Сонячний ґаджет 13


Сонячний ґаджет

Сонячний ґаджет

Сонячна енергія дедалі частіше розглядається людством як прийнятний вихід із умов енергодефіциту, що насуваються на нас шаленим темпом.І, хоча є думка, ніби сонячна батарея за весь термін служби не здатна виробити тієї енергії, що затрачується на її виготовлення, та, як на мене, роль сонячних батарей не в цьому. В першу чергу сонце є практично всюди і таким чином завжди можна отримати електрику практично з повітря, так що давайте розглядати сонячні батареї як такий-собі віддалений акумулятор 🙂

Китайські майстри-винахідники пропонують широкий спектр різного роду ґаджетів на сонячних батареях, починаючи від іграшок-конструкторів і закінчуючи досить функціональним девайсом, який я собі недавно притарив у одному з їхніх інтернет-магазинів. Пристрій являє собою легендарний ліхтарик на сонячних батарейках, щоправда оснащений ще й вбудованим акумулятором.  Таким чином його можна заряджати від сонячного світла вдень і використовувати за призначенням вночі. Якщо ж день видався хмарним, то розробники передбачили можливість зарядки і через USB-кабель, що постачається у комплекті. Без світла не залишитесь.

Сонячна батарея, набір перехідників

Сонячна батарея, набір перехідників

Окрім ліхтарика чудо-ґаджет має також вбудований FM-приймач, що працює від того ж таки акумулятора, та невеличкий (але досить гучний) динамік – ночами можна не тільки світити, але й слухати музику. Такий набір функцій буде далеко не зайвим, скажімо, у кількаденному поході в гори чи інші відлюдні місця…

Регулятор гучності радіо та перемикач зарядного пристрою

Регулятор гучності радіо та перемикач зарядного пристрою

Знадобиться в горах і можливість зарядити від вбудованої батареї акумулятор іншого пристрою, наприклад мобільника. Для цих цілей передбачено спеціальний вихід напругою 5,5 вольт і набір штекерів-перехідників. Щоправда перехідники згодяться здебільшого для заряджання різного роду телефонів виробництва Nokia, хоч є у комплекті і надзвичайно популярний у сучасній техніці mini USB. Передбачено можливість заряджати телефон як від батареї ґаджета, так і від сонячної батареї, для цього служить спеціальний перемикач.

Ліхтарик на сонячних батареях

Ліхтарик на сонячних батареях


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 thoughts on “Сонячний ґаджет

  • Akceptor

   Який є. Просто випала нагода пофоткати покупки, а вдома навіть ватмана толкового нема 🙁
   Якось згодом дороблюся 🙂

  • Андрій

   У мене на дворі стоять два ліхтаря, які вдень заряджаються від сонця, а вночі світять, звичайно не дуже яскраво, але видн якщо хтось в тіні))

   А тепер по темі, якщо не секрет, скільки Ви дали за цей гаджет?
   Скільки триває його зарядка?
   Як якість звуку?

   • Akceptor

    Разом з вартістю доставки вийшло близько 10 у.о. (сам ґаджет дешевший, але довелося платити за доставку із трек-номером, бо посилки пропадають іноді).
    Від сонця заряджається досить швидко (залежно від погоди), скажімо так: залишиш на день на вікні і гарантовано зарядиш навіть у похмурий досить день, а як треба швидко то від USB за кілька годин.
    Динамік гучний, звук на рівні популярних колись китайських FM-приймачів, тільки гучніший трохи, як на мене

 • JabaL

  дуже швидко заряжаються. так само як від 220в. може крапку довше.
  Асцепт. в мене тут ці сонячні понавіували кругом де могли. всі дорожні знаки які використовують світло, автомати для оплати парковки, навіть електричні бігборди бачив =)
  сумніваюсь що батарея не вертає енергії потраченої на її виробництво. Якби так було то люди б не ставили собі сонячні батареї на дахи.

  • Akceptor

   На дахи хіба батареї ставлять? Я думав, що лише сонячні колектори для обігріву переважно.
   В наших краях поки лише сонячні садові ліхтарики масово ставлять. Ще отакі різні приколи купити можна через eBay – їх китайці штампують і продають. Ну і годинники наручні на сонячних елементах бачив, між іншим Casio оригінальні.

   • Андрій

    Оу, Володимире, хотів у Вас запитати, а чи не натикалися Ви на такі зарядки сонячні, але для ноутбука?
    У мене АСУС і батарея досить мало тримає, лише 2 години.

    • Akceptor

     На Aukro.ua щось таке бачив, здається. От тільки нічого про якість сказати не можу, вони 99% що китайські а ціна з 100% націнкою.
     В принципі, можна спробувати побивитися яку потужність і напругу видає блок живлення ноута і зібрати потрібну сонячну батарею самостійно, якщо руки звідки треба.