“Священник” – недосага 3


 

"Священник" - недосага

"Священник" - недосага

Виглядає так, що цього разу в мене видався просто якийсь кінотиждень, тому зараз буде ще один невеличкий відгук про фільм і фільм цей називається “Священник” (щоправда сходити на нього в кінотеатр не вийшло, довелося задовольнитися переглядом на DVD).

Ще на початку перегляду я настроївся на цікаве кіно: вибухова суміш із постапокаліптичного світу, церковної диктатури і непоганої зав’язки сюжету виглядала багатообіцяюче. Споконвіку два ворогуючих види ведуть війну не на життя; досягти успіху людям вдається лише завдяки священникам – свого роду суперсолдатам, що володіють надзвичайними силою та спритністю і досконало використовують холодну зброю. Війну виграно, рештки вампірів закрили у резерваціях і потреби у суперсолдатах більше немає. Церква перетворилася на щось на кшталт світового уряду, який тільки те й робить, що промиває людям мізки.В таких умовах сценаристам є де розгулятися, та вони вибирають проторену стежку: нова загроза нависла над світом і лише головний герой може її зупинити. А щоб він не надто роздумував про правильність своїх дій треба аби у справу було замішано його родину; ну і головний опонент – колишній друг і примара з минулого. Все передбачувано…

Шанс виправити ситуацію ще є коли “поганий хлопець” розповідає своє бачення проблеми: люди і вампіри однаково кровожерні, обидва народи просто борються за виживання і сказати що хтось із них менше заслуговує на життя не можна. Люди вважають вампірів тупими монстрами, та самі живуть засліплені байками церкви (церкві ж на людей великим рахунком чхати). Мені такий підхід подобається, бо він насправді дуже близький до істини, але глядачі не хочуть слухати які ми погані, їм потрібне ВЕЛИКЕ ЗЛО і потрібен ГЕРОЙ. Тому “поганий хлопець” (я не запам’ятав як його звали, та це й не важливо) раптом набуває обрисів традиційного злого персонажа, навіть занадто злого.

Відверто кажучи, фільм вийшов якимось непослідовним: зовсім не розкрито тему неодностайності у верхівці церкви (а вона має місце, як це видно з одного епізоду), якось недоречно виглядають спроби вампірів знищити всіх людей (а що ж вони тоді їсти будуть?), загибель практично непереможного “поганого хлопця” виглядає ну зовсім уже недолуго (мене взагалі дивує як він зміг отак от запросто вбити трьох священників і так довго битися із нашим героєм). Одним словом, із фільму вийшов би непоганий серіал, та на хорошу картину він не тягне, максимум кілька вдалих сюжетних поворотів і прикольних спецефектів.

Та в порівнянні зі, скажімо, невдалим “вбивцею Матриці” стрічкою “Еквілібріум” досить незле. Якщо нема чим зайнятися увечері – то під пиво зійде 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on ““Священник” – недосага