Trimax TR-2012HD: резервування та оновлення ПЗ через USB


У попередній статті я зачепив тему оновлення програмного забезпечення цифрового тюнера Trimax TR-2012HD і наголосив, що найбільш безпечним вважаю спосіб оновлення прошивки цифрового тюнера з USB-флешки. Чому це так?

По-перше, оновлення з флешки займає значно менше часу і не вимагає підключеної антени. Отже, якщо у вас при оновленні увесь час з’являється повідомлення про помилку “Ошибка 8003001А”, а купувати нову антену чи шаманити з додатковим живленням її нема ні часу ні бажання – прошивання тюнера через USB буде оптимальним варіантом.

Крім того, при оновленні через USB можна зробити дамп (резервну копію) програмного забезпечення, яке вже працює і таким чином перестрахуватися від проблем. Та й завжди можна мати на комп’ютері кілька різних версій прошивок для тюнера і вибирати собі яку захочете.

Отож, поговоримо про те, як зробити резервну копію прошивки тюнера Trimax TR-2012HD. Для цього нам потрібна буде USB-флешка, відформатована у файлову систему FAT-32. Як правило, флешки вже продаються з такою файловою системою, тому додаткових дій від вас не вимагатиметься. Сам би я радив купити USB-флешку суто для роботи з тюнером (об’єму у 2 Гб буде цілком досить, тож коштуватиме така флешка копійки).

Інструкція з резервування прошивки Trimax TR-2012HD

Вставляємо флешку у USB-порт тюнера і чекаємо поки з’явиться повідомлення про підключення USB-пристрою. Далі натискаємо на пульті кнопку “Меню” і заходимо у пункт “Налаштування” -“Інформація про приймач”. Натискаємо кнопку “ОК”. Ви побачите віконце у якому буде в тому числі вказано і інформацію про поточну версію прошивки тюнера. Тепер слід натиснути на пульті синю кнопку із зображенням динаміка.

Повинне з’явитися повідомлення про те, що зараз буде виконано резервування програмного забезпечення. Натискаємо кнопку “ОК” і чекаємо поки операція завершиться. У результаті на флешці у нас утвориться файл flash_dump_all_ХХХХХХ.bin (ХХХХХХ – це цифри). Якщо захочете прошити його назад у тюнер, то просто перейменуйте у skw_flash_file.bin і прошийте за наступною інструкцією.

Інструкція з оновлення прошивки Trimax TR-2012HD

Для оновлення прошивки тюнера з USB-флешки нам потрібно буде розмістити у її кореневому каталозі файл skw_flash_file.bin (де скачати прошивку до Trimax TR-2012HD зараз напишу). Далі слід вставити флешку у USB-порт тюнера і дочекатися повідомлення про те, що USB-накопичувач підключено. Далі натискаємо на пульті кнопку “Меню” і заходимо у пункт “Налаштування” -“Інформація про приймач”. Натискаємо кнопку “ОК”. Ви побачите віконце у якому буде в тому числі вказано і інформацію про поточну версію прошивки тюнера. Тепер натисніть червону кнопку із надписом “FIND” – тюнер запропонує оновити прошивку. Натискаємо кнопку “ОК” і чекаємо поки операція завершиться. Тюнер перезавантажиться.

Trimax TR-2012HD: резервування та оновлення ПЗ через USB

Trimax TR-2012HD: резервування та оновлення ПЗ через USB

Тепер про те, де ж скачати прошивку на тюнер Trimax TR-2012HD. Це можна зробити за настпним посиланням http://vk.com/akceptororg?w=wall-25115524_480 (у прикріплених архівах прошивки 1.008 та 1.011). Також ви можете підписатися на оновлення тієї групи і читати там новини зі світу DVB-T2 в Україні.

Наостанок наголошую, що всі операції зі своїм тюнером ви здійснюєте на власний страх і ризик. Я не несу жодної відповідальності за чиїсь криві руки чи будь-яку шкоду, що ви можете спричинити своїми діями. Отак 🙂

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *