Тема Customizr: український переклад 3


Недавно надумав собі вкотре оновити дизайн блогу і зовсім випадково знайшов отаку тему: Customizr (наразі якраз її я й використовую). Тема прикольна тим, що підтримує retina-дисплеї і взагалі всіляко адаптується до різних девайсів; на екрані мого мобільника сайт цілком пристойно виглядає і зовсім не втратив функціоналу. Крім того, тема дуже гнучка, що видно навіть із назви 🙂

Але проблема в тому, що “із коробки” української локалізації Customizr не має, тож довелося сяк-так перекладати самому. На щастя, тема передбачає таку можливість і локалізацію винесено у окремі файли, так що не доведеться редагувати php-файли шаблону, як це часто буває. Та й при оновленні теми переклад не зникне (насправді може й зникнути, так що резервну копію файлів *.po та *.mo зробити варто).

Для того аби зрозуміти як перекласти тему wordpress довелося трохи гуглити. Як виявилося, сам wordpress, багато плагінів та тем передбачають локалізацію користувачем. Переклад у них зберігається у двох файлах із іменем поточної локалі блогу та розширеннями *.po та *.mo, тобто для української мови (локаль uk) матимемо відповідно uk.po та uk.mo. Причому файли *.po містять текст, який користувач може прочитати і відредагувати, а от файли *.mo – то “скомпілена” версія перекладу, яку так просто не поправиш.

Для перекладу тем wordpress треба скачати спеціальну утиліту poedit, яка, звісно ж, безкоштовна. Ця програма вміє відкривати файли з розширенням *.po і показувати кожен елемент перекладу окермим пунктом, так що відразу видно що і де ми редагуємо:

Переклад для wordpress

Переклад для wordpress

Також відразу при зберіганні po-файлу генерується і відповідний mo-файл, тож переклад можна здійснювати “на льоту”, відразу спостерігаючи зміни наживо. Це круто 🙂

Для тих, хто просто хоче скачати українізацію теми Customizr додаю перекладені файли: Customizr_uk (бесплатно без СМС 🙂 )


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Тема Customizr: український переклад