Сучасні тролейбуси: українська реальність 2


Деякий час тому я писав про те як мене приємно вразила поїздка у тролейбусі: ніяких кондукторів, оголошення зупинок – все як у Європі. Довелося мені вчора знов скористатися франківськими тролейбусами і тепер я уже не така наївна дитина, як був минулого разу 🙂

Відсутність кондуктора це класно. Кожен собі купує квиток десь на зупинці і просто компостує його під час поїздки. Це може спрацювати десь у Польщі, але не у нас. Нема кондуктора, то можна не платити. Нащо компостувати квиток, якщо за проїзд без нього все одно нічого не буде?

В результаті тепер або кондуктор ходить і продає квитки у салоні (квитки зразу надриває, бо ж люди не компостують), або навіть продає квитки сам водій. Тільки задумано було продавати їх у моменти зупинки тролейбуса, а зараз це робиться на ходу, перетворюючи тролейбус на просто “рогатий пижик” – безглуздий і нещадний…

Від оголошення зупинок теж відмовилися, мабуть, воно дратувало екіпаж тролейбуса, а люди і так знають де яка зупинка. Тепер матюгальник юзається тільки для того, аби водій на кожній зупинці оголошував “оплачуємо проїзд, купуємо квитки у водія”.

А концепція надривання проданих квитків мене взагалі ставить у безвихідь. Що як я захочу просто собі купити зайвий квиток (для колекції, наприклад)? Доведеться довго і нудно пояснювати кондуктору (який працює як робот: взяв гроші -> порвав квиток -> видав квиток) чого мені потрібен він цілим. Або, що ще гірше, пояснювати це водію під час руху, коли він однією рукою кермує тролейбусом, а сам обернувся у салон і через дверцята продає квитки. Жах!

Welcome to real world…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Сучасні тролейбуси: українська реальність

    • Akceptor Від автора

      Працівникам “електроавтотрансу” пояснили. Наші люди просто дикі і не будуть просто так платити за проїзд.
      А міліція, мабуть, не має права просто зупинити тролейбус і засадити всіх “зайців”