Скільки ще існуватиме МММ? 3


Масштабна фінансова піраміда МММ-2011 проіснувала вже більше року і набрала мільйони учасників. Заради експерименту навіть я наважився вкласти у МММ скромну суму грошей і навіть встиг забрати їх назад із прибутками.

Зараз в Україні (наскільки мені відомо ще в ряді країн СНД) проводиться активна рекламна кампанія на підтримку піраміди. Зокрема у Франківську розклеєно купу оголошень, орендовано білборди і сіті-лайти, роздаються листівки на “Сотці”.

В той же час з’являється інформація про арешт Сергія Мавроді, про його хворобу, про припинення виплат вкладникам МММ-2011 і про наближення краху піраміди. Кому вірити? 

У публікації під назвою МММ – чесна піраміда, я писав про те, що схема роботи даного проекту дещо відрізняється від типових пірамід. Фактично, МММ-2011 справді може існувати надзвичайно довго. Спробую пояснити чому МММ не розвалиться на простому прикладі.

Уявіть, що у Вас є 100 доларів і я пропоную Вам стати вкладником нової піраміди, для чого просто треба купити у мене віртуальні тугрики за курсом 1 до 1. А ще я гарантую зростання курсу на 10% щотижня.

Отож, купили Ви тугрики і почекали місяць, згадуючи формулу прогресивного нарахування відсотків. Формула проста і суть її ось у чому: з 100 тугриків за один тиждень отримуємо 100+10%=110 доларів, за 2 тижні: 110+10%=121 долар, за 3 тижні: 121+10%=132,1 долар і, нарешті,за місяць аж 132,1+10%=145,31 долар США. Продаємо тугрики і отримуємо 45 “баксів” прибутку. Звідки гроші? Від нових вкладників, звісно.

З радості Ви потратили чесно “зароблені” відсотки на пиво друзям і квіти коханій, а сотню знову вирішили інвестувати у мою піраміду. Я тільки за: купуйте тугрики за поточним курсом (нагадую, він через місяць від початку існування піраміди виріс на 45% і складає зараз 1,4531 долара за тугрик, тобто за 100 у.о. можна купити лише 0,69 тугрика).

Курс продажу тугриків новим учасникам росте разом із ростом курсу, за яким система викуповує тугрики у “ветеранів”. Крім того, як нормальна людина, я введу невеличку різницю між курсами (наприклад покупка на 1% дешевше, а продаж на 1% дорожче поточного курсу – і я вже заробляю 2% від кожної транзакції “покупка-продаж”).

Якщо людей у піраміді багато, то коли хтось продає тугрики інший хтось їх купує і гроші фактично “крутяться” всередині піраміди, не виходячи назовні (а за кожну транзакцію за межі системи я отримую свої комісійні). Така піраміда може існувати практично вічно, але тільки багатим вона нікого не зробить, бо не генерує гроші, а лиш перерозподіляє їх між учасниками.

Поговоримо тепер про те, чому МММ розвалиться. Тут все ще простіше, бо з самого початку у фінансову піраміду МММ-2011 було закладено “годинниковий механізм” – довготермінові високодохідні депозити (аж до 75% на місяць для пільговиків і при умові вкладу на рік). Такі великі відсотки створюють просто космічний дефіцит у МММ-2011. В системі просто немає грошей, якими можна було б розрахуватися з цим боргом.

Саме тому зараз те, скільки ще проіснує МММ-2011, залежить від поведінки учасників, що є власниками цих довготермінових вкладів. Варто їм спробувати отримати всі свої гроші як піраміді настане гаплик. Якщо ж люди просто тішитимуть себе уявними мільйонами, знімаючи лише відносно невеликі суми, то МММ проіснує ще досить довго.

 

 

 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Скільки ще існуватиме МММ?

 • Akhe

  У нас в місті відкривають цілі конторки, що реєструють нових вкладників. Піраміді жити ще як мінімум рік.
  Я хоч і знаю що скоро їй гаплик, але вже міркував над вкладом. Наразі просто вільних коштів немає.

  • Akceptor Від автора

   Як на мене, то така інтенсивна реклама і є ознакою наближення кінця. Організатори намагаються зірвати якомога більший куш 🙂
   Думаю, зараз вкладати в МММ вже запізно

 • molinski

  Мавроді не настільки простий, як здається. Арештів не було – лише штрафи, але всі ми добре знаємо, що піраміда – це не основа його планів. Це лише “акціонер”. Так що таке.
  Голоне, аби його досвід спрацював. По суті “тугрики” – це звичайна фінансова одиниця і тримається так само як і гривня. Система в системі – не більше. Падіння спричинити може лише протидія іншої.