SOS, мій блог зник О_о 9


Російськомовна блогосфера багата на креативні конкурси, у яких може взяти участь кожен бажаючий. Звісно, тут постає і мовна проблема, але Google Translate ніхто не відміняв, тож я навіть інтегрував відповідний віджет у сайдбар. Та й перемога у конкурсі не завжди є єдиною метою участі у ньому; є ще приємне спілкування, нові знайомства, елементарний PR свого блогу з метою залучення на нього нових відвідувачів. От про блог зараз і поговоримо, тим паче, що тема наступного конкурсу звучить як «SOS мой блог исчез» і передбачає можливість трохи пофантазувати на тему того, як би діяли ви у випадку втрати всього контенту на своєму блозі. Причому в умовах вказано, що жодних резервних копій не залишилося (таке уявити важко, адже створення їх – то основа основ). Що ж,будемо вважати, що “накрився мідним тазом” ще і ваш жорсткий диск із даними. Ворогові не побажаєш.
Звісна річ, при бажанні відновити певну частину статей все ж можна: щось збереглося у кеші пошуковиків, щось перепощено в соціальні мережі, на інші блоги і т.п. Взагалі, у мене навіть бували випадки такої катастрофи якраз із цим блогом і тоді врятувати вдалося практично все. Найгірше із новими статтями, які ще не встигли розповзтися по мережі, а писати їх заново так ліньки. Та ми ж уявили ситуацію коли жодних копій не збереглося…

Відверто кажучи, я не впевнений, що намагався б якось відновити свій блог. Справа у тому, що створював його переважно “для душі”, тобто на заміну щоденнику у livejournal і без жодного плану отримати якусь вигоду з існування блогу (так, реклама у тому ж сайдбарі висить, та на неї ніхто не поспішає натиснути). Така втрата стала б для мене не ударом по одному із джерел прибутків, тому пережити її має бути легше.

Крім того, у “Думках вголос” написано вже дуже багато негативу – от такі в мене темні думки. Можливо, знищення блогу стало б тим сигналом, який змусив би мене почати сприймати світ більш позитивно. Навіщо метушливо намагатися схопити вцілілі уламки старих думок, якщо можна почати все з початку? Можна було б зробити блог про щось кориснедля людей і більш комерційне, поєднавши таким чином творчість і заробіток.

Зараз люди занадто прив’язані до інтернету і особисті блоги відіграють у цьому плані не останню роль (звісно, сперечатися із соціальними мережами вони не можуть, та все ж). Може, варто було б просто почати жити оффлайн: подорожувати, займатися спортом. Як чудово… Але ж я міг би знайти і іншу заміну блогам, наприклад телевізор. Сидів би цілими днями і дивився серіали, реаліті-шоу, рекламу (багато реклами) і новини. Не створював би контент, а просто поглинав його. Або міг би поглинати і багато інших принад сучасного світу: алкоголь, тютюн, скажімо…

Ой ні, це в мене вже починається якась параноя 🙂 Зараз піду і на додачу до всіх резервних копій, що вже і так маю, підпишуся на власний блог через електронну пошту Gmail – тоді матиму всі нові статті ще й у власній поштовій скриньці. Взагалі ж не можна бути занадто обережним, чи не так?

А спонсором цього конкурсу є SEMsocial – спільнота людей, які працюють в Інтернеті. До спільноти може приєднатися кожен бажаючий, та ще й отримати якісь подарунки.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 thoughts on “SOS, мій блог зник О_о