Телефони, захищені від прослуховування 7


Після публікації статті про те, чи справді за допомогою коду *33* можна дізнатися про прослуховування телефону кількість людей, які приходять на мій блог за запитами про прослуховування телефонів. Аж дивно з того яка кількість людей переживає що їх можуть прослуховувати. Цікаво, а акаунтів у соціальних мережах ці люди теж не мають і сидять в мережі як мінімум через TOR?

Тим не менш, було багато відвідувачів іншого типу: людей, що цікавилися не фактом прослуховування, а способами його уникнути. Думаю, після публікації у ЗМІ серії підслуханих розмов політиків вищих ешелонів кількох країн навряд чи кожен бодай не задумався: “якщо прослуховують їх, то мене вже точно нічого не врятує”. Тож як захиститися від прослуховування телефону?

Які телефони не прослуховують

Які телефони не прослуховують

По-перше, я б не радив використовувати смартфони, бо вони навіть без участі зловмисника мають схильність відсилати купу даних в інтернет автоматично. Якщо ви вже так переживаєте через прослуховування, до дійшли до введення “магічного коду” *33*1234, та ще й читаєте мій блог – купіть собі стару добру Nokia чи Motorola родом з років так 2005-2007: і витоку інформації не буде, і заряджати телефон доведеться значно рідше. На додаток можете купити планшет і використовувати його, якщо потрібен певний додатковий функціонал. Лиш обирайте планшет без GSM/3G/LTE – це обмежить його можливості відсилати дані та й мобільні оператори за вами шпигувати не зможуть.

Чутки про те, що телефон можна прослуховувати навіть коли його вимкнено. Не знаю наскільки це правда, але така теорія має сенс (бо ж нащо тоді зараз більшість телефонів роблять з незйомною батареєю, га?). Але нас цим не злякаєш, бо стара-добра мобілка з пункту першого такого недоліку позбавлена. Отже, по-друге. Якщо переживаєте на рахунок конфіденційності – не просто вимкніть мобільник, але й дістаньте з нього батарею. Також можна придбати пристрій для зашумлення ефіру (“глушилку”), лиш не знаю наскільки це легально, або просто покласти телефон у якусь металеву коробку з товстими стінками 🙂

По-третє, чи бувають телефони, захищені від прослуховування? Бувають 🙂 Також, я впевнений, бувають і способи прослуховувати такі криптофони. Як не крути, на кожен замок є свій ключик (або відмичка). Крім того, криптофони (телефони, що шифрують інформацію) дуже дорогі, часто на їх покупку потрібен якийсь дозвіл. А ще безпечно телефонувати з нього можна хіба на інший криптофон.

Найбільш захищеними від прослуховування із серійних мобільників вважаються традиційно смартфони BlackBerry. Зараз ще на ринок виходить новий девайс – BlackPhone. Крім того досить популярними є рішення компанії німецької компанії Secusmart GmbH, яка займається “секьюріті-тюнінгом” телефонів BlackBerry. Такі рішення відносно дешеві і вкладаються у ціновий діапазон до кількох тисяч євро за телефон.

Якщо ж у вас взагалі нема таких сум, то користуйтеся як мінімум телефоном стандарту CDMA – вважається, що прослуховування переговорів у мережах CDMA є справою складнішою, аніж прослуховування GSM-телефонів. Як би там не було, пам’ятайте: Big Brother is watching YOU!


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 thoughts on “Телефони, захищені від прослуховування

 • molinski

  Найкумедніше тут те, що навіть якщо прослуховують – то й що? Люди у розмовах такі серйозні речі обговорюють:
  “- Валодя, коли ти дома будеш?
  – ввечером!
  – А борщ коли грівти?”
  Параноя одним словом, не більше. Гарно за тор згадано, бо телефон по-суті, міцніший замок, за комп.

  • Akceptor Від автора

   З одного боку так, але з іншого, от стукне мені 35 і подамся у президенти, а тут “вспливе” інфа що їв непідігрітий борщ. От рейтинг і тю-тю…
   Насправді є ще всякі бізнес-штуки, конкуренти підслуховують

 • Владислав

  Вангую, що і на цю статтю буде литись дикий трафік 🙂 Дуже вже по-сеошному зроблена.
  А по темі – я особисто ніколи не переживав, що мене підслуховують. Якщо і буду колись іти в президенти, в мене буде достатньо грошей, щоб знищити компромат на себе.

 • MrVigner

  Моїй старенькій лижі прослуховування не грозить 😀 А на смартфоні теоретично всяке можна, там же повноцінна ОС, а отже “лаз” знайти можна.