Симулятор Lego Mindstorms 5


Вже віддавна хочу собі купити Lego Mindstorms (ще з того часу коли вперше почав вивчати LabVIEW), але завжди зупиняє ряд моментів. Одним з таких моментів, звісно, є ціна: погодьтеся, $350 – трохи велика купа грошей за іграшку. Втім, Lego Mindstorms це далеко не просто іграшка, і тут ми підходимо до другого моменту.

Програмувати роботів Mindstorms потрібно за допомогою фірмового середовища Lego, яке, хоч і базується на LabVIEW, виглядає не дуже звично. В принципі, можна скачати LabVIEW for NXT, але там все теж не так просто, цього разу з точки зору ліцензування. Всякі школи і гуртки можуть собі дозволити, мабуть, але середньостатистична людина навряд.

Тому особисто у мене виникають сумніви чи не станеться так, що після покупки такого одного з найдорожчих наборів Lego він просто буде валятися десь на полиці. От якби можна було взяти робота на тиждень-другий погратися і подивитися що ж воно таке. Малоймовірно…

Втім, вихід є. Бо насправді не одному мені така думка приходила у голову і далеко не кожна школа чи гурток робототехніки може собі дозволити купити достатню кількість наборів Lego Mindstorms. І тому існує такий проект як Virtual Brick. Якщо у двох словах, то Virtual Brick це програмна імітація контролера Lego, сумісна з NXT-G, EV3, та LabVIEW, крім того існує також цілий фреймворк Robot Virtual Worlds, який імітує лабораторію, по якій катається робот. Тобто фактично це такий-собі 3D симулятор, у якому можна гратися роботами, зробленими з віртуального Lego і запрограмованими справжніми програмами для Mindstorms.

Virtual Brick у Mindstorms Software

Virtual Brick у Mindstorms Software

Все що потрібно – скачати з сайту Lego програмне забезпечення Mindstorms і навчитися із ним працювати 🙂 Сам Virtual Brick, на жаль, теж платний. Але вартує ліцензія порядку $50 та й крім того існує безкоштовний випробувальний період у 14 днів, яких, як на мене, цілком достатньо аби ознайомитися із функціоналом Lego Mindstorms і вирішити чи варто замовити собі справжній набір.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Симулятор Lego Mindstorms