SoftServe: курси Java — зміст курсу (ч.1) 8


Продовжую тему курсів SoftServe і сьогодні, як і обіцяв, розкажу про приблизний зміст тренінг курсу з Java. Знову ж таки, список тем може змінюватися в залежності від потреб замовників (думаю, ні для кого не секрет, що основна мета курсів ІТ Академії – підготувати майбутніх працівників SoftServe). Також варто додати, що офіційна назва курсу звучить як “Розробка Web-аплікацій з використанням Java технологій”, тобто мова піде не тільки і не стільки про власне Java, як про цілий спектр технологій, які застосовуються у веб-програмуванні, тобто багато у чому курси Java перетинаються з курсами Web UI.

SoftServe курси Java

SoftServe курси Java

 Отож, поїхали!

 • Software Development Methodologies – загальні відомості про методології розробки програмного забезпечення. Суто для того, аби згодом було простіше влитися у робочий процес, який протікає під егідою SCRUM чи якоїсь інкарнації Agile. Ясно що ця лекція радше нудна теорія, як в університеті 😉
 • SVN, Jira (Issues tracking Tool) – а це вже практичне заняття. Тут вас навчать користуватися інструментами для колективної розробки програмного забезпечення, а саме системою контролю версій SVN та інструментом для відстежування та планування процесу вашої роботи – Atlassian Jira. Ці речі використовуються не лише в ІТ академії, але й на багатьох реальних проектах.
 • Code Convention – базові знання про те, як правильно оформляти код, як називати змінні і методи, як коментувати код, тощо. Зі свого власного досвіду можу сказати, що багато новачків не дуже в курсі зазначених питань 😉
 • Object-Oriented Programming in Java – основи об’єктно-орієнтованого програмування вам мають вже бути відомі і такі речі як поліморфізм, наслідування та інкапсуляція не повинні здаватися магічними закляттями. Вам розкажуть про те, як реалізовується ООП у Java.
 • Declaration Access – інформація про організацію видимості класів та методів. Фактично, це знову ж таки просто нагадування того, що ви вже мали б знати і самі, бо з цього починається фактично кожна книжка.
 • Inner classes – внутрішні класи. Аналогічно, інформація просто аби освіжити знання основ Java.
 • Working with Strings – робота з текстовими змінними. На відміну від “Турбо Паскаля”, у Java змінні типу String є повноцінними об’єктами, тому без нюансів тут не обійдеться.
 • RegEx – а це вже справжня магія для непосвячених. Регулярні вирази можна або розуміти, або ні. Ваше завдання – навчитися розуміти, бо насправді це дуже корисний і багатофункціональний інструмент.
 • Handling Exceptions – не хочу копіпастити опис із допису про Web UI і ще раз повторяти наскільки важливо вміти вчасно виявити помилку і коректно зреагувати на неї. BSOD мало кому сподобається.
 • XML, parsers – лекція про те, як працювати з форматом XML, а саме як дістати з нього інформацію і зберегти ваші дані у вигляді гарної ієрархічної структури. Щоб ви знали, конфігураційні файли багатьох програм використовують XML для зберігання себе 🙂
 • Collection – колекції в Java. Теж інформація, основи якої варто почерпнути з книжок ще до того, як подавати заявку на курси. А на цій лекції просто пригадати і систематизувати знання.
 • Generics – тема, яку теж дуже люблять запитувати на різних співбесідах. Дженеріки (узагальнення) теж можна сміливо віднести до якоїсь магії, бо вони дозволяють створювати методи і класи, здатні працювати з різними типами даних. Типовий приклад – ті ж таки колекції, які можуть бути контейнером для об’єктів будь-якого типу.
 • SQL. MySQL Server – практично кожна програма має десь зберігати свої дані і результати роботи, тому важко собі уявити бекенд без роботи з базами даних. Основи SQL/MySQL варто знати ще до запису на курси, а про нюанси вам розкаже кваліфікований чувак.
 • Apache Maven – просто подивіться презентацію і складете уявлення про те, що це за штука.
 • JDBC – повертаємося до роботи з базами даних. JDBC дозволяє це робити на фактично найнижчому рівні, оперуючи SQL-запитами з коду, написаного на Java.
 • Hibernate – ORM фреймворк, покликаний спростити роботу з базою даних за рахунок того, що дає можливість маніпулювати Java-об’єктами: зберігати їх у базі даних та діставати звідти.
 • UML – якщо коротко, то це просунуті блок-схеми. Дуже просунуті 🙂
 • Web server applications – переходимо нарешті до веб-додатків і дізнаємося що ж це таке.
 • Servlets. Java Server Pages (JSP). Сервлети – технологія, яка дозволяє веб-серверу взаємодіяти з браузером, передаючи на нього певну інформацію з метою створення динамічного контенту. Простіше кажучи, це лекція про те, як створювати веб-сторінки на Java.
 • Web Front-End: HTML5/CSS3 – коли ми вже маємо веб-сторінку, то настав час зробити її гарною. А заодно можна перенести частину функціоналу з сервера на клієнтську частину (фронтенд). Так, це знову ж таки тема з курсу Web UI.
 • Twitter Bootstrap CSS Framework – ну дуже популярний фреймворк, який ну дуже спрощує розробку фронтенду і дозволяє швиденько натикати кнопочок та лейбочок і отримати пристойну та сучасну на вигляд сторінку. Оскільки Java-розробникам нема часу дуже вникати у всі тонкощі Web IU, то такий інструмент їм явно знадобиться.

Ні, це ще не кінець, а лише приблизно половина тем, які охоплює Java-курс SoftServe IT Academy. Друга частина тут: http://akceptor.org/softserve-kursy-java-zmist-kursu-ch-2/


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 thoughts on “SoftServe: курси Java — зміст курсу (ч.1)