SoftServe: курси MQC — зміст курсу 7


Найближчим часом у Івано-Франківській ІТ Академії SoftServe стартують курси для тестерів Manual Quality Control (ручне тестування програмного забезпечення, MQC), тож думаю доречно продовжити серію дописів про зміст курсів SoftServe статтею про курси тестування ПЗ.

SoftServe: курси MQC — зміст курсу

SoftServe: курси MQC — зміст курсу

Почнемо з того, що курси Manual Quality Control досить популярні серед новачків, які хочуть почати кар’єру у сфері IT, бо вважається що “поріг входження в професію тестера (особливо коли йде мова про ручне тестування) значно нижчий, ніж для розробників чи, скажімо, DevOps. 

Так це чи ні я судити не беруся, але у себе на проекті трохи займався ручним тестуванням і зрозумів, що для цього теж потрібно мати багато знань, часом досить специфічних, а також особливий склад розуму, який дозволить думати як поламати щось, а не навпаки, зробити аби воно не поламалося. Стосовно курсів тестування, то вимоги до технічної частини тут трохи менші, зате рівень володіння англійською для тестера – чи не основна річ, бо значною мірою якість тестування залежить від комунікації із розробником, замовником, між собою.

Але переходимо до переліку тем і спробуємо краще зрозуміти, що ж має вміти інженер з контролю якості програмного забезпечення.

 1. IT Overview. Project Life Cycles Overview. QC & QA (general overview and explanation) – перша тема ознайомча і стосується того що таке інформаційні технології загалом (для тих, хто вже зовсім не в курсі). Також тут розкажуть про стадії розробки програмного продукту і про те, що собою являє Quality Control та Quality Assurance.
 2. Testing types: Simple – коротко про типи тестування. Відверто кажучи, я про це нічого не знаю, тож, якщо є якісь питання, радив би звертатися от до цього колеги-блогера: pandaif. Він якраз ці курси і закінчував.
 3. Requirements Analysis – дуже цікава тема, особливо у світлі мого досвіду роботи в університеті, коли іноді я потрапляв у ситуацію, коли люди самі не знають, чого від тебе хочуть. Про збір та аналіз вимог написано цілу купу книжок, але в кількох словах на курсах IT Academy вам розкажуть які бувають різновиди вимог і пояснять що ж саме тестувати і що вважати “багом”, а що – “фічею” 🙂
 4. Test Design Techniques – тестер не тупо натискає на всі кнопки під ряд, а діє за відповідним детально розробленим планом. Бо тільки так можна гарантувати, що ми не тільки перевіримо якість нового функціоналу, але й впевнимося, що не поламалося щось із старих функцій. Хто розробляє план тестування? Теж тестер 🙂 Отже тут вам розкажуть як правильно скласти план тестування.
 5. Test Plan. TDS – ну і, відповідно, розповідь про те, що ж собою являє план тестування.
 6. Test Cases – перевірка роботи всіх функцій програми для всіх можливих значень вхідних величин і їх комбінацій зайняла б вічність., але, на щастя, тестери придумали таку річ як тесткейси. Простіше кажучи, певні набори умов і вхідних даних, при яких і здійснюється контроль.
 7. Jira as TCM tool – не кожен здогадується, що Atlassian Jira може використовуватися не лише для керування завданнями, але й для менеджменту тест кейсів (абревіатура TCM означає якраз Test Case Management – менеджмент тесткейсів). На жаль, у цій сфері я не компетентний, знаю лише що для Jira існують якісь спеціалізовані плагіни. Отже, після цієї лекції ви станете компетентнішими за мене у цьому питанні 😉
 8. SCRUM – одна з методологій розробки ПЗ. Тестувати ж можна не коли захочеться, а відповідно до того, як здійснюється розробка.
 9. Database objects MS SQL Server – одна з речей, яку я завжди хочу спитати і завжди забуваю. Чому для інженера у сфері QC так важливо орієнтуватися у базах даних і мові запитів SQL. Якщо хтось у курсі – пишіть в коменти. А тим часом просто знайте, що цій темі присвячено ціле заняття.
 10. Defects Reporting & Tracking. Jira as DT tool – про використання Atlassian Jira у дещо іншій іпостасі, а саме як засобу контролю дефектів. Яким чином задокументувати процес боротьби з “багом” від моменту його виявлення тестером і до тієї миті, коли про дефект залишаться лише туманні згадки…
 11. SVN – source control system, GIT – базова інформація про дві популярні та найбільш розповсюджені наразі системи контролю версій: Subversion (SVN) та Git.
 12. Testing types: Advanced – повертаємося до типів тестування, але цього разу подивимося на них уже очима професіонала 🙂
 13. Architecture overview – про зміст цієї лекції я можу лише здогадуватися. Думаю, це щось про загальні поняття архітектури програмного забезпечення, зокрема патерни (шаблони) проектування ПЗ. Можу помилятися, тому хто знає точно – пишіть у коментарі, я виправлю.
 14. Selenium IDE – найцікавіша (для мене) частина. Навіть спеціалісти з ручного тестування не змушені робити все вручну, бо мають досить інструментів для автоматизації рутинних операцій. Одним із таких інструментів є Селеніум. Selenium IDE – то плагін для браузера Firefox, який вміє записати ваші дії у вікні браузера а потім відтворити їх. Причому не просто відтворити, бо можна видозмінити сценарій, змусити його брати дані для тесту з файлу і т.п.

От і все. Наостанок нагадаю: найближчі курси Manual Quality Control у Івано-Франківську стартують 26 травня, тож всі бажаючі мають час аби підготуватися і потрапити туди.

Якщо ж вас цікавить не тестування, то далі посилання на зміст інших курсів СофтСерву:

Трохи пізніше напишу ще про зміст курсів DevOps і, мабуть, Automation QC. Заходьте 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 thoughts on “SoftServe: курси MQC — зміст курсу