Скільки коштують Ваші програми 45


У продовження дискусії про неліцензійні програми та перехід на безкоштовне ПЗ наведу декілька фактів про ціни на програми першої необхідності (фактично те, без чого зараз не обходиться жоден комп’ютер). Зразу попереджаю, що не шукав де дешевше і просто хочу дати уявлення про порядок цін. У якості опорних було обрано ціни у інтернет-магазині “Rozetka”.

Комп’ютер, який ми розглянемо, буде використовуватися дитиною для навчання у школі чи університеті (молодші курси), тому якогось спеціалізованого програмного забезпечення тут нема. Тільки найнеобхідніше.Отож, у першу чергу нам не обійтися без операційної системи. Актуальна зараз версія Windows 7 Ultimate Ukrainian DVD BOX вартує аж 2171 гривень. Це найбільш повна версія Windows 7, багато із її можливостей ніколи не використовуватимуться, тому, як на мене, купуючи операційну систему краще зупинитися на Windows 7 Professional – така сама українська бокс-версія коштуватиме 1582 гривні.

Наступним пунктом у нас, без сумніву, офісні програми. Російськомовний Microsoft Office Home and Student 2010 32/64Bit обійдеться у 638 гривень. Української версії на “Розетці” я не знайшов. Навіть якщо вона є, то ціна не буде помітно відрізнятися.

Третій пункт (хоч, мабуть, варто було б зробити його навіть другим) – антивірус. Найпопулярнішим антивірусом, відповідно до моїх спостережень, є розробка лабораторії Касперського. Річна ліцензія на Kaspersky Internet Security 2011 обійдеться Вам у 476 грн., а у подарунок “Розетка” пропонує популярний архіватор WinRAR 4.0 (вартість однієї ліцензії на цю програму складає 21 умовну одиницю, тобто десь гривень 160).

Із антивірусами є два нюанси, про які треба пам’ятати: по-перше часто продається ліцензія не на 1, а на 2 комп’ютери (можна зекономити і поділитися із другом); по-друге ліцензія продається на 1 рік, а потім доведеться платити за її продовження.

Наступна досить популярна програма Nero зараз розрослася так, що здатна замінити собою цілий набір мультимедійного софту. Якщо метою є суто запис дисків, то раджу купити Nero 8 box – всього 468 грн., якщо ж хочете таки якогось “монстра”, то Nero 10 Multimedia Suite Platinum HD із функціями редагування мультимедіа і перегляду BD-дисків коштує аж 1364 гривні.

І ще одна корисна для учнів та студентів програма ABBYY FineReader 11 Professional Edition – треба ж якось робити реферати і контрольні. Втім, зараз студенти переважно скачують готові роботи із Інтернету, тому 718 гривень можуть зекономити 🙂

Підсумуємо. Windows 7 Professional + Microsoft Office + KIS 2011 + Nero 8 + ABBYY FineReader 11 Pro і WinRAR 4.0 у якості бонуса в сумі коштуватимуть 3882 гривень, а це – ціна недорогого ноутбука 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

45 thoughts on “Скільки коштують Ваші програми

  • Akceptor Від автора

   Виглядає що так.
   В принципі, на нетбуки ставлять щось типу Windows 7 Home Basic, яка коштує 718 грн., але загалом при ціні нетбука порядку 2000 ти маєш рацію 🙂

  • Akceptor Від автора

   Не кажи такого, ми – чесні люди 🙂
   Насправді програмне забезпечення крадуть не всі. Багато хто купує операційну систему разом із ноутбуком (вона вже входить у ціну), багато компаній не можуть використовувати крадене – їх перевіряють.
   Крім того, я вже згадував про університет – освітні заклади мусять купувати програми (хоча школи мають певні пільги, як мені відомо).

    • Akceptor Від автора

     Не всі йдуть, але багато які. Причому я навіть бачив із передвстановленим лінуксом ноути у продажі колись.
     Нетбуки переважно у комплекті з ОС

      • Akceptor

       Знаю, що не показник, але загальна тенденція зрозумілою буде, думаю:

       Windows 7 – 411 штук, Windows Vista 4 штуки. Разом 415
       Linux – 140
       DOS – 452 штуки і без ОС взагалі 60 штук. Оскільки DOS не використувує ніхто, то можна рахувати їх разом – 512 штук під перевстановлення ОС.

       Виходить, що ноутбуків з уже встановленою Windows продається 39%. Це з тієї ж “Розетки”.

  • Akceptor Від автора

   Державі можна 🙂
   Але, якщо чесно, дійдуть руки колись і до державних установ. У нас зараз просто ситуація трохи така, що не до проблеми ліцензійних програм. От вибори пройдуть – і все може змінитися.
   Причому у будь-яку сторону

 • molinski

  Я лише за! за те щоби люди платили 🙂
  це ж купа роботи. Але я не за ті ціни які там встановлені – то ж монополісти 😀
  А загалом в мене все ліцензійне, так *:)*

  • Akceptor

   Ціни у нас на все такі – просто багато посередників і великі ризики, які теж включають у ціну.
   Крім того, якщо не купувати суперповні версії ПЗ, то не так і дорого. Між Windows 7 Ultimate та Windows 7 Professional різниця у ціні 600 гривень, думаєш, пересічний користувач знає яка різниця у функціях? Та більшості вдома Windows 7 Home Premium – це вже вершина потреб, а там ціна вдвічі нижча за варіант Professional. Але ставлять чомусь усі крадений Ultimate.
   Так само і з купою інших програм: фотошоп, корел – їх використовують з толком одиниці, а більшість просто щось мазякає, з чим і paint впорається…
   Мовчу вже про купу безплатних альтернатив. Вчора в мене був випадок, коли для набирання сторінки тексту студент відмовився використовувати Libre Office лише тому, що це не ворд.

    • Akceptor

     Від виробника можна брати і не боксову версію – вони дешевші. Можна взагалі без фізичного носія купувати деякі програми – теж дешевше.
     А ще акції всякі бувають. І не завжди потрібна супер-пупер ультімейтова версія, а продавець буде саме її впарювати

 • Олександр

  У мене Касперський Яндекс версія – безкоштовно на 180 днів і легально. Потім віндовс можна перевстановити або з реєстру видалити дані.

  • Akceptor Від автора

   Не факт, що старі версії програм ще продаються 😉
   Неро я зі свого досвіду: дуже багато людей не вміють записувати диски вбудованою писалкою віндовса

     • Akceptor Від автора

      І зовсім не відійшли. Той самий windows переважно якраз із диска встановлюють. Ти, звісно, зараз скажеш, що можна з флешки, але це трохи нечесно, бо далеко не кожному таке під силу.
      Далі: багато хто все ще записує на диск свої фотки, якісь фільми і т.п. Це факт

      • tivasyk

       не відійшли. але це питання часу: ані в смартфон, ані в планшет 13-сантиметровий оптичний диск не запхаєш =) тим часом саме ці пристрої досить скоро складуть більшість терміналів у світі.

       • Akceptor Від автора

        Мобільні термінали – то інша історія. Там із ОС все простіше: вона найчастіше відразу у комплекті, навіть “флешки” там використовуватися не будуть – думаю, переважно технології типу NFC рулитимуть.
        Та й ціни на офісні додатки під Android (все ж таки найбільш розповсюджена мобільна ОС зараз фактично) – не тисяча гривень явно.

       • tivasyk

        в тім то й справа, що історія — одна. більшости користувачів не потрібен пк… вони вдовольняться смартфоном, «розумним» телевізором (підключеним до тенет) і (якщо треба) мультимедійним терміналом (планшет, читалка чи ipod, що скоро буде одне й те ж саме). в жоден з цих пристроїв пхати диски не доведеться.

       • Akceptor Від автора

        Це – логічний результат, бо більшість людей зараз є споживачами контенту, а не його творцями. Тим не менш, хтось таки повинен розробляти сайти, писати програми, монтувати відео. Ці люди смартфоном не обійдуться. Як на мене, то логічно розділити творців та споживачів і кожному дати те, що йому треба.
        Але це не стосується суті проблеми, бо програми для запису компакт-дисків є лише прикладом, а мова йде про вартість ПЗ загалом. Ясна річ, що не буває якогось штатного набору софту, яким би користувалися усі. Навіть на смартфони існує багато комерційних програм і багато людей їх купує.

       • tivasyk

        > хтось таки повинен розробляти сайти, писати програми, монтувати відео. Ці люди смартфоном не обійдуться

        так, не обійдуться — але і cd їм вже не потрібні =) мова ж про диски зайшла, чи не так?

   • tivasyk

    windows корпоративний, вдома він мені задарма не треба. софт (окрім корпоративного) — firefox, libreoffice, gimp, vlc, dropbox та ще з десяток софтин, переважно портативних (portableapps.com).

    на linux вдома надто багато всього, але основне і найчастіше у використанні — firefox, vlc, gimp, і теж ще з десяток чи два найбільш потрібного, все з репозиторіїв (намагаюся не ставити руцями зайвого). ігри — майже все, що купував (звіти є у блозі), але останнім часом переважно minecraft та dwarf fortress.

    • Akceptor Від автора

     у тому і прикол, що фактично людині не так багато треба софту, який за межі її професійного обов”язку виходить. Але зараз мало не кожен підліток-“комп”ютерщик” мусить мати вдома найсвіжіші версії PhotoShop, DreamViewer і т.п., хоч і не користується ними практично навіть на 10%. Так заведено.
     Загалом я думаю що дуже скоро весь софт буде виключно у “хмарі” (вже про це згадував) і його просто орендуватимуть на час, коли треба щось зробити.

      • Akceptor Від автора

       І нормально буде: поповнив рахунок – і користуєшся, а не як зараз. Хоч зараз у деяких сферах мікроплатежі вже рулять активно.

      • tivasyk

       мікроплатежі рулять, так — в сенсі зручности. але мікро- майже автоматично означає, що їх буде багато, і, відповідно, контролювати їх буде непросто. а для нашого покоління (чи поколінь) ще й настільки незвично, що призводитиме до проблем. нмсд. p.s. але це вже тема інших дописів та коментарів. p.p.s. трішки про це майбутнє: http://goo.gl/pk1zz

       • Akceptor Від автора

        Оффтоп
        У чому сенс вставки посилань на свій сайт не прямо, а через скорочувач?

      • tivasyk

       ну, сенс якраз в тому, щоби… скоротити =)

       редактор коментарів не підказує, які теги можна використовувать, тож щоби не еспериментувати, просто залишив url без тегів.

       а щоби надто довгий url не псував вигляд коментаря, скоротив goo.gl’ом.

       • Akceptor Від автора

        Зрозумів. Посилання можеш і звичайним ХТМЛ вставляти – має працювати нормально