Троль 2.0 9


Тролінг та тролі стають дедалі частіше об’єктом цікавості медіа і окремих блогерів. От нещодавно я один такий допис, присвячений тролям, бачив і називався він “чого бракує тролям“. Хочеться зауважити, що з автором того допису я кардинально не погоджуюся, тож вирішив відкрити спільноті очі на справжнє обличчя сучасного тролінгу. Сам я до цієї течії стосунку жодного не маю, тож вирішив заручитися допомогою профі (громадянин побажав залишитися інкогніто, тому називатимемо його Іванком).

Отож, який він, сучасний троль? Багато хто вважає, що тролем може бути будь-хто, досить лише розвести пустий диспут у коментарях, писати капсом (великими літерами) і переходити на особистості. Що ж тут складного? Це може навіть школяр-трієчник! Мабуть тому багато для кого тролі асоціюються саме з цією верствою населення…

Іванко:
Насправді тролів буває декілька видів, найбільш відомі з яких товсті та тонкі. Товстий троль якнайкраще підходить під опис вище – це троль-початківець, не здатний на серйозний диспут. Товстий тролінг добре видно неозброєним оком, тому частенько саме його мають на увазі, коли говорять про тролінг загалом. Тонкий тролінг практично непомітний, бо він – результат діяльності професіоналів, яким не хочеться бути розкритими якомога довше. У диспуті ви скоріше станете на бік тонкого троля, аніж його опонента…

Виходить, тролем може бути далеко не кожен, адже відверте хамство і зневага до співрозмовника відразу ж видає наміри, тому справжні профі ніколи так не поводитимуться. Троль побудує лінію розмови так, що більшість вважатиме його жертвою, а справжню жертву – тролем. Насправді це “вищий пілотаж” і навряд чи можна навчитися так діяти самотужки. Плюс, іноді можна спостерігати справжні навали тролів, в яких бере учать їх ціла армія, тож, як на мене, мусить існувати якась “тренувальна база”.

Іванко: Насправді мережевий тролінг – організований рух, щось типу флешмобів. Дійсно існують спеціалізовані ресурси, де тролі обмінюються досвідом, планують свої атаки та просто спілкуються. На ці форуми потрапити непросто, про них не розповідають “хом’ячкам” (пересічним громадянам). Крім підготовки до деструктивних дій на цих ресурсах процвітає також звичайне спілкування, причому учасники таких сайтів ставляться один до одного з повагою і тролінг всередині спільноти – рідкісний виняток. Більш того, товстим тролям нічого робити на таких форумах – їм зазвичай стає просто нудно.

Отже виходить, що всі уявлення про тролів та їх спосіб життя здебільшого хибні, нав’язані тими, хто хоче, аби люди, що вміють маніпулювати думкою більшості, вважалися нездарами і хуліганами. Хоч насправді не факт, що професійні тонкі тролі не працюють у пресі і не є таємними радниками політиків: вже надто просто виходить у них сварити народ між собою…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 thoughts on “Троль 2.0

 • molinski

  🙂 це в психології називають – маніпулюванням, а “тролів” – маніпуляторами (це молодші брати гіпнотизерів). Слабких людей дуже легко підкорити, варто вивчити лише декілька спеціальних фраз, чи не так? 😉
  А от підготовлених варко і не кожен проф це зможе. Що стосується загального народу, як тут згадано про політичний тролінг, то скажу лише, що масою легше керувати ніж окремо кожним. І дуже легко коли таких мас декілька. зараз в світі саме розбиття на різні угрупування – популяризується. Дуже в поміч цій справі – інтернет, соціальний інтернет. Цікава стаття, не знав точно шо таке тролінг.
  зараз ще читну зелений блог.
  П.С: а що якась зміна в дизайні відбулася?

  • Akceptor

   Як бачиш, змінив дизайн на світлий, бо мені порадили більш позитивно ставитися до життя.
   Підготовленими людьми маніпулювати важко, але таких людей одиниці, бо найчастіше бувають люди, які просто ВВАЖАЮТЬ себе підготовленими 😉 Я тому й згадав про тролінг у масс-медіа, що різні видання (в тому числі й інтернет ресурси) частенько подають інформацію так, ніби розкривають очі на щось, хоча насправді просто зомбують в інший бік. Типовий приклад фільм “Секрет” і йому подібні: починається ніби з одного розмова, але потім захоплюють увагу глядача і починають промивати мізки. Та само і з фінансовою кризою, терактами, бойовими діями у деяких регіонах, тощо.
   Справа у тому, що реально до достовірної інформації доступу не має майже ніхто, тож людям просто доводиться обирати кому вірити.
   А про “поділяй і володарюй” знали ще давні римляни, так що тут нічого нового. Просто сучасні технології підняли тролінг на новий рівень 🙂

   • molinski

    в мене теж змінився, поставив більш легший.
    Найкращий спосіб оф-лайн маніпулятора “обламати” в його справі – це дати зрозуміти, що ти не з тих маніпульованих, які йому потрібні. Ігнор – один із видів. Другий – прямо запитати, наприклад чи він спеціально вивчав техніку маніпулювання чи від природи. Головне аби він не вліз в підсвідомі алгоритми, бо там всі люди однакові, навіть ті самі маніпулятори.
    Інтернет тролінг не настільки розвинутий. Тут більше йде масовість ніж якість.
    Зайду наперед і відпишу на нижні коментарі, саме на ефекті ілюзії дискусії багато інтернет реклами просувається. Та й оф-лайн теж (згадую кампанію АХЕ-ефект, як тільки стали на ринок). Розповсюджується блогами, форумами, картинками і т.д. і т.п. і відповідно людям стає цікаво що це таке. Або ж підсвідомо закладається, наприклад в виборі тролінгової продукції і такої ж продукції але невдах, вибір на 80%, якщо не більше, попаде на першу.
    Та це все всім відомі факти:-) нам не втекти, бо підсвідомість – потужна річ. Ми можемо лише більш менш контролювати потоки тролінгової інфо 🙂

    • Akceptor

     Про переваги такої реклами (вірусної) знають усі, але це – не зовсім тролінг, бо не натравлює людей одне на одного. Просто маніпуляції, або й розрахунок на лавиновой ефект внаслідок простої цікавості. Може не бути жодних маніпуляцій навіть.
     А от політика – чистий тролінг, бо у нас ЗАВЖДИ намагаються розділити людей на два ворогуючих табора. От свіжий приклад – суд над Тимошенко. Від України вже відвернулася як Європа, так і Росія. Здавалось би, який сенс?
     *trollface*

     • molinski

      Сучасна влада в тому плані трошки твердолоба. Армійський спосіб їм до вподоби.
      Я впевнений, що якби дали Юльці мікрофон і вона попросила б людей сокійно розійтися – розійшлися б. Принаймні з міліцією не було проблем. Оце і є маніпулятор.
      А дупопідтирайлівство – це вже сталінізм, в Яника в мікроскопічній формі він проявляється. та часи не ті.
      Відійшли від теми:)

 • gorih

  Деокли виходить, що самі тільки тролі і коментують якусь новину на різних новинних сайтах і між собою сперечаються

  • Akceptor

   Тут два варіанти: або тролі не надто підготовлені і некоординовані (просто новачки), або ж вони навмисне створюють ілюзію дискусії, аби заманити туди якомога більше наївних жертв. Зі спілкування з “Іванком” можу стверджувати, що, скоріше, другий варіант.