ви зробили дивні висновки з моїх слів.
      Невже, наведені мною приклади, не доводять, що людей не потрібно змінювати? Люди створюють свої держави саме для того, аби їх ніхто не виховував, не переінакшував, не адаптував під свої потреби.
      Українці прагнуть створити саме українську державу – державу, де усі хиби або чесноти українців були зрозумілими й сприймалися самими українцям, без оглядки на братніх поляків, білорусів чи москвинів, без підтримки чи осуду якихось євро-азійсько-нато-русскамірськіх союзів.
      Знайте, нас виховували не лише наші тата й мами, але й увесь ваш рід. Ми маємо зберегти те, що дало можливість українцям залишитися українцями, попри декількасотрічне поневолення.

      • Akceptor Від автора

       Не можу точно сказати нащо українці створювали свою державу, цілком імовірно, що тут Ви маєте рацію і таки для того, щоб жити там як їм заманеться.
       Але, як на мене, правий і molinski у тому плані, що у більшості наших громадян відсутня чітка самоідентифікація як власне українців.
       Ще один нюанс у тому, що жити без огляду на сусідів ми теж не можемо. Навіть не тому, що ми якісь такі погані, але 70 років СРСР залишили у нашій свідомості помітний слід і ми маємо побачити як живуть інші держави, аби бути з ними на рівних, а не продовжувати за інерцією жити у “совку”. Інша річ, що переймати від сусідів ми схильні чомусь переважно погане

 • None Smilodon

  якщо б всі ті люди, хто говорять “замість звалювати все на владу”, почали платили замість мене податок на прибуток, то була б це найзаможніша у світі держава.

  • Akceptor Від автора

   На блозі рекламка висить? Ти і з неї податки платиш? 😉
   Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Ми смітимо.
   Коли машини позамерзали у снігах, то ділки ходили і хліб по 10 гривень за буханку голодним водіям продавали. Бізнес.

   • None Smilodon

    давайте я не буду платити податки, але сам збудую дорогу?

    для прикладу, якщо я вкладу асфальт у селі, вся ця сумма йде мені на витрати. а ще краще, вся сумма, яку обіцяють зробити по тендеру.

    • Akceptor

     Ніхто не каже, що влада чесна і всі податки йдуть куди треба. Але окей, спишемо все на владу.
     Ми живемо погано через те, що у нас погана влада, яку ми самі вибрали собі. В владі на нас чхати, бо на наступний раз ми знову виберемо її, або когось, кого вона перекупить.
     Крайнього, виходить, нема, як і виходу із замкненого кола.

    • Akceptor Від автора

     А от і ні. Адсенс, наприклад, платить податки за американських громадян, а за нас ми якось самі повинні

      • Akceptor Від автора

       Де написано що платить? Може я чогось не знаю, але щось я такого нічого не бачив і не чув.
       А що ми в приватбанку залишаємо, то ти ще, мабуть, не в курсі цін на інкасо в інших банках 🙂

 • igor

  Напевне вся проблема у так званому штубацтві тобто неосвіченості і малокваліфікованості, низькому рівню інтелекту опозиції. От такі люди як ми сидимо і пишемо, а вони доти нами управляють. Однак якщо б спробували щось організувати то були б увязнені

  • Akceptor Від автора

   У опозиції якраз вистачає і інтелекту і освіти. Вони просто розуміють тенденцію: можна вічно бути у опозиції до влади і отримувати депутатську зарплату, кататися на дорогій тачці та відпочивати по курортах.
   Саджають же тільки тих, хто не вписується у загальну картину (не захотів “чесно” поділити народне бабло)