SoftServe: курси Web UI – зміст курсу 3


Я вже казав, що SoftServe оголошує черговий набір на безкоштовні курси Web UI у Івано-Франківську, а зараз спеціально для тих людей, які пишуть мені запитання типу “що дають курси SoftServe?”, “чого вчать на курсах SoftServe?” і навіть “що таке Web UI?” коротко скажу про перелік тем, які висвітлюються і в ході курсу ІТ-академії за напрямком Web UI.

SoftServe курси WebUI

SoftServe курси WebUI

 Зразу попереджаю, що, по-перше, я трохи далекий від фронтенду і тому не дуже орієнтуюся у деталях, по-друге, наповнення курсу може видозмінюватися і список нижче просто дає загальне уявлення про картину в цілому та про тренди технологій, що використовуються UI-девелоперами.

 • Web applications. Architecture. Standarts. HTTP protocol. Загальна інформація про те, що таке web-додаток, про архітектуру таких програм і про принцип роботи протоколу HTTP. Суто для того, аби зрозуміти, що “розробка сайтів” не завжди означає просто верстку (і явно не якусь шнягу на narod.ru), бо сучасний сайт – складна штука.
 • HTML & CSS. Site Layout. Best practices. Основи верстки і оформлення. Якраз ті речі, які знадобляться як мінімум для вищезгаданої домашньої сторінки чи сайту-візитки на narod.ru 🙂
 • HTML5, CSS3 features. Сучасна інкарнація HTML\CSS, яка вміє дуже багато всякого, включаючи анімацію і навіть 3D – на дворі ж ХХІ століття!
 • Cross browser’s implementation. Розповідь як змусити ваш сайт працювати однаково у всіх браузерах (а також у Internet Explorer 6 :)). Насправді розробники браузерів часто намагаються реалізувати у своєму творінні якісь цікаві “фічі”, не доступні для конкурентів, та іноді забувають про те, що треба як мінімум підтримувати чинні стандарти. В результаті намагання змусити веб-додаток працювати у всіх версіях браузерів часто стають причиною головного болю.
 • Responsive web design. CSS frameworks. А що, як ваш додаток має працювати не лише у “комп’ютерному” браузері, але й адекватно виглядати на маленькому екрані портативного пристрою типу смартфона чи планшета? Навіть зараз далеко не кожен такий девайс може похвалитися екраном із роздільною здатністю FullHD. На щастя, вам рідко коли доведеться рахувати пікселі вручну, оскільки зараз існує достатньо фреймворків, які спрощують і автоматизують способи навчити сайт чи веб-додаток виглядати гарно на будь-якому дисплеї.
 • JavaScript. Core. Переходимо від верстки до програмування. Знання JavaScript дасть вам можливість перейти від “створення сайтів” до розробки веб-додатків. Для початку вам розкажуть про основи мови JavaScript і про те, як навчити сайт бути інтерактивним.
 • JavaScript. OOP. Code convention. Об’єктно-орієнтоване програмування на JavaScript. Навряд чи вимагає додаткових пояснень.
 • JavaScript. BOM. DOM. На цьому уроці ви дізнаєтеся про об’єктні моделі браузера (Browser Object Modelб BOM) та веб-документа (Document Object Model, DOM) і навчитеся взаємодіяти з вікном браузера, а також програмно змінювати структуру веб-сторінки.
 • JavaScript. DHTML. CSS.  Як змінювати вміст і вигляд веб-сторінки динамічно.
 • JavaScript. Events. Events Handling. Обробка подій у JavaScript. Тепер наш веб-додаток не просто вміє щось робити, але й реагувати на події, тобто вже насправді взаємодіяти з користувачем, не просто коли ви натискаєте кнопку, але й відстежувати переміщення курсора, натискання клавіш, тощо.
 • JavaScript. Forms. Веб-форми, які дозволять отримати інформацію від користувача і передати її кудись на бекенд для обробки.
 • JavaScript. AJAX. XML. JSON. Ці страшні абревіатури насправді означають способи обміну даними між фронтендом і бекендом (тобто між web UI частиною нашого додатку, яка працює у браузері, та серверною частиною). Хочете знати як передається інформація про ваші дії у онлайн грі на сервер? Оце воно!
 • JavaScript. Cookies. Client-Side Storage. Ця лекція проллє світло на такий важливий аспект web-додатків як зберігання даних на стороні користувача. Найбільш елементарний спосіб – cookies (технологія, що дозволяє браузеру “впізнавати” користувача). Це ті кукіси, які крадуть і підміняють злі хакери коли хочуть зламати вашу сторінку vk 🙂 А ще у браузері можна зберігати не лише інформацію про дані користувача, але й дуже багато речей, зокрема налаштування вашого web-додатку.
 • JavaScript. Embedding. ActiveX Automation. Ця лекція розповість про те, як вбудувати сторонні об’єкти у ваш веб-додаток. Або може ви плануєте розробляти якісь компоненти, які захочуть інтегрувати у свої додатки інші розробники?
 • JavaScript. Error Handling and Debugging. Навряд чи хтось вміє писати програми без помилок. Ну я точно не вмію 🙂 Отож варто навчитися шукати помилки у своїх веб-додатках і передбачити адекватну реакцію ваших програм на якісь непередбачувані ситуації. Ви ж не любите коли Windows демонструє “синій екран смерті”?
 • JavaScript. Tools. Різні корисні інструменти, незамінні для JavaScript-девелопера.
 • JavaScript. Frameworks. jQuery. ExtJS. YUI. MVC pattern. Популярні фреймворки, які спрощують розробку додатків на JavaScript і роблять багато чого за вас. А також основи Model-View-Controller архітектури додатків у розрізі застосування її при роботі з цими фреймворками.

От і все. Я нарахував 17 лекцій. Всі вони читаються не якимись теоретиками з методички, а досвідченими веб-розробниками, які не одну собаку з’їли в програмуванні та верстці. Все серйозно і без “води”, натомість буде багато прикладів і демо (це коли вам не просто розказують, а одночасно і показують як воно все робиться – всім же відомо, що краще один раз побачити). В універі такого не навчать за кілька років, як у ІТ-академії за 3 місяці, факт.

Трохи згодом напишу коротко про зміст курсу Java, а також, можливо, про курси автоматизованого та ручного тестування. Пліз, стенд-бай 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “SoftServe: курси Web UI – зміст курсу