Слідами Козака 3


Я не родом з Острині і навіть не був близько знайомий із Анастасієм Козаком – ветераном УПА, що 20 років тому самотужки виклав на схилі сільського пагорба велетенський тризуб із каміння. Я не вважаю себе більшим патріотом, аніж будь-який пересічний громадянин України, якому просто небайдуже до того, де житимуть його діти і внуки. Фактично, у мене нема жодних причин аби хвилюватися за майбутнє остринського тризуба. Зрештою, я можу зрозуміти і тих людей, які вважають, що дивакуватий дід просто зіпсував їм пасовище.

Але подумайте скільки різноманітних мітингів під блакитно-жовтими стягами було проведено, скільки патріотичних лозунгів пролунало з високих трибун за той немалий час, що 70-літній ветеран тягав каменюки у сумках. Він міг би сидіти собі на призьбі і бурчати про непатріотичну молодь і владу, яка не цінує всього того, що для України зробив сам Анастасій і йому подібні. Натомість Козак увіковічнив пам’ять побратимів символом, за який вони віддали життя. І рукотворний символ цей видно із космосу, а от чи залишив він слід у душах людей – сказати важко.Минулого тижня я був у Острині і не помітив, аби за спадком Анастасія Козака доглядали. Самого Анастасія вже немає серед живих. Журналісти приїхали і поїхали, а у місцевого люду і без тризубів на полі багато проблем. Кажуть, що догляд за пам’ятником доручили сільській школі, та я й сам свого часу бував на шкільних суботниках і чудово розумію з яким “ентузіазмом” працюють школярі.

Один у полі не воїн, тож подумайте: якщо один дивак спромігся створити таке диво самотужки, маючи чотири класи освіти і без будь-яких технічних засобів, то на що здатна організована команда людей, оснащених сучасною технікою? У нас є обладнання, що дозволяє побачити околиці Острині із висоти пташиного польоту. У нас є люди, здатні користуватися цим обладнанням, і люди, готові докласти зусиль до чогось величного. У нас є ідея, яка просто потребує підтримки та реалізації.

Ми хочемо домовитися з місцевою владою і отримати дозвіл на зведення поруч із тризубом Козака своєрідної картини (значно більшої за розмірами і складнішої у технічному плані). Можливо, це буде зображення якогось історичного моменту, пов’язаного із здобуттям незалежності Україною, постать видатної особистості. Ми хочемо зібрати команду, яка не просто створить достойне продовження справи Анастасія Козака, але й не залишить її напризволяще. Ми хочемо створити щось настільки масштабне, щоб його не лише просто видно із космосу, але й щоб кожен із наших співвітчизників міг побачити і відчути – ще не вмерла Україна!

Підтримати ідею можна також на сайті Idea-X від Nescafe. Погодьтеся, маючи 100 000 гривень реалізувати задумане буде значно простіше.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Слідами Козака