SoftServe: набір на курси Java в Івано-Франківську 43


24 лютого у Івано-Франківській айті академії SoftServe стартуює черговий безкоштовний тренінг-курс з розробки програмного забезпечення на Java. Повна назва звучить отак: “Розробка Web-аплікацій на основі багаторівневої архітектури з використанням Java технологій.”  Самі курси орієнтуються на розробку з використанням Java EE, оскільки саме такі навички потрібні людям, які планують влаштуватися на роботу у SoftServe.

В результаті навчання, окрім власне Java (яку, походу, добре б знати хоч трохи вже на момент вступу на курси), ви вивчите основи JavaScript і HTML, навчитеся працювати з базами даних як за допомогою старого-доброго JDBC, так і з використанням сучасних ORM технологій (Hibernate) і JPA, освоїте розробку Web-аплікацій на JSP та сервлетах, а також із застосуванням популярного фрреймворку Spring (MVC, Security, тощо).

Також у програмі курсу інструменти для автоматичного збирання проекту (в основному це Maven), фреймворки для юніт-тестування JUnit і TestNG. А головне – неоціненні навички роботи у команді, які просто так не отримаєш, а на реальному проекті вони ой як потрібні. Джаву можна вивчити самому, а от навчитися працювати з людьми – то ціла історія, суджу на власному досвіді. Плюс халявна кава на кухні 😉

Виглядає як реклама. Тому трохи дьогтю для тих, кому все здається дуже простим. IT-Академія – це не школа і навіть не університет. Тут вам доведеться вчитися і вчитися самостійно; відмазки типу “нам про це на лекції на казали” просто не прокатять. Лекції будуть і читатимуть їх не просто собі вчителі і не з книжки, а люди, у яких є досвід програмування і які можуть розказати що і як робиться. Рівень викладання такий, що багато універів позаздрить, але реально 90% інформації доведеться здобувати самому, а викладачі – просто консультанти.

Крім того, потрапити на курси може далеко не кожен. Вимоги до кандидатів на сайті SoftServe досить небагатослівні: вища технічна освіта (приймаються також студенти 4-5 курсу) і англійська мова рівня intermediate. Але насправді потрібні ще базові знання у галузі програмування (взагалі мова програмування значення не має, потрібно просто орієнтуватися, раджу почитати про ООП), не зайвим буде знання хоч би основ HTML\CSS.

Не тратьте впусту свій час і час викладачів, попередньо оцініть власний рівень англійської за наступним тестом: тест з англійської та розібратися з завданнями з технічної частини вступного іспиту: завдання. Ніби не складно? Ну то тицяємо отут і реєструємся на курс.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

43 thoughts on “SoftServe: набір на курси Java в Івано-Франківську

  • Akceptor

   IT-академія у Львові теж є. Вимоги, думаю, всюди ідентичні більш-менш.
   Вони не такі вже й жорсткі, насправді, особливо якщо зважати що півроку з тобою люди працюють БЕЗКОШТОВНО, та ще й потім беруть тебе на роботу, причоу непогано оплачувану.
   Стосовно курсів у Львові: у львівську SoftServe IT Academy набираються групи за трьома напрямками зараз:
   LAMP(20.02.14)
   .NET (20.02.14)
   Java (20.02.14)
   До того ж, у Львові, здається, є ще курси по Delphi

  • Akceptor Від автора

   Стартує курс, як я і написав (і на сайті написано так само).
   27.02 – то вже початок набору на наступний курс, який стартує у квітні.

 • Ньюб

  Підкажіть адресу сайту тестового порталу софтсерв–на якому здаються тести-і за допомогою якого можна заздалегідь дізнатися кількість набраних балів. Тобто там здається кілька букв перед назвою офіційного сайту.

  • Akceptor

   Запитав у наших HR-фахівців. Відповідь наступна:
   “Привіт, ні на жаль такого нема, можна перевірити англійську, бо є тест на сайті нашому і є запитання та рекомендована технічна література, там де закладка ІТ академія” (це ті посилання, що в кінці даної статті)

 • Ньюб

  Наскільки памятаю коли починав тестування треба було ввести логін і пароль, який сказали підходить і для заходження на сайт для перевірки результатів. Сказали листочки тримати саме для цього. Сайт щось типу уді.софт…юей?

 • mainn

  Можете підказати в які дні тижня та в який саме час (в робочі чи у вечірні години) проводяться курси для слухачів у Львові? Java, .Net.

  • Akceptor Від автора

   Я не зі Львова, тому точно не скажу. На 99% упевнений, що курси проводяться орієнтовно о 18 годині – більшість учасників або працюють або студенти, тому у робочий час нема сенсу особливого.
   На рахунок днів тижня, то для кожної групи окремий розклад, гнучкий досить, то вже треба вирішувати по факту.
   Можна спробувати написати листа на [email protected] і уточнити

 • pppaaaappp

  А про результати вступу на курси по Java якось повідомляють? Я здав тести і пройшов співбесіду з англійської, проте вже пройшов тиждень і немає жодної відповіді (чи пройшов чи ні)…

  • Akceptor Від автора

   Якщо залишив контактні дані, то подзвонять.
   Може бути що, наприклад, ще недостатньо людей для старту групи і тому чекають. Не пам’ятаю точно скільки часу я чекав, але більше тижня – факт

 • mainn

  А з якого року почала діяти ІТ-академія в франківську та й у львові-все таки недалеко-там тепер дуже часто проводять тренінги. Тобто цікаво перші тренінги напевно дуже нечасто були. А вимоги-ті ж самі були?

  • Akceptor Від автора

   Я не знаю з якого року, але вже досить давно, роки 3 думаю десь у Франику.
   На курси зараз набирають регулярно людей, бо компанія росте і потрібні нові працівники, а повністю довірити освіту майбутніх кадрів університетам наразі ризикувати ніхто не хоче 😉

   Вимоги з часом змінюються. Наприклад ще рік тому для вступу в ІТ-академію я здавав лиш тести, а зараз уже є співбесіда ще. Я б сказав навіть, що вимоги до кандидатів поступово зростають. Втім, базовий багаж знань був необхідний завжди. Зараз просто стрімко розвиваються різні фреймворки і, наприклад, суто Core Java уже не достатньо, треба багато знати хоч би про Spring/Struts, Hibernate, тощо. Аналогічно і на UI стороні: jQuery, HTML5, CSS3 – це вже мейнстрім, як і всілякі Twitter Bootstrap. Де раніше можна було обійтися просто нативним JS+HTML зараз треба вміти користуватися і фреймворками. Зате працювати на реальному проекті після такої школи простіше.

 • mainn

  A джава-програмери працюють над веб-проектами переважно, наскільки їх проекти відрізн. від програмування типу плюсив і шарпа. десь можна подивитися на приблизні чи подібні проекти що розробляють в SS, зразки або куски коду. Щоб побачити те що треба буде робити тим кому пощастить працювати в компанії?

  • Akceptor Від автора

   Працюють над різними проектами. Дуже різними, дуже. Є веб, є і не веб, навіть консольні. Є програми, які базуються на фреймворках і на інших проектах (на базі Eclipse наприклад), є big data (hadoop, etc.). Є проекти під вінду і під лінкус, є кроссплатформенні.
   Зразків, ясне діло, не покажу, бо це – комерційна таємниця.
   Запитання про те чим відрізняються проекти на шарпі і на джаві не зрозумів. Загалом нічим не відрізняються, крім мови, на якій написані 🙂

 • mainn

  Я мав на увазі не оригінальний код SS, а подібних проектів-думаю вони суттєво відрізняються від прикладів наведених в екеля, фленегена. На шарпі, а тим більше на плюсах, веб-проекти як і мобільні додатки навряд чи створюють?

  • Akceptor

   На C# елементарно робляться веб-проекти. Тобто на “шарпі” (як і на джаві) роблять бекенд, а фронтендова частина іі так реалізовується яваскриптом. На рахунок мобільних додатків, то серв тут не дуже багато з цим має справу; наскільки мені відомо, ми лиш почали рухатися у цей степ.
   На рахунок С++ я не в курсі чи його взагалі в нас юзають, але знання “плюсів” зайвим не буде.

  • Akceptor

   Я не в курсі хто над якими проектами працює, можу знати лиш загальну інфу, бо такі речі теж не розголошуються. От наприклад цитата з опису вакансії:
   Product is a plugin for a large network management system that allows user to monitor/configure virtual environment based on VM ESX and MS Hyper-V technologies. Joint SCRUM team with US based client consists from 10 specialists of different specialties.
   Це шукають спеціаліста по .NET
   Деталі про проект можна спитати вже на співбесіді на роботу. Бо тоді ти розмовляєш з технічним фахівцем, який у курсі.

 • mainn

  “На рахунок С++ я не в курсі чи його взагалі в нас юзають, але знання «плюсів» зайвим не буде”—-так вот у львові в наступні місяці буде кілька курсів по С++–це що курси, що не передбачають роботи. Чи ви мали на увазі–в франику не використовують?

  • Akceptor Від автора

   Я казав за Франик, бо у Львові що відбувається не в курсі.
   Знаю лише що курси просто так не проводять, а отже, якщо будуть курси – то є проект на “плюсах” і треба буде людей туди.

 • root

  На скільки реально після завершення курсів влаштуватися на роботу? На співбесіду запрошують всіх випускників і з них відбирають кращих? Скільки приблизно часу треба чекати фідбеку на співбесіду?

  • Akceptor Від автора

   1. Хз 🙂 Бльшість із тих, кого я знаю як толкових спеціалістів і вони закінчили курси, то працюють. Це не універ, що треба завершити і отримати папірчик, багатьох беруть на роботу прямо з курсів, когось відразу після, декого трохи згодом або досить таки згодом.
   2. На співбесіду запрошують від кращих до менш кращих. Як є ікс вакансій, то запрошують ікс людей із початку списку. А там уже хтось відмовиться, хтось не прийде, хтось не пройде і т.п. Якщо не тупо ходив на курси, а щось робив і вмієш, то шанси, я б сказав, близькі до 100%
   3. Хз 🙂 Так само багато залежить від того скільки вакансій, скільки кандидатів на ці місця, як вони себе показали на співбесідах. Я б сказав десь тижні два мінімум (це так зі свого досвіду)

 • Ivan

  А на СофтСерв оформляють по трудовій? Є якісь драконівські штрафи (чи особливі умови) за звільнення, тривалий випробувальний період?

  • Akceptor Від автора

   У більшості таких компаній оформляють по трудовій на 25%, а загалом люди працюють як ФОП.
   Випробувальний період, наскільки я знаю, 3 місяці. Штрафи за звільнення це якась для мене незрозуміла сентенція. Якщо людина на випробувальному терміні не впоралася з роботою, то її звільнять, але хто тут кому і чому мав би платити штраф? Тим більше що курси СофтСерв для того і існують, щоб до людини придивитися ще до того, як запропонувати роботу. Якось так.

 • Іван

  Сорі не бачив відповіді. Але відразу виникло питання. Що значить на 25%? Це що на “четвертину” ти найманий працівник, а на 3/4 також ФОП? Чи тільки четверта частина працює по трудовій? І хто там має преференції на трудову?

 • Іван

  Вперше чую що найманий працівник може бути ще й підприємцем. Напевно мороки з оформленням фоп. А стосовно трудової-як то 25%? Хоча б мінімалку одержують хоча процент в кожному випадку вилив. в різну суму. І що таке 25%? Від чого?

  • Akceptor Від автора

   Не найманий працівник, а субконтрактор, походу. ТОбто ти на те й ФОП, що укладаєш з компанією угоду на виконання певного проекту. Відповідно тому ти можеш приходити на роботу коли хочеш і йти коли хочеш – ти не найманий працівник, який працює 8 годин на день, а людина, яка отримує гроші за виконану роботу. Мене такий стан справ влаштовує, бо я вже напрацювався свого часу на роботі, де треба бути просто присутнім (незалежно від того, що ти робиш зараз). ФОП тобі допомагають відкрити і супортити відповідні люди, тобто мороки близько до нуля.
   Стосовно трудової, то людина згідно чинного законодавства може працювати максимум на 1,25 ставки. Отже, якщо тобі конче треба стаж у трудову, то додатково до ФОП тебе беруть на роботу на чверть ставки – це і є тих самих 25%.
   Але на рахунок цього я не впевнений, бо кілька місяців працював за сумісництвом (поки не закінчив всі справи в університеті), тому я працював на чвертьставки трохи з інших міркувань. Деталі працевлаштування краще питати уже коли тобі запропонують роботу. Думаю, це все обговорюється

 • ivan

  Дійсно вперед краще не забігати. Але б хотілося б знати 25% це може бути починаючи від 250 грн. відповідно до мінімалки? Хоча про 1.25 вперше чую. Як і про те що їдеш коли хочеш. Там що проект 1-2 роки триває..

  • Akceptor Від автора

   25% десь так і є, копійки. Я цим не переймаюся, бо як ФОП отримує значно більше і, дивлячись на батьків-пенсіонерів, щось не дуже вірю у світле майбутнє під турботою нашорї держави. Краще самому відкладати на старість і краще у валюті. Це сумно, але це факт.
   На рахунок “ідеш коли хочеш”. Це не зовсім аж коли хочеш, бо у кожному випадку і на кожному проекті є свої нюанси. Десь проект триває 1-2 роки, десь більше, десь кілька місяців лише. Десь працюєш з американцями і тому підлаштовуєшся трохи під їхні часові пояси. Десь треба бути на певну годину, бо проводиться якийсь скрам-мітинг абощо. Іноді доводиться сидіти на роботі довше, особливо на початку кар’єри або на новому проекті – щоб якомога швидше у все “в’їхати”.
   Але у загальному я можу приходити зараз на 10, йти обідати коли зголоднів, а не коли обідня перерва, працювати з дому, якщо не дуже добре почуваюся, маю якісь справи домашні або просто погода погана і не хочеться пертися у офіс. Можу без проблем вийти у місто на годинку-другу коли щось треба або прогулятися. Можу піти додому раніше, якщо встигаю все зробити. І можу взяти вихідний на завтра просто попередивши колег.

 • Іван

  Так, копійки. Але на якому рівні? До мінімалки хоча б досягує. Чи це може бути і 400-500 грн. (маю на увазі не тільки вас)? І що, з ФОП ніяких внесків в пенсійний фонд не сплачують? Я думаю тут це важливо. Бо заощадження вони вот за півроки можуть в 2 рази знецінитися

  • Akceptor Від автора

   ФОП сплачує єдиний соціальний внесок у сумі порядку 400 гривень. Здається так. Розмір зарплати розголошувати не маю права, у тому числі і будь-якої її частини.
   Насправді я не знаю деталей бо це не мій профіль.
   Зарплата ФОП виплачується за поточним курсом долара, тому автоматично індексується, а як купити за свої заощадження валюту, золото, нерухомість, тощо – це вже кожному додуматися неважко. Зараз середня пенсія то навіть не 100 доларів, так що відкладати таку суму щомісяця не проблема

 • Iван

  Так все-таки: трудову книжку оформляють? (скільком % працівників). І хоча б мінімалку платять? Для того вона мінімалка?

  • Akceptor Від автора

   Я можу сказати лиш про себе. Я працюю по трудовій на чвертьставки за сумісництвом. Решту – як ФОП.
   Відповідно платять як за чвертьставки + заробіток як ФОП