Спасибі жителям Донбасу 5


Спасибі жителям Донбасу

Спасибі жителям Донбасу

Цю фразу знає вже певно увесь світ, а про зухвалу витівку вболівальників, численні історії про видалені з YouTube відеоролики, “нальоти маски-шоу” на тих, хто виготовляє продукцію з мемом, сутички активістів однойменної акції з бійцями спецпідрозділу “Беркут” довго гуділа ледве не вся Україна. Зараз, щоправда, трохи вщухло, та анекдоти залишаться.

Йдеться, як всі вже, певно, здогадалися, про мем “”Спасибі жителям Донбасу” (або у російськомовному варіанті “Спасибо жителям Донбасса”, ну і далі – за текстом), спрямований на те, аби образити честь, гідність та сексуальну орієнтацію нашого Президента…Мем прижився, футболки з характерними написами (на деяких фігурує ще й ананас, хоча я от зовсім не второпаю до чого тут даний фрукт) розкуповували, видалені ролики завантажували на відеохостинги знову і знову. Нелюбов українців до свого Президента вже давно ні для кого не секрет. Питання в іншому: навіщо приплітати Донбас до Януковича.

Річ у тому, що гасло “Спасибі жителям Донбасу” в даному контексті сприймається як звинувачення. Звинувачення у чому?

У тому, що саме на донеччині народився чиновник, діями якого тепер усі не задоволені? Вибачте, але батьківщину не обирають і з таким самим успіхом поганим президентом міг стати уродженець Києва, Львова, Франківська чи Тернополя. Ну так, тоді віршик би не римувався і довелось би щось інше вигадувати, ось і вся різниця.

Чи, може, це звинувачення у тому, що саме завдяки виборцям східного регіону України Янукович наче б то став президентом? Так, свого часу у В.Ф. дійсно була потужна підтримка у Донбасі (скажемо відверто, значною мірою якраз через те, що свій, земляк). Але я готовий поставити пляшку коньяку проти безалкогольного пива що на теренах навіть Західної України багато хто голосував зовсім не за Тимошенко і навіть не проти всіх.

Зараз звинувачувати у проблемах держави і вибриках нашої влади якусь одну частину народу – ну зовсім не конструктивний шлях. Не конструктивний, зате вигідний для тієї ж влади (сподіваюся, ще не вилетіло з голови історичне “поділяй і володарюй”?) – нехай знову Схід та Захід почіпляються одне одному у горлянки, а ми тим часом будемо робити своє.

Але ж у нас і менталітет такий. Завжди шукаємо крайнього, допитуємося хто винен, навіть не намагаючись ситуацію якось виправити…

 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Спасибі жителям Донбасу

 • molinski

  Наприклад якби був Вова якийсь зі Львова, кричали б “Дякуєм Львову, за *банан* Вову”. Ну тут вже суто обставини.
  Але проблема не у тім. Засвітилися слова: “Завжди шукаємо крайнього, допитуємося хто винен, навіть не намагаючись ситуацію якось виправити”. Впринципі крайнього не потрібно шукати, бо головуючий всього смітнка є. І він основа, що затверджує все. А от про виправлення ситуації – як?
  П.С: як зробити галочку в підписці до коментарів по дефолту активну?

  • Akceptor Від автора

   Тоді ще кілька питань:
   1) Чи дійсно у президента є реальна влада?
   2) Чи досить її, аби при бажанні змінити ситуацію в країні?
   3) Чому тисячі люду мерзли на майдані заради одного з кандидатів колись, та зараз мовчки чекають коли помруть від голоду?
   4) Чому звинувачують не президента (написали б “Спасибо ананасу за нищету Донбасса” чи щось таке), а таких самих людей, просто по інший бік Дніпра? Політтехнології?
   ПС
   Напевно, це треба у коді правити. Але тоді галочка для всіх буде включена за замовчуванням, а це незручно дуже.

   • molinski

    Я спробую відповісти, але це буде звісно ж не гарант відповідей. Нмсд скоріш.
    1) Внього влада є, він приймає рішення. Наскільки я пам’ятаю, наприклад, абсурдні закони і рішення, такі що дуже припікали Д. народу, попередник Ющенко – ветував. А тут – не в компетенції. Це як на мене – зрада народу, бо дії, чи то навіть бездіяльність не в інтересах народу. Відповідно – влада є, а от волі немає. Золотять йому кишеню і він – як маріонетка, ще й захищає,як півень курку.
    2) Отут вже ні, бо президент хоч і голова країни, але його дії теж контролюються. Вся влада поділена, на презедента, на міністрів, на раду і судівство. всюди свої запортки, тому в нас це на цирк схоже. Щоби щось змінити, потрібно тверезий розум у всіх гілках державотворення.
    3) Це втома народу і розчарування. Наші політики заклали стереотип уже, що не роби – а буде по їхньому. І на зміни лише надіються. Скажу ще таке, довго тривати таке не може. З історії знущання над народом триває максимум 10 років, далі, якщо м’ягко сказати – бійка.
    4) Так це ж не донбасці кричали ніби 🙂 Навіщо Києву кричати за Донбас, коли сам обідраний. Плюс тут потрібно ще врахувати те, що це в першу чергу фанати, а там підколоти і морально побити команду суперника – найвища ціль.

    • Akceptor

     Почали кричати фанати, але далі, якщо ти трохи стежив за подіями, все переросло зовсім не у футбольну забавку.
     Крім того гасло гаслом (його, кажуть, придумала початково якась бабця з того таки Донбасу), але багато навіть моїх знайомих спочатку кричали, що Янукович наведе порядок і т.п., а зараз кричать щось про “дурних москалів”, хоча самі ж за Януковича голосували. Тобто голосували ми, а винен все одно Донбас – виходить так.
     По третьому пункту не згоден ось у чому: як на мене, то зараз просто нема лідера, який міг би повести народ за собою. Без образ, але народ – суть стадо; за лідером готові навіть у прірву, а без нього – просто метушня. Реальної людини, здатної повести за собою маси, зараз у нас просто нема, тому і конструктивного діалогу не вийде, і революції цивілізованої не вийде – тільки бійка.
     А рішення президента йому диктують ті сили, які оплачували передвиборчу агітацію. Тепер мусить відпрацьовувати.

     • molinski

      Лідери – це той самий народ. Все правильно, але іншими словами.
      Щодо спонсорства – цілком згідний, саме на спонсорстві всі партії і політики живуть. http://rukopis.org.ua/poeziya/verlibr/sis-tjema.html
      А гасло – це той самий бізнес, бо народ – стадо. Підхопив як вірус. От і все.
      а спонсори, здається, теж донбасці, там більше матеріалісті ніж тут.